KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Antalya

Türgi

Omanimelise lahe ääres asuv omanimelise provintsi pealinn Antalya on rahvaarvult Türgi 8. linn. Linna elanike arv on ligi 900 000.

Antalya on Türgi Riviera administratiivne keskus ja üks kogu riigi ilusamaid linnu, millele annavad kordumatu ilme palmide ja subtroopiliste taimedega ääristatud bulvarid, hooldatud pargid, otse sadama lähistel asuv vanalinn, luksuslikud hotellid, kaunid villad, jahisadam, ajaloolised mälestusmärgid, kindluse müürid, seldžukkide ja osmanite aegsed mošeed ning minaretid.

Linna sümboliks on kuulus Yivly minarett, mis on ehitatud seldžuki sultani Allaeddin Keykubati valitsemisajal.

Antalya ja teised provintsi kuurortlinnad asuvad rannikutasandikel Tauruse mäeaheliku ja mere vahel.
Loodus on imekaunis ja vaheldusrikas. Legendi kohasel saatis Pergamoni kuningas Attalos 2000 aastat tagasi välja eelväed leidmaks paika, millele võrdset ei leidu – tõelist paradiisi maa peal. Antalyasse jõudnud väed selle siit ka leidsid. Koha ilust pimestatud Attalos käskis siia rajada linna, mille ta nimetas enda järgi Attaleiaks. Sellest on sajandite jooksul arenenud Antalya.

TOP sihtkohad Estraveli klientide hulgas 27.09 seisuga

27.09.2021
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad Estraveli klientide hulgas 27. septembri seisuga. Arvestatud on möödunud nädala avatud reisitellimusi nii era- kui äriklientide hulgas.

Loe edasi...

TOP sihtkohad Estraveli klientide hulgas 23.08 seisuga

24.08.2021
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad Estraveli klientide hulgas 23. augusti seisuga. Arvestatud on möödunud nädala avatud reisitellimusi nii era- kui äriklientide hulgas.

Loe edasi...