Sitsiilia

Itaalia

Euroopa kõige kosmopoliitsema ajalooga paigana on Sitsiilia saar täis kunsti, kultuuri, arheoloogiat, ajalugu, folkloori, millele lisandub hingematvalt kaunis loodus.

Sitsiiliat võib õigustatult nimetada Itaalia pärliks, sest Sitsiilias asub suur osa kogu Itaalia vaatamisväärsustest.

Sitsiiliast leiab võimsaid mägesid ja imeilusaid valgeid randasid, rohuga kaetud künkaid, kus talupojad kitsi karjatavad ning ajaloolisi kultuurilinnasid, rannikukaljudesse ehitatud kalurikülasid ning küngastel laiuvaid viinamarjaistandusi, sidruniaedu ning oliivipuid.

Vaadata on sellel kaunil saarel palju – pealinn Palermo, ajaloolised Catania ja Sürakuusa, Agrigento ja Selinunte templid, muinasjutuline Taormina ja sealne kreeka-rooma teater, keskaegne kaluriküla Cefalu ja palju muud. Saare kõrgeimaks punktiks on kuulus tulemägi Etna, mis  saates aeg-ajalt oma nõlvadele tumedat tuhka, ei lase enda olemasolu kunagi päriselt unustada.

Sitsiiliat ümbritsevad kolm merd – Türreeni, Joonia ja Vahemeri ning seetõttu on saareelanikud olnud läbi aegade tublid meresõitjad ja kalurid. Sitsiilia kööki iseloomustab mereandide rohkus: palju süüakse kala, krevette ja kaheksajalgu, kuid lisaks valmistatakse ainult sellele saarele omasel viisil juurvilju, kana- ja lambaliha ning maiustusi. Loomulikult ei puudu sitsiillaste toidulaualt ka traditsiooniline pasta kõikvõimalike kastmetega. Künklikel mäenõlvadel sooja päikese käes küpsenud viinamarjadest valmistatud vein on hea ja huvitava maitsega.

Kui maailmas on olemas paik, kus majad on kui muinasjutust, loodus nagu pildiraamatust, päike ja meri nagu postkaardilt, siis on see – Sitsiilia. Lisaks maitsev toit ja sõbralikud sitsiillased – puhkus sellel imelisel saarel on unustamatu!

Lisaks on Sitsiilias aastaringselt fantastiline kliima, kus päike särab peaaegu iga päev ja temperatuur on suvel ca 30° ega lange ka talvel eriti alla 15°.

 

Huvitavad sihtkohad

Reisimuljed sügisesest Sitsiiliast

03.10.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Kalli Berg

Estraveli vanemreisikonsultant Kalli Berg käis septembri lõpus Euroopa ühel ajalooliselt huvitavamal saarel Sitsiilias. Loe Kalli reisimuljeid ja hotellisoovitusi!

Loe edasi...

Itaalia loobub koroonapassist ja maski kandmise nõudest

21.03.2022
Estravel

Itaalia alustab järk-järgult siseriiklike koroonapiirangute leevendamisega: suve alguseks kaob koroonapassi ja maski kandmise nõue.

Loe edasi...