Dubai

Araabia Ühendemiraadid

Dubaid kutsutakse Pärsia lahe pärliks ning samuti Lähis-Ida kaubanduspealinnaks.

Dubai on üks peamisi kuurorte ning üks tähtsamaid emiraate Araabia Ühendemiraatides. Dubai on ilmselt kõige rohkem armastatud linn emiraatides. Seal asuvad näiteks Burj Al Arab ja Emirates Towers, samuti palmikujuline tehissaar, püramiidikujuline ostukeskus ning tohutult suured hotellid ja büroohooned.

Dubai on ideaalne koht sisseostude tegemiseks. Sealt on võimalik leida kõike, alates maailma suurimatest ostukeskustest (Ibn Batuta), ehetepoodidest, maailma parimate disainerite luksuskaupade poodidest kuni lõpetades kohalike turgudega (souk), kust võib leida idamaiseid vürtse. Paljudest ostukeskustest võib leida heade hindadega kaupu. Isegi maailma kuulsate tootjate kaupu müüakse siin odavamalt, kui kusagil mujal.

Dubais leidub puhtaid ning suuri peene liiva ja sooja kristallselge veega randu. Päike paistab riigis 350 päeva aastas. Seetõttu veedavad turisti seal tihti rannapuhkust.

Pärsia lahe kruiisid algusega Dubaist

Dubai on populaarne paik ka põnevate kruiiside alustamiseks, mis viivad Sind mitmesse põnevasse riiki nagu Araabia Ühendemiraadid, Omaan, Bahrein. Pärsia lahe kruiiside hooaeg on detsembrist märtsini, kui temperatuur on mõõdukas ja päikeselised päevad garanteeritud. Need kruiisid on täis idamaist eksootikat, kontraste, ajalugu ja ehituskunsti imesid.

 

Huvitavad sihtkohad

Ramadaan Dubais on ehe kultuurielamus

15.03.2024
Visit Dubai

Kuni 9. aprillini tuksub Dubai ramadaani vaimus. Kõik linna vaatamisväärsused jäävad avatuks ka ramadaani ajal, aga samas pakub püha kuu võimaluse sukelduda sügavamalt islami olemusse.

Loe edasi...

Flydubai alustab otselendudega Tallinna ja Dubai vahel

15.02.2024
Estravel

Alates 12. oktoobrist on võimalik lennata esimest korda Eesti ajaloos Tallinnast regulaarlennuga otse Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse.

Loe edasi...

Aktiivse puhkuse austajad naudivad sealseid võimalusi teha veesporti: sukelduda, snorgeldada ning avamerel kalastada. Samuti leidub mere äärsetes hotellides tenniseväljakuid ning tervisekeskuseid, aga ka unikaalseid golfiväljakuid, mis vastavad rahvusvahelistele standarditele. Nendele, kes tunnevad suvel igavust, leidub Dubais ka mägisuusarada.