Rootsi lõbustus- ja teemapargid

Rootsi on tõeline perepuhkuste kuningriik. Ainuüksi Stockholmist leiab suure Skanseni vabaõhumuuseumi ja huvitava tehnikamuuseumi.

Äratundmisrõõmu pakuvad Junibacken ja Astrid Lindgreni maailm, mõlemas saab kohtuda maailmakuulsa kirjaniku sulest sündinud tegelastega. Kireva ülevaate maailma karvastet ja sulelistest saab näiteks Kolmårdeni loomaaias või Parken Zoos.

Lõbustuspargid

Mõnusaks ajaveetmiseks on lõbustuspark just ideaalne paik! Loe lähemalt erinevate Rootsi lõbustusparkide kohta ning tutvu avamisaegadega. Pileteid saad soetada kohapeal või paljude lõbustusparkide puhul mugavalt interneti kaudu. Soovi korral võid piletite soetamiseks abi küsida ka meie reisikonsultantidelt.
​  

Gröna Lund

Gröna Lund on üks vanemaid lõbustusparke Rootsis. Selle ehitus algas juba 1880. aastal, ametlikult avati park kolm aastat hiljem. Pargis on u 30 atraktsiooni, populaarseimad neist 5 Ameerika mäge ja Armastuse tunnel, mis asub Funhouse’is. Suurim atraktsioon on Jetline, mis on 32 mkõrgune, 800 m pikk ja maksimaalne kiirus ulatub 90 km/h-ni. Gröna Lundis korraldatakse ka kontserte.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega lõbustuspargi kodulehel.

Junibacken

Junibacken on Astrid Lindgreni maailm, kus ärkavad ellu armastatud lasteraamatute tegelased. Sisenemisel satud kõigepealt munakivisillutisega ja vanamoodsate tänavalaternatega Juturaamatu väljakule, kus elab enamik raamatutegelastest. Saad küpsetada koos Mummimammaga tema köögis ning mängida või ronida väljapanekutel.  Edasi võid külastada galeriid, kus on näha Astrid Lindgreni karakterite illustratsioone, nende seas Pipi Pikksukk, Vahtramäe Emil ja Karlsson katuselt.
Järgmiseks võid sõita Juturaamatu rongiga Villekulla külla, maailma kõige tugevama tüdruku Pipi kodukohta. Seal saab ratsutada Pipi hobusega, liugu lasta, mängida Pipi köögis, ennast tema moodi riidesse panna, keksu hüpata ning palju muud lõbusat teha.

​Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Junibackeni kodulehel.
    

Lisebergi lõbustuspargi

Lisebergi lõbustuspargis on 40 atraktsiooni nii väikestele kui suurtele. Eelmisel aastal avati seal Euroopa kõrgeim vabalangemise atraktsioon nimega AtmosFear. See on 116 m kõrge ja sõit kestab umbes 2 minutit. Korraga mahub peale 36 inimest, kes on istmel kindlalt kinni. Asja teeb hirmsaks see, et jalgu toetada ei saa. Need kõlguvad vabalt, tekitades niimoodi õhus rippumise tunde.

​Loe lähemalt ja tutvu avamiaegadega lõbustuspargi kodulehel.
 

Teemapargid

Ükskõik, kas puhkad suvel või talvel, lisa päevakavasse ka vahva teemapargi külastus. Pileteid saad soetada kohapeal või  mõnel juhul ka mugavalt interneti kaudu. Soovi korral võid piletite soetamiseks abi küsida ka meie reisikonsultantidelt.
​  

Astrid Lindgreni maailm 

Vimmerbyst on pärit lastekirjanik Astrid Lindgren ja seal asub ka Astrid Lindgreni maailm – elav teater, kus on liikvel 60 tegelast. Tunned end kui keset muinasjuttu – tembutamas on Karlsson ning röövlitütar Ronja ja Birk. Võid ka ise röövlikindlust vallutada, Kirsiorus vendasid Lõvisüdameid külastada, vaadata Vahtramäe Emili kodutalu ja Segasumma suvilat või sõita läbi Pootsmani ja Tjorveni lugude. Mida enam Lindgreni raamatutest tead, seda suurem äratundmisrõõm!

