Koh Samui

Tai

Samui (Kookosesaar) on riigi idarannikust 80km kaugusel ja Bangkokist 560km kaugusel asuv suuruselt kolmas Taimaa saar. Idast läände läbib saart maaliline mäeahelik.

Saare põhilise maastiku moodustavad lopsaka metsaga kaetud künkad. Saare rannik, see on rannad, vaiksed abajad ja lahed.

Tasandikel laiuvad lopsakad kookospalmisalud, mis lisaks oma ilule on saarerahva peamine tuluallikas. Samui saare koospähklid on kõrgelt hinnatud, neid loetakse maailma parimateks. Metsik troopiline taimestik ja kookosesalud vahelduvad smaragdroheliste riisipõldudega. Saare kõige populaarsemad rannad on Chaveng ja Samui, mis on ka saare ööelu keskused.

Siin on hulgaliselt baare, omapäraseid restorane ja diskoteeke nii bambuskatuste kui ka lihtsalt lahtise taeva all, suveniirilette ja kauplusi.

Samui saare peamisteks vaatamisväärsusteks on kaks harukordselt ilusat koske, Hin Lad ja Namuang.

Funi saarel, mida Samuiga seob tamm, asub suur templikompleks Wan Hin Ngu. Hulgaliselt turiste sõidab siia kokku, et näha künka kohal kõrguvat tohutut 12. meetri kõrgust Istuva Buddha kuju. Samuil pakutakse turistidele ka kaasakiskuvaid vaatemänge nagu meeldejäävalt naljakad ahvide showd, maotaltsutajate etteasted, kukevõitlus ja ja härjavõitlus. Kindlasti jäävad eredalt meelde ka elevandisõit ja liblikate aed, kus lopsakas roheluses lendleb ligi sada liiki neid kaunivärvilisi hapraid olendeid. Veealuse maailma huvilised oskavad kindlasti vääriliselt hinnata akvaariumi, milles on esindatud Siiami lahe kirev elustik. Veealuse ilu hindajaid rabavad korallrifide imelised vormid, mille poolest siinne meri nii rikas on.

Reisilainele Estraveliga: Tai

03.05.2023
Estravel

Reisipodcasti 9. osas räägime lähemalt Taist! Meile tuli külla fotograaf Ardo Kaljuvee, kes on ise Tais elanud ja seal ka väga palju reisinud.

Loe edasi...

Tai lõpetas viimasedki reisipiirangud

28.09.2022
Estravel

Alates 1. oktoobrist 2022 ei pea Taisse reisides enam esitama tõendit vaktsineerimise kohta ega negatiivset testitulemust COVID-19 suhtes.

Loe edasi...

Samui sobib suurepäraselt igasuguse veespordiga tegelemiseks. Siin on loodud kõik tingimused allveeujumiseks ja jahiks, purjelauaga sõitmiseks ja paralennuks, tennise, võrk- ja jalgpallimänguks. Teie teenistuses on ka traditsiooniline tai massaaž, ainulaadsed ravimtaimesaunad ja muud protseduurid, mis annavad võimaluse end uuesti sündinuna tunda. Igaüks, kes siin olnud, mäletab veel kaua siinseid maalilisi kaljusid, helesiniseid laguune ja ebatavaliselt ilusaid randu.
Samui on muinasjutusaar, see on teoks saanud unistus.