Goa

India

Goa, mida kutsutakse ka Idamaade pärliks, asub India läänerannikul. Goa on eelkõige tuntud üle maailma oma looduslike kuldsete randade poolest.

Goa eeliseks on erinevus muust Indiast ning on piisavalt väike, et terve Goa saaks avastatud ja läbikäidud. Puhkamiseks on Goa ideaalne paik, sest sealsed inimesed on väga sõbralikud ja rahulikud ning mis kõige olulisem – seal osatakse puhata ja elu nautida.

Goa on täiesti vaba. Öeldakse, et see on koht, kus olles võib ootamatult leida tee tagasi iseenda juurde. Ja veel öeldakse, et Goa õpetab, kuidas end vähem tõsiselt võtta. Eluratas pöörleb peadpööritava kiirusega nagunii. Goas on lihtne avastada, et pikk pärastlõunane siesta ookeanikaldal, mis öiseks reiviks üle kasvab, ei muuda meie elus midagi, annab aga “oi kui hea” enesetunde.

Kõige parem aeg nautida Goa randu on novembrist kuni märtsi lõpuni. Kui reisida Goasse veebruari alguses, siis lisab põnevust Goa karneval. Jõule ja lihavõtteid tähistatakse rahvarohke missaga, mis kestab hommikuni.

Sedamööda, kuidas rahvusvaheline puhkuseturist hõivab, vallutab ja allutab seljakotituristide ja hipide poolt avastatud kunagi inimtühje randu (kuulsad Anjuna, Calangute ja Candolim), pagevad vaikust ja eraldatust otsijad põhja ja lõuna poole. Põhja-Goa põhjapiiri lähedal paiknevad Keri, Aramboli, Mandremi ja Morjimi rannad on väikesed, vaiksed ja vähese tegevusega. On alternatiivseid söögikohti, poekesi, saab võtte jooga- ja tai-chi tunde, käia delfiine vaatlemas. Eelkõige pakuvad need rannad tõelist eraldatust. Morjim on tuntud kui Goa kilpkonnarand. Igal aastal käivad siin pesimas tosinad kilpkonnad.

TOP 5 reisikogemust – Triinu Rannula meenutused ja pildid

13.10.2020
Estravelis viisa- ja rongipiletite koordinaatorina töötanud Triinu Rannula

Estravelis viisa- ja rongipiletite koordinaatorina töötanud Triinu Rannula jagab oma TOP 5 reisikogemust. Vaata pilte ja loe reisimeenutusi.

Loe edasi...

14 sihtkohta, kuhu sel talvel puhkama minna

25.10.2017
Jane Juhanson

Kuhu sel talvehooajal võiks minna perega, kuhu üksi, kuhu sportima, kus on soodsam, kus põnevam?

Loe edasi...