Marrakech

Maroko

Marokos on kosmopoliitne Casablanca, muinasjutuline Marrakech ja turistide jaoks rajatud Agadir. Igaühele midagi.

Marokot on eri aegadel valitsenud kartaagolased, berberid, roomlased, portugallased, hispaanlased ja prantslased, kes kõik jätsid endast maha midagi oma uskudest, arhitektuuristiilidest ja keeltest.

Põhja-Aafrikas asuv Maroko on Euroopa ja Aafrika tsivilisatsioonide ristteeks ja seda nii geograafilises kui ka kultuurilises mõttes, sest vaatamata oma asukohale on riigil väga tugev ajalooline side Andaluusiaga ning soov saada tulevikus oma koht Euroopa Liidu riikide seas. Valitsevaks usundiks on islam.

Maroko on ringikolamiseks suhteliselt mõnus maa, palmi all lesimiseks ta eriti ei sobi, kuna tegu on poolkõrbega, seega kliima on suhteliselt kuiv ja taimestik äärmiselt hõre. Parim aeg külastamiseks on oktoobrist aprillini.

Kapitalistlikus ning globaliseeruvas maailmapildis võlub Marrakech oma eksootilisuse ning mitmekesisusega, mille iseloomustavaks jooneks on eri kultuuride ning ajastute rahulik kooseksisteerimine. Marrakechis kohtub hommikumaa kultuur õhtumaa kultuuriga, keskaeg modernse nüüdisajaga.
Kõrbemetropol on täis lugematuid üllatusi ning kontraste: veoeesel on ­uusima Mercedese kõrval, villad vastakuti kõrbeliivast hurtsikutega. Linn, mis pulbitseb tohutus luksuses ning äärmuslikus vaesuses. Konservatiivsete traditsioonide ning kujuteldamatu vabaduse ühtesulamine.

 

Huvitavad sihtkohad

Reisimuljed Marokost – kas valida Marrakesh, Agadir või Taghazout?

15.02.2023
Estraveli Platinum Club teeninduse reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer

Estraveli Platinum Club teeninduse reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer käis novembris Maroko õppereisil, kus tutvuti eri piirkondade ja hotellidega.

Loe edasi...

Värviline ja mitmekülgne Maroko – Külli reisimuljed

02.01.2023
Estraveli äriklienditeeninduse osakonna vanemreisikonsultant Külli Kivi

Estraveli äriklienditeeninduse vanemreisikonsultant Külli Kivi külastas õppereisi raames värvikirevat Marokot. Loe reisimuljeid ja vaata reisipilte.

Loe edasi...

Vaatamisväärsused ja tegevused Marokos:

  • mägimatkad ja mägironimine Atlases (vajalik enda matkavarustus);
  • ainulaadse arhitektuuriga linnad Fès, Marrakesh ja Meknès
  • idamaised turud: souq (suuk)
  • Dadès Kuristik
  • kõrbemaastik (Sahara) Merzouga lähedal
  • Tafraoute ja Anti-Atlas
  • veesport (purilaud) Essaouiras

Marrakechi kuulsaim vaatamisväärsus on kirjandusest tuttav legendaarne turuväljak: Djemaa el-Fna, kus igal õhtul esinevad akrobaadid, muusikud ja maotaltsutajad ning kus kokad pakuvad eri roogi oma väliköökidest ja lettidelt.

Põhja-Maroko suuremaid linnu ning ka veel Marrakeshi ühendab raudtee, mis on mugavaim viis suuremate linnade vahel reisimiseks. Bussiühendus tähtsamate linnade vahel toimub väga korralike bussidega.