KUHU JA KUIDAS SAAB REISIDA? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »
  • Esileht
  • Pakkumised
  • Puhkus Võrtsjärve ääres Oiu sadamas või  Võrtsjärve külastuskeskuses

Puhkus Võrtsjärve ääres Oiu sadamas või  Võrtsjärve külastuskeskuses

Oiu Sadam asub Viljandimaal Kolga-Jaani vallas. Oiu küla kohal suubub Võrtsjärve Tänassilma jõgi.

Sellenimelist kaluriküla (Oyowaldt) mainitakse juba 1599. aastal. Ligipääs Oiule on hea Viljandi–Tartu maantee kaudu, mille ääres küla asub. Samuti saab Oiule mööda vett – Võrtsjärveni on Tänassilma jõe kaudu vaid 300 m.

Pakkumine kehtib majutuseks kuni 31.08.2020.

Oiu sadama puhkemaja seltskonnale

Külaliste käsutuses on puhkemaja koos sauna, avarate terrasside, grilli ja suitsuahjuga. I korrusel on kaminasaal koos köögiga, WC, duširuum, saun ja sauna eesruum. II korrusel on viis kahekohalist magamistuba. Neist 4 rõduga.

Puhkemaja asub vahetult Tänassilma jõe kaldal Oiu Sadama südames.

Lisateenusena võimalik rentida veesõidukeid, tellida iglusauna elamus, rentida kümblustünni. Võimalus tellida kohalikke kalatooteid ja ka ise kala suitsutada. 50 m eemal asub sadama kohvik ja samuti Võrtsjärve Vabaõhumuuseum – Oiu matkarada.

Kirjeldus Periood Hind  
Oiu sadama puhkemaja seltskonnale P-N 1 öö 240 €
Oiu sadama puhkemaja seltskonnale R-L 1 öö 350 €

Sadama suvemaja perele

Külaliste käsutuses on suvemaja (ca 18m2) vahetult Oiu luha serval. Tänassilma jõest 25 m eemal. Majakeses on kuni 4 voodikohta, külmik, kohvimasin, pliit, kliimaseade. WC ja duširuum 25 m eemal teises hoones. Maja on varustatud terrassiga ja grillimisvõimalusega.

Kirjeldus Periood Hind  
Sadama suvemaja 4-le saabumisega P-N 1 öö 50 €
Sadama suvemaja 4-le saabumisega R-L 1 öö 60 €

Võrtsjärve külastuskeskus

Võrtsjärve Külastuskeskus asub Viljandi ja Tartu maakonna piiril, Emajõe lättel. Hoone I korrusel on külastuskeskus ja kohvik, II korrusel peretuba kuni kuuele külalisele. Külaliste käsutuses on magamistuba ca 40 m2 ja väike saal ( olemas kööginurk koos külmikuga ) ca 60 m2. Avar rõdu vaatega Võrtsjärvele.

Hoone on järvest 5 m ja Emajõest ca 25 m kaugusel. Võrtsjärve parim liivane ujumisrand asub vahetult hoone kõrval. Magamistoas on kliimaseade. Privaatne WC ja duširuum asuvad I korrusel. Peretuppa on privaatne sissepääs, mis on eraldatud külastuskeskuse omast. Külaliste käsutuses päevitustoolid ja grill.

 100 m eemal on keskuse vaatetorn, kust avanevad parimad vaated järvele ja ümbruskonnale.

Kirjeldus Periood Hind  
Võrtsjärve Külastuskeskuse tuba 2-le saabumisega P-N 1 öö 50 €
Võrtsjärve Külastuskeskuse tuba 2-le saabumisega R-L 1 öö 60 €
Võrtsjärve Külastuskeskuse tuba 3-4-le saabumisega P-N 1 öö 60 €
Võrtsjärve Külastuskeskuse tuba 3-4-le saabumisega R-L 1 öö 70 €
Võrtsjärve Külastuskeskuse tuba 5-6-le saabumisega P-N 1 öö 70 €
Võrtsjärve Külastuskeskuse tuba 5-6-le saabumisega R-L 1 öö 80 €

Lisavõimalused:

  • Võrtsjärve ääres on võimalus rentida veesõidukeid ja minna avastama Võrtsjärve, Emajõge, Alam-Pedja looduskaitseala. Väikese autosõidu kaugusel on Alam-Pedja metsamassiivid, kuhu jalgsimatkale minna.
  • Ulge Park asub samuti Oiu külas, sadamast ca 1,5 km Tartu suunas. Tegemist on vaikse kauni parkmetsaga vahetult järve kaldal, kuhu maanteelt viib asfaltkattega tee. Juunis avatakse pannkoogikohvik, mis asub järve kaldal ja on lummava vaatega järvele. Matkasellidele pakutakse telkimisvõimalust, olemas on WC-d ja duširuumid. Teretulnud on matkaautod, vooluühendus on olemas. Alates juunist saab pakkuda saarepuhkust, vahetult puhkeala ääres asub ca 2 ha suur saar.

Lisainfo ja tellimine

Tellimiseks või lisainfo saamiseks saada meile päring veebis või võta ühendust Estraveli siseturismi osakonnaga tööpäeviti kella 9.00–17.30 telefonil 6 266 233 või e-posti aadressil siseturism@estravel.ee.

Hinnale lisandub teenustasu. Estraveli Kuldkaardi omanikke teenindame üle 150-eurose ostu puhul alati tasuta.