Khao Lak

Tai

Khao Laki kuurort paikneb Phang Na provintsis, kõigest 88 km kaugusel Phuketi lennujaamast. Kaunis kilomeetrite pikkune liivarand, heatasemelised hotellid ning troopiline  lopsakas loodus teevad Khao Lakist unustamatu puhkuseveetmise koha. Sobib eelkõige rahulikumat puhkust eelistavatele ning loodushuvilistele reisijatele.

Heleda liivaga pikad rannad asuvad rahvuspargi territooriumil ja seetõttu puuduvad seal rannatoolid ning lärmakad teenustepakkujad. Lühikese autosõidu kaugusele Khao Lakist lõunasse jäävad populaarsed Tai Muangi, BoDani ning Natai rannad.

Khao Lak ei ole saar, vaid maismaa rannarajoon, kus asuvad ühed ilusamad rannad Taimaal. Ühel pool merepiir ning teisel pool rahvusparkideks muudetud metsased mäekünkad.

Khao Lak on sobilik peredele ja paaridele, sest siin on kilomeetrite kaupa unelmate liivaranda, meri läheb parajalt sügavaks ka suurima mõõna ajal ja vesi on kristalselt selge ja läbipaistev. Suurimaks plussiks tuleb aga pidada asjaolu, et siinsed rannad ei ole Phuketi kombel ülerahvastatud. Siin jätkub kõigile ruumi rannas ja vees ning saab teha kasvõi kümnete kilomeetrite pikkuseid rännakuid piki merepiiri. Hotellid paiknevad ranna ja maantee vahel, nii et randa minekuks pole vaja riidesse panna ega autode vahel laveerida. Veepiirile jäävad mõned lihtsad söögikohad ja massaažihütid, pimeduse saabudes torgatakse rannarestoranides liiva sisse tõrvikud andmaks lisa kuuvalgusele ja tähesärale.
Khao Laki keskuses on suveniiri- ja puhkusekauba poode, rätsepatöökodasid ja söögikohti, kuid siin pole suuri
kaubanduskeskuseid, lärmakaid diskosid ega kehateenuste pakkujaid. Päevad mööduvad rannas merd ja päikest nautides, pealelõunal massaažis mõnuledes, rannabaarides päikeseloojanguid nautides ja sumedas ööpimeduses kohaliku köögi hõrgutisi manustades.

 

Huvitavad sihtkohad

Reisilainele Estraveliga: Tai

03.05.2023
Estravel

Reisipodcasti 9. osas räägime lähemalt Taist! Meile tuli külla fotograaf Ardo Kaljuvee, kes on ise Tais elanud ja seal ka väga palju reisinud.

Loe edasi...

Khao Lak – vähetuntud Tai paradiis

14.11.2012
Svea Lillepalu

Kui hakata rääkima Taist ja kohtadest, kus inimestele meeldib puhata, jäävad kõrvu ikka Pattaya ja Phuket. Tuntuks on need saanud uhkete randade ja ööelu poolest, kuid ei sobi  siiski kõigile puhkajatele. Inimestele, kes otsivad midagi ehedamat, soovitab sukeldumisinstruktor Terje Meos üht tundmatut paradiisi – Khao Laki. Mis see endast kujutab, ta allpool kirjutabki. Juba mitmendat […]

Loe edasi...

Khao Lakis ja ümbruskonna saartel on piiramatud võimalused sukeldumiseks, snorgeldamiseks ning looduses matkamiseks. Khao Soki rahvuspargis on võimalik osaleda elevandisafaril. Sisseoste saab teha keskuse väikestes poekestes või läheduses paiknevas Takua Pa linnakeses. Kohalik turg on Bang Niangi poolel. Söögikohti jagub igale maitsele ja hinnatase on soodne. Mõnusat elavat muusikat võite kuulata Happy Snappersi baaris Khao Laki keskuses.