Soome lõbustus - ja teemapargid

Soome on sobiv paik perepuhkuseks, sest sinna pääseb kiiresti ja lihtsalt. Põhjanaabrite juurest leiab palju erinevaid lõbustus- ja teemaparke igale vanusele.

Lõbujanulised võivad külastada arvukaid lõbustusparke, loodushuvilised loomaaedasid või mõnda meremaailma. Valik on nii suur, et avastamisrõõmu jääb ka järgmiseks perepuhkuseks.

Lõbustuspargid

Mõnusaks ajaveetmiseks on lõbustuspark just ideaalne paik! Loe lähemalt erinevate Soome lõbustusparkide kohta ja tutvu avamisaegadega. Pileteid saad soetada kohapeal või paljude lõbustusparkide puhul mugavalt interneti kaudu. Soovi korral võid piletite soetamiseks abi küsida ka meie reisikonsultantidelt.

JukuParki vabaõhuveepark

Jukupark asub Turu linnas, Helsingist 164 km kaugusel. Jukuparki 2,5 hektarilises kompleksis on mitu lõbusat liutoru, kust saab kilgates alla lasta nii kummirõngastega, mattidega või vanamoodsalt tagumikul. Lisaks on olemas suures soojustatud basseinid, päevitamise alad, grillrestoranid, kioskid jne.

​Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega lõbustuspargi kodulehel.

Serena veepark

​Serena veepark on omade seas Euroopas suurim. Seal saab nautida troopilist kuumust või supelda välibasseinides. Suur lainebassein ja kosed, põneva vesiliumäed ning mullivannid suurepärase suveelamuse isegi keset talve.

​​Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega pargi kodulehel.

Särkaniemi lõbustuspark

Särkaniemis on peale lõbustuspargi atraktsioonide ka Soome kõrgeim vaatetorn Näsinneula, akvaarium, planetaarium, delfinaarium ja Tornaado – supermägirada, mille kiirus ulatub 75 km/h-ni. 490 m pikkune koseseiklus pakub endiselt elamusi kõigile.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega lõbustuspargi kodulehel.

Linnanmäki lõbustuspark

Linnanmäki kõige populaarsemad atraktsioonid on puidust Ameerika mäed, raketikiirendusega taevasse lennutav Raketti, möllavate koskedega Canyon Coaster ja kogu Helsingist suurepärase pildi andev Helsingi vaateratas. Linnanmäki kõrval asub super tore meremaailm Sea Life, mis tasub kindlasti külastamist.

Loe lähemalt ja tutvu avamiaegadega lõbustuspargi kodulehel.

Kesämaa

​Kesämaal on 40 erinevat võimalust lõbutsemiseks: 7 veeliumäge, hüppamis- ja ronimiskohad, minigolf, tehisjärv, kus saab paadiga sõita, ning soojendatava veega väibassein koos liumägedega.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Kesämaa kodulehel.

Puuhama lõbustuspark

​Puuhamaa lõbustuspargis on rohkem kui 60 erinevat atraktsiooni (Surfing Hilli liumägi, kiired toruliumäed, saunad, basseinid, kiiged, autorada, mängupõrgu, Niagara kosk, minigolf jne). Puuhamaa asub Tervakoskil, 70 km Helsingist Tampere poole.

Loe lähemalt ja tutvu avamisegadega pargi kodulehel.

Tykkimäki lõbustuspark

Tykkimäki lõbustuspargis on üle 40 atraktsiooni ja terraarium (kilpkonnad, krokodillid, maod, papagoid jne). Kõige menukam on Soome kõrgeim lõbustuspargi-atraktsioon Star Flyer, Meteoriidikarusell, Torn (saab võidu ronida) ja pöörlevad Miniteetassid. Tykkimäki asub 5 km kaugusel Kouvola keskusest ja umbes 140 km Helsingist.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega lõbustuspargi kodulehel.

