Bangkok

Tai

Siin, vaid 35 kilomeetri kaugusel merest, kerkivad järsku jõe idakalda käänakul esile nõelterava tipuga pühamud, kuldsete katustega templid, tööstuskorstnad ja kõrghotellid.  See on seitsme miljoni elanikuga Tai pealinn Bangkok, kohalikus keeles Krung Thep - inglite linn.

Bangkok on koduks sätendavatele templitele, viirukilõhnale, kaunitele aedadele ja parkidele, roiskuva veega kanalitele, kokkukukkumise äärel olevatele hurtsikutele, kärnastele hulkuvatele koertele ja kuuele miljonile inimesele.

Bangkok on kummaline segu luksusest ja vaesusest. Kuskil mujal ei torka see selgemini silma kui jõge mööda sõites – iga hetk vette sukelduda ähvardavate hüttide taustal sätendavad suurejoonelised templid. Tundub, et pool maailma kullast on asetunud Bangkoki templite seintele ja kujudele. Vanim ja suurim Bangkokis asuv tempel on Pho tempel, pärinedes 16. sajandist.

Templi peamine vaatamisväärsus on kuldne lamav ­Buddha, hiiglaslik kuju on nimelt 46 meetrit pikk ja 15 meetrit kõrge.  Aga tähelepanuväärne on templites ka kõik peamist kuju ümbritsev – seinad, uksed, väiksemad Buddha kujud, aknaluugid, laed. Ühtegi pinnatükki ei ole jäetud kaunistamata maalingutega või puusse/kivisse tehtud nikerdustega. Kõikjal, kuhu vaatad, säravad vastu kuld, värvilised kivid ja kirevad värvid. Iga detail on fili­graanne käsitöö, mille oskust pärandatakse siin põlvest põlve ja õpitakse aastakümneid. Bangkoki üks suurimaid vaatamisväärsusi ongi kuninga endine residents – Suurpalee, mis mastaapidelt ja luksuselt võistleb kõige kaunimate templitega. Tegu ei ole mitte ühe ehitisega, vaid kõrgete valgete müüride vahel asuva väikest linna meenutava hoonekompleksiga, mis sisaldab ka määratute kuldsete kuplitega templit.

Väiksemaid ja suuremaid turge kohtab Bangkokis igal sammul. Supermarketit võid sa selles linnas otsima jäädagi – nii süüa, riideid kui muud vajalikku muretsetakse selles linnas turgudelt.

Taimaa: Hua Hin ja Bangkok

14.06.2023
Estraveli Lõuna- ja Lääne-Eesti piirkonna müügijuht Pille Trumm

Mai lõpus oli Estraveli Lõuna- ja Lääne-Eesti piirkonna müügijuht Pille Trummil suurepärane võimalus Tai Turismiameti Stockholmi Büroo kutsel külastada Taimaad, täpsemalt Petchaburit, Hua Hini ja Cha Ami kuurorte ning pealinna Bangkokki. Loe reisimuljeid ja hotellisoovitusi ning vaata pilte.

Loe edasi...

Reisilainele Estraveliga: Tai

03.05.2023
Estravel

Reisipodcasti 9. osas räägime lähemalt Taist! Meile tuli külla fotograaf Ardo Kaljuvee, kes on ise Tais elanud ja seal ka väga palju reisinud.

Loe edasi...