Talveseiklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale

Jõulurõõmu ja romantikat nii väikestele kui suurtele – sõit virmaliste maale külla Jõuluvanale, päkapikkudele ja põhjapõtradele!

Lapimaa pakub talviseid seiklusi nii täiskasvanutele kui ka pere kõige väiksematele liikmetele. Saani- ja kelgusõidud, Arktika muuseum, jalutuskäik Euroopa kõige põhjapoolsemas loomaaias Ranuas on vaid mõned näited. Lisaks avaneb reisi jooksul võimalus külmast hoopis sooja minna ehk nautida spaamõnusid.

Talveseiklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale

Lisainfo:
Viisa

Reisid kestavad kestavad 4 päeva. Reisiprogrammid on mõnevõrra erinevad sõltuvalt reisikorraldajast ja reisi toimumise ajast. Vaata rohkem infot reiside sisu ja hindade kohta ülalolevast menüüst. Reisi alguskuupäevad on tähistatud broneerimiskalendris rohelisega. Ööbimiseks on saadaval 2-4-toalised majutused.

Pakett Periood Hind inimese kohta  
Talveseiklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale 4 päeva al 499 € Soodushind korduvreisijatele.
Tavahind al 525 € (täiskasvanu).
Lastele soodushinnad (79-472 €)
+499 p

Hinnas on:

 • laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn
 • sõit kõigi mugavustega bussis
 • söögid vastavalt valitud programmile
 • Jõuluvana külastus ja üllatuskingitus
 • ekskursioonid vastavalt programmile ja vahva lastesõbralik giid
 • NB! Vaata hinnas sisalduvaid teenuseid täpsemalt reisiprogrammide alt. Programmides võib tulla ette muudatusi, küsi täpset programmi Estraveli reisikonsultandilt.

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • pildistamine Jõuluvanaga A4 foto 35 € (1 pilt); allalaaditavad fotod+video 50 € (kuni 5 in)
 • Lumelinn 28 €
 • Santapark 36 € täisk, 30,50 € (3-12a), alla 3a tasuta
 • Arktika muuseum 11,50 € täisk, 9 € pens, 5 € õpilane (7-15a)
 • Ranua Põhja-Loomaaed 18 € täisk, 14 € (4-14a), alla 4a tasuta
 • lõunasöök Äänekoskis (27.12 väljumisega reisil) Rootsi lauas 10,60 €, 7,10 € (8-12a), 5,30 € (3-7a), kiirtoit al 5 €
 • lõunasöök Jyväskyläs minnes Rootsi lauas 13,.90 €, 7,90 € (8-12a), 5,90 € (3-7a), kiirtoit al 5 €
 • lõunasöök Jyväskyläs tulles Rootsi lauas 11,90 €, 7,90 € (8-12a), 5,90 € (3-7a), kiirtoit al 5 €

NB! Ülaltoodud lisateenuste hinnad on näitlikud (2022. aasta seisuga) ja võivad 2023 hooajal erineda. Vaata rohkem infot lisatasu eest võimalike teenuste kohta reisiprogrammide alt.

MÜÜDUD: 26.12 – 29.12 talveseklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale (GRUPP 1 Tensi-Reisid)

Jõulurõõmu ja romantikat nii väikestele kui suurtele – sõit virmaliste maale külla Jõuluvanale, päkapikkudele ja põhjapõtradele, saani- ja kelgusõidud, Arktika muuseum, jalutuskäik Euroopa kõige põhjapoolsemas loomaaias Ranuas, ühe sammuga külmast sooja – nautima spaad.

1. PÄEV

Väljasõit Tartust kl. 03.30 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas meie bussi juures 06.00. Sõidame Viking Line’i “Viking XPRS” laevaga Helsingisse kl. 07.00-09.30. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!)

Mõnus laevareis üle Soome lahe.

Võimalus osta hommikusööki laevas (lisatasu eest). Helsingit kutsutakse ka Läänemere tütreks, kuna linn asub mere süles. Põgus bussiekskursioon jõuluehtes Helsingis – näeme Katajanokka poolsaart oma vanade sadamakaide ja ladudega, Helsingi ilusaim ja koledaim maja, uhke Uspenski kirik, presidendi palee, kaubaturg, Senativäljak võimsa Toomkirikuga troonimas Helsingi kohal. Esplanaadi park – helsinglaste elutuba. Havis Amanda, Mannerheimi tänav, parlamendihoone, Finlandia palee, rahvusmuuseum, ooperimaja.