Visulahti

Visulahti lõbustuspargis võib kogeda seiklusi nii maal kui ka vees. Lõbusalt saab aega veeta nii Dinosauria veepargid, Hyperdino sisepargis kui Vahamuuseumis uidates.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega lõbustuspargi kodulehel.

Teemapargid

Puhkuse muudab harivaks külastus teemaparki. Pileteid saad soetada kohapeal või mõnel juhul ka mugavalt interneti kaudu. Soovi korral võid piletite soetamiseks abi küsida ka meie reisikonsultantidelt.

Muumimaa

​Muumimaa on Naantali lähedal väiksesel saarel paiknev Muumide teemapark, kus igaüks võib Muumimajas ringi seigelda, oma silmaga Muumipere elamist kaeda ja Muumidega silmast silma kohtuda. Seiklussaarel saab igaüks osaleda aarete otsingul. Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Muumimaa kodulehel.

Santapark

Santapark on jõulumaa, mis paikneb Syväsenvaara kalju sisemuses ja sobib eriti pere pisimatele. Võimalik on sõita läbi nelja aastaaja, vaadata, kuidas töötavad päkapikud, ja kohtuda tõelise jõuluvanaga. Santapark asub 6 km kaugusel Rovaniemi linnast ja 2 km kaugusel jõuluvana töökojast.

​Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Santapargi kodulehel.

Teaduspargid

​Puhkuse muudab harivaks külastus teemaparki. Pileteid saad soetada kohapeal või mõnel juhul ka mugavalt interneti kaudu. Soovi korral võid piletite soetamiseks abi küsida ka meie reisikonsultantidelt.

Heureka

​Heureka on kogu pere näituse- ja tegevuskeskus, kus saab infot paljude teaduse põhiküsimustes ja uuemate leiutiste kohta. Põhinäituse kahes saalis on üle saja eseme eri teadusealadelt. Väikestele lastele on oma näituseala ja laboratoorium. Vahetatavad näitused seatakse üles proovi-ise-meetodil. Heureka pärl on ainulaadne Verne teater – planetaarium, kus esitletakse ka superfilme ja kus võib kujutleda end filmis osalemas.

​Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Heureka kodulehel.

Pilke

Teaduskeskuses Pilke, mis asub Rovaniemis, on hea võimalus uurida metsa kõigi meeltega ja mitme erineva nurga alt. Istu metsamasina rooli, roni linnumajja ja laula sipelgamäel karaoket või osta suveniiripoest omale ainulaane kingitus.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Pilke kodulehel.

Seikluspargid

Erinevaid sportlikke seiklusparke on Soomes mitmeid. 

Flowpark

Seiklusrajad on ehitatud elupuudele ilma neid kahjustamata. Saate lahendada arvukalt ülesandeid isegi kahekümne meetri kõrgusel. Köisradadele viitavad erinevad ülesanded, sealhulgas õõtsumisrajad, liinihüpped, kiiged ja kaabliliugud. Flowpark seiklusrajad (Turu, Vierumäki, Ähtäri, Tampere, Hämenlinna, Åland).

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Flowpark kodulehel.

Huima seikluspark

Rovaniemis Santaspordi peahoone lähedal asuv seikluspark Huima pakub lõbusaid ja hämmastavaid elamusi igas vanuses inimestele. Ronimise, kauni looduse ja väljakutsete ületamise rõõmu kombinatsioon muudab Huima ideaalseks sihtkohaks neile, kes otsivad lõbusaid ja põnevaid tegevusi. Huimal on 10 erinevat rada, mis on ökoloogiliselt ehitatud elupuude vahele. Huimal on ka minigolfirajad.

Loe lähemalt ja tutvu avamisaegadega Huima kodulehel.

Lisainfo ja tellimine

Tellimiseks ja lisainfo saamiseks saada meile päring veebis või helista telefonil 6 266 266 või kirjuta meile estravel@estravel.ee või tule külasta meid meie müügibüroodes.