Krabi

Tai

Krabi on Lõuna-Tai kõige ilusam provints. See on lumivalgete randade ja roheliste palmisaludega, kristallpuhta ookeanivee ja värskendava meretuulega tuhande saare maa, nagu seda turistid armastusega nimetavad.

Krabi paikneb India Ookeani ääres Andamani mere rannikul 1000 km Bangkokist lõunas ja 140 km kaugusel Phuketist. Kuni 80ndate aastateni oli Krabi peamisteks tegevusteks kalapüük, kookose ja kummipuude kasvatamine, kuid praeguseks on turism põllumajanduse edestanud.

Peamine rannarajoon on linnast 18 km kaugusel paiknev Ao Nang – 2 km pikkune liivarand. Siin on vaiksem ja rahulikum kui Phuketil ning vesi türkiissinises meres on sageli peegelsile, sest ookeanilainetus siinsetesse randadesse ei ulatu. Nopparat Thara on Ao Nangist lääne pool paiknev vaiksem liivarand, kus vesi on madal ja rahvast vähem, sest samas algab samanimeline rahvuspark, kuhu pole lubatud hotelle rajada. Krabi randades ei ole lamamistoole ega päevavarjusid ning päevitada saab rannarätikul või bambusmatil.

Krabi peamised vaatamisväärsused asuvad piki rannikut ja meres- lisaks mitmetele tuntud randadele on kalda läheduses arvukalt saari. Saari iseloomustavad järsud kaljud, rahulikud veed, fantastiline veealune elu, linnupesadega koopad, võrratud valge liivaga rannad ja nende vahel mõned mangroovimetsad, millesse võib kajaki või kohaliku pikasabalise paadiga sõitma minna. Kaljudes on koopaid, millest mõned on templitena kasutusele võetud ja merekaljud on täis grotte. Kuulsaim saartest on James Bondi saar Phangnga lahes – see on väikene saar, millel pesitses mr. Scaramanga bondi-filmist “Mees kuldse relvaga”. Vaatamisväärsusi on ka kuival maal- sügaval metsas paiknevad tervistavad kuumaveeallikad, kus vesi on 35-40 kraadi ja soovi korral saab ka supelda ning enda tervist kosutada (kasulik veresoonkonnale).

Rannas on palju hotelle, söögikohti, sukeldumisklubisid ning üks suurem kaubakeskus. Rannas saab rentida kajaki ja sõita sellega ranna otsas paiknevate 100 m kõrguste kaljudeni, mis on täis koopaid, neist kuulsaim nn. Printsessi koobas, kuhu kalurid viivad tänapävalgi annetusi parema kalasaagi lootuses.