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega pargi kodulehel.
​  

Skara Suvemaa

Skara Suvemaa on Skandinaavia suurim veepark, kus on palju soojendatud basseine ja liumägesid. Peale selle saab kardirajal kätt proovida ja veeta aega tivolis. Lisaks võib maiustada jäätisekioskites või süüa kõhu korralikult täis restoranides, mis pakuvad suurt valikut taco’sid ja vorstikesi. Vaadata saab vaimustavaid sõusid esinejate ja akrobaatidega.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega veepargi kodulehel.
​   

Tom Tits Experiment

Tom Tits Experiment on omamoodi teaduskeskus, kus saab omal käel läbi teha ligi 600 põnevat eksperimenti. Kogu pargis on vaid üks reegel – enne proovi, siis mõtle. Et omal nahal katsetamist propageerida, ei ole ühegi eksperimendi juures kasutusjuhendit. Piirideta avastamine on lõbus ja tekitab rohkesti elevust. Peale 4 sisekorruse on Tom Titsis ka välipark, kus asuvad näiteks tornaadosimulaator ja Robocoaster, mis jäljendab sõitu Ameerika mägedel. Samuti võib veepurjel vikerkaart imetleda, majaseinal jalgrattaga sõita ja palju muud. Suurt nalja teeb sõit “sõnakuulmatu” jalgrattaga: pöörad lenksu vasakule, aga ratas sõidab paremale ja vastupidi. Tom Tits Experiment asub Stockholmist 36 km kaugusel Södertäljes.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega keskuse kodulehel.
​   

Skanseni vabaõhumuuseum

Skanseni vabaõhumuuseumist leiad enam kui 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad 14. sajandist kuni aastani 1920. Kõige enam on 18. ja 19. sajandi ehitisi, mille juures askeldavad võõrustajad, kes demonstreerivad ajastule iseloomulikes kostüümides kodutöid ja argiaskeldusi. See kõik aitab luua miljöö, nagu oleksite hetkeks põiganud ajalooõpiku leheküljele.
Muuseumi juurde kuulub ka loomaaed enam kui 70 erineva loomaliigiga ja laste loomaaed, kus elutsevad väikeloomad, kellega võib mängida. Iga päev kell 14 toimub traditsiooniline loomade söötmise tuur. Skansen asub maalilisel Djurgårdeni saarel Stockholmis. Kui veel lisada, et Skansenist leiate ka nukuteatri, akvaariumi, karussellid, tsirkuse ja tubakamuuseumi, mitu käsitöökoda ja poekesed, on selge, et võid seal veeta terve kauni suvepäeva.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Skanseni kodulehel.
​   

Tehnikamuuseum

Tehnikamuuseumis võid uurida ja avastada, kuidas asjad tegelikult töötavad! Põnev avastusretk viib su tööstuse algusaegadest tulevikuvisioonideni. Muuseumis saab lisatasu eest vaadata ka 4D-filme. 

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega muuseumi kodulehel.
​  

Loomaaiad

Loomaaia armsad ja natuke hirmsamad elanikud köidavad kõikide tähelepanu. Loomaaedade pileteid saad soetada kohapeal või mõnel juhul ka mugavalt interneti kaudu. Soovi korral võid piletite soetamiseks abi küsida ka meie reisikonsultantidelt.
​  

Kolmården

Kolmårdeni loomaaias kohtud silmast silma loomadega kogu maailmast. Tropicariumis võib näha koletuid haikalu, aga ka sõbralikke vee-elanikke. Elevantide orus toimetavad maismaa suurimad imetajad. Delfinaariumis saavad külastajad imetleda delfiinide etendust ning safaripargis võid viibida lausa kiskjate ja rohusööjate keskel. Loomaaed asub Stockholmist 160 km lõuna pool.

​Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega loomaaia kodulehel.

Parken Zoo

Parken Zoos on esindatud nelja maailmajao loomad, muuhulgas väga haruldased valged tiigrid. Samuti on olemas laste loomaaed, lõbustuspark, fantoomimaa koos mänguväljakuga ja väikese lisatasu eest saab kasutada välibasseine. Fantoomimaal esinevad suvehooajal artistid ja toimuvad teatrietendused. Samuti on pargil laagriplats, kus võimalik üürida kämpingukoht või telkida.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega loomaaia kodulehel.
​  

Fjärilshuset i Hagaparken

​Nautige ainulaadset kogemust kõndides imeliste värviliste liblikate vahel, kes vabalt teie ümber lendavad hingematvas eksootilises troopilises keskkonnas. Libilikamajast Haga Ocean leiab ühe Skandinaavia suurima haide akvaariumi.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega kodulehel.
  

Lisainfo ja tellimine

Tellimiseks ja lisainfo saamiseks saada meile päring veebis või helista telefonil 6 266 266 või kirjuta meile estravel@estravel.ee või tule külasta meid meie müügibüroodes.