Uudised ja reisilood

Baltimaade suurimalt reisibüroolt

6 alternatiivi Egiptusele

15.12.2013 Estravel

Kuhu küll tänavu puhkusele sõita, kui stammvalik Egiptus on Soome reisikorraldajate plaanidest sel hooajal maas? Pakume väikese valiku meenutusena, et maailmas on teisi sooje kohti ka, kuigi ehk mitte nii soodsalt. Ja Egiptusse saab tegelikult Eesti reisikorraldajatega edasi ju küll.

Fuerteventura, kanaari saared

1. Kanaari saared

Eks Kanaarid ja eriti Tenerife ole nagunii Egiptuse järel eestimaalaste lemmikpaik olnud ja kõigile sealpole-
midagi-teha kurtmistele vaatamata on seal siiski aasta ringi suvi ehk mitte liiga kuum päike ja piisavalt soe meri. Kanaarid sobivad igas eas reisijatele, lastele on kõvasti teema-, lõbustus- ja veeparke, peenemale rahvale lõputult golfiväljakuid ja mitmekesist loodust, rihma lõdvaks laskjatele pidusid hommikuni. Lisaks on saared (tegelikult juba Tenerife enda lõuna- ja põhjaosa) üpris erinevad ning väiksemad ja unisemad saartest on muide ka omamoodi toredad. Ehk tasub seekord hoopis need üle vaadata?

Surnumeri

2. Eilat

Iisraeli lõunapoolseim kuurort Eilat asub sellesama Punase mere ääres, kus Egiptuski. Nii kümnekilomeetrine rannajoon teeb sellest üsna kompaktse paigakese, ent nädalaseks puhkuseks on see täiesti piisav. Leiab liivaranna, sukeldumisvõimalusi, restorane, poode ja meelelahutust. Parimad ja uuemad hotellid asuvad muide rannast eemal, nii et majutust valides ole valmis kompromissideks. Lapsi rõõmustavad delfiinid ja veealune merepark, isasid kurvastab ilmselt natuke, et Juudamaal eriti sealiha ei leia. Õlut aga saab küll. Kes kohustuslikus korras või päriselt ka natuke kultuuravärki tahab, neile pole Surnumeri, Jeruusalemm ja Petra kaljulinn Jordaanias kaugel.

maya beach, Phi Phi island near Phuket in Thailand

3. Tai

Sutsu kallim on sinna jõuda, ent kohapeal elada on jällegi odavam. Sõltub muidugi valitud luksuse astmest, mida Tais leiab kogu skaalalt. Nii on ka raske lühidaid soovitusi anda, kuhu Tais üldse minna, sest sealt leiab kõike, just nagu Indiastki. Kellele seondub Tai Phuketi randade, kellele värvika Bangkokiga, kellele mägisema põhjaosaga, kellele elevantide ja kuldsete kujudega – kõik kujutelmad on õiged, vali vaid oma eelistus. Tähele võib ehk panna, et mägedes ja metsade keskel on tsipa jahedam.

Goa, India

4. Goa

Goa sobib eksootikat ja päikest otsivale reisijale, kes ei pelga pisukest kaost ning lõunamaadele omast lihtsust. India oma värvikülluses üllatab igal sammul – teeistandustest ja ayurveda protseduuridest vürtsiturgude ja sätendava mereveeni. Meelepärase leiab igaüks. Ole lihtsalt valmis, et kõike seda saadavad kerge kaos, korrapäratus ja elavaloomulised kohalikud kaupmehed. Kui eelistad aktiivset puhkust, siis vali Põhja-Goa, kus on rohkem söögikohti, baare ja kauplusi. Lõuna-Goa on samas ideaalne idülliliseks rannapuhkuseks ning enda avastamiseks.

Dubai rand, AÜE

5. Dubai

Kahtlemata üks suurejoonelisemaid projekte maailmas, millest oleme korduvalt eri nurkade alt ka kirjutanud. Pole ilmselt vaja meenutadagi, mis on Dubais kõige-kõige suurem, sest naftatuusad on igas kategoorias need tiitlid endale krabanud. Pilvelõhkujate ja lõputute ostukeskuste kõrval on Dubais võimalik ka rahulikult rannas lebada, kuigi seal võib kole kuumaks minna. Sestap on ka enamik siseruume ja sõidukeid kliimaseadmetega. Jahedust aitavad pakkuda ka maasturiga liivaluidetel kihutamine või langevarjuhüpped, aga miks mitte ka õhupallireis – seal juba on, mida kõrgemalt kaeda, ja mitte vaid pilvelõhkujate vaateplatvormidelt. Ehedamat Araabia-hõngu leiad vanast ja kaootilisemast linnaosast Deirast.

turg (souk), Fez, Maroko

6. Maroko

Agadir on üks ootamatult ilus ja puhas sadamalinn, mille üle kõrgub panoraamvaateid pakkuv mägi koos paljude pealetükkivate kaubitsejatega. Nagu Dubaiski avastate üsna kiirelt, et olete islamiriigis, kuid alkohol on Marokos natuke lahkemalt saadavamal. Samas võib tõsiusklik müüja turul kesk hinna üle tingimist järsku tükiks ajaks leti alla kaduda, sest saabus palvetamisaeg. Mugav on see, et turul ja väiksemates ärides võetakse vastu eurosid (ja tuntakse soome keeles numbreidki!), ebamugavam, et dirhemeid Eestis vahetada ei saa ja kohapeal tuleks kurssi jälgida ja kviitung võtta, et järelejäänu enne lahkumist seal tagasi vahetada. Elu kohapeal võib osutuda päris kalliks, aga elamused, eriti turul, kaaluvad selle muidugi üles. Või siis teevad reisi veel kallimaks … Sisemaal asuv Marrakech oma veidi jahedama kliimaga pole ka paha.

Täispikk lugu on ilmunud ajakirja Estraveller numbris 5/2013. 

 

Kommentaarid:

Estravel soovitab

Emiraatide maailmaklassi golfiväljakud.

Suurepärane võimalus ühildada oma lemmikspordiala reisimisega!

Golfipaketid
Araabia Ühendemiraadid
al 1055
või al 96 €/kuu
Uus laev!

Silversea laevastikku lisanbub järgmisel aastal uus laev Silver Moon, mis alustab oma esimest hooaega 2020. aasta augustis Vahemerel.

Silversea
Uus laev Silver Moon
Küsi pakkumist
UUS!

Mainor Traveli ringreisid Uus-Meremaale, Alaskale, Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Lõuna-Koreasse.

Mainor Travel
Põnevad ringreisid
al 2199
või al 200 €/kuu

Bhutanis ootab Sind ees imeline loodus, hästi säilinud iidsed tradistsioonid ja arhitektuur ning särasilmsed õnnelikud inimesed.

Reisid toimuvad 20.–30.09.2019 ja 24.04.–04.05.2020.

Reis õnnelike inimeste juurde
al 3850
või al 349 €/kuu

See reis on neile, kes ei hooli suurlinnamelust ja luksuslikest rannahotellidest, vaid kellele meeldib seiklemine ja ringirändamine.

Reisid toimuvad 24.10.–09.11.2019 ja 14.–29.03.2020.

Seiklus Borneo
2-nädalane reis Tallinnast
al 2990
või al 271 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis