Rayong

Tai

Ideaalne sihtkoht neile, kes hindavad rahu, laiu heledaid liivarandu ning sooja sinist merevett.

Rayongi kuurort asub umbes 200 km kaugusel Bangkokist, Tai idarannikul. Rayongi piirkond on tuntud oma imekaunite valgete liivarandade poolest, mis laiuvad 100 km pikkusel rannikul ning on ümbritsetud saartega, millest suurim ja kuulsaim on paradiisisaar ja sukeldumiskeskus Koh Samet.

Rayong on tuntud kala- ja mereannitoodete poolest nagu krevetipasta, kuulus Tai kalakaste ja kuivatatud snäkid. Rayongis asuvad mitmed troopiliste puuviljade kasvandused. Siinses päikeses küpsenud rambutan, durian, mangostan loovad põnevaid, imelisi maitseelamusi, mille kordumist siinsetes supermarketites ei leia. Rayong on varem jäänud oma naaberpiirkonna varju ning on alles nüüd hakanud silma paistma eraldi turismipiirkonnana.

Rayongis puhates tasuks kindlasti külastada Koh Sameti saart, kuhu pääseb Ban Phe kaluriküla kaudu. Saar asub kõigest ca 7 kilomeetri kaugusel rannikust. Koh Samet oli meremeestele tuntud kui turvaline peatuspaik juba 13. sajandil. 19. sajandil sai saare ilu inspiratsiooniks Tai tuntuimale romantilisele poeedile Sunthorn Phule. 1970. aastatel avastasid saare noored, kes otsisid puhkust Bangkoki linnaelust. Saar kuulub Khao Laem Ya – Samet rahvusparki ning saare loodus ja kaunid valged rannad on populaarsed nii kodu- kui välisturistide seas. Saart ümbritsevad värvilised korallrifid on hinnatud sukeldujate seas.

Ööelu on siin vaikne. Rayong sobib suurepäraselt rahu armastavale puhkajale, kelle reisi tähtsaimad komponendid on meri ja rand. Siinsetel kaunitel randadel saab harrastada erinevaid veespordialasid. Lähedal asuval Koh Sameti saarel on sukeldumiskool.

Umbes 12. km kaugusel Laem Mae Phimil ja Ban Phe külades on väiksed, õdusad kalarestoranid. Ban Phe külas leidub tänavakauplejaid; Rayongi linnas asub väikebutiike, tänavakauplejaid ja 3 ostukeskust. Head ostlemisvõimalused on Rayongist ca 68 km kaugusel asuvas Pattaya keskuses.

Ekskursioone saab võtta nii Rayongi linna sees, kui ka Inglite linna Bangkoki, lähisaartele, Kwai jõe äärest üles põhja Myanmari piiri lähedale.