Alustame sõitu Helsingist Lapimaa suunas. Lahti lähedal paistavad meile suusavõistlustelt tuntuks saanud hüppemäed. Sõidame üle Tähesilla, mis on Soome üks kõige enam fotografeeritud sildadest ja teeme selle pildistamiseks peatuse. Soome kuulsad 187 888 järve on enamasti koondunud Kesk-Soome. Soome järvi liigendavad neemed ja lahed ja neis on palju saari. Soome järvedele on iseloomulik see, et nad on jõgede ja lahtede abil üksteisega ühendatud, moodustades nõnda pikki veeteid.

Teeme pikema peatuse Heinolas, kus soovijad saavad lõunat süüa. Et tee mõnusamalt sujuks, räägime Soomemaast ja vaatame filmi. Oleme oma reisiga jõudnud Kemimaale. Majutus järgnevad 3 ööd Kemis Pohjanranta hotellis (2- 4-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Lapimaa kütkestab juba oma nimega: metsik ja kaunis, tuttav aga samas tundmatu, ahvatlev ja ettearvamatu, täis legende ja nõidust.

VEEDAME TERVE PÄEVA ROVANIEMIS JA JÕULUVANAKÜLAS.

Ületame polaarjoone ja siseneme jõuluvana imedemaailma, kus kohtume tõelise jõuluvanaga. Kes soovivad saavad end koos jõulutaadiga pildistada. Saadame postkontorist Jõuluvana templi ja margiga tervituskirju oma sõpradele. Saab jalutada ringi, osta suveniire ja nautida jõulumeeleolu. Lumelinnas on võimalus tuubidega liugu lasta. Vaba aeg lõunastamiseks kohvikutes ja restoranides.

Seejärel külastame mitmekülgsete atraktsioonidega Santaparki või Arktika muuseumi – samaaegselt huvitav ja õpetlik. Väiksematele lastele sobivas Santapargis saab osaleda päkapikukoolis ja õppida võlusõnu, sõita rongiga läbi Lapimaa aastaaegade ja jõulumaa, vaadata suurel laval jõuluprogrammi. Suurematele lastele sobivas Arktikumi muuseumis on lisaks Lapimaa elu-olu tutvustavale näitusele ka liikuvaid pilte, helisid, arvutiprogramme, et külastajatele Lapimaa kultuurist ja omapärasest loodusest vahetut ettekujutust luua. Võimalusel külastame Rovaniemi suurimat kaubanduskeskust toiduvarude täiendamiseks.

Õhtul kelgutame Ounasvaara mäenõlval – lustimist lastele ja täiskasvanutele. Pärast kelgutamist soojendame end kuuma glögiga. Sõit tagasi öömajja.

3. PÄEV

Hommikusöök. Ainulaadne võimalus külastada Euroopa kõige põhjapoolsemat loomaaeda – RANUA LOOMAAEDA.

Siin saab jalutada ja kelgutada härmas loomaaias ja imetleda teiste loomade hulgas suudlevat põtra Elvist, lehvitada jääkarule nimega Manasse, kui on õnne, siis kuulda ka rääkivat kaarnat. Soovijatel võimalus sõita põdrarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisel) või koerarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisel).

Külastame “Fazeri” maiustustepoodi, kus saab oma kommivarusid täiendada. Ühine lõunasöök rootsi lauas (hinna sees). Sõit tagasi öömajja.

4. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame läbi talvise Soomemaa Helsingisse. Teeme peatuse “Vaskikellos”, kus on Euroopa unikaalseim kellakogu. Siin on võimalus kohvi juua ja vaadata sadu erinevaid kelli alates pisikestest aisakelladest kuni võimsate kirikukelladeni.

Jyväskylä lähedal on soovijatel võimalus süüa lõunat.

Bussisõidu ajal saavad lapsed värvida toredaid pilte ning koos ema-isaga nuputada Soomemaa kohta käivate lõbusate ja asjalike küsimuste kallal. Laev “Viking XPRS” väljub Helsingist 20.30. Tallinnas A-terminalis oleme kl. 23.00. Sõit Tartusse.

HIND:

4-ne majutus al 459 € in
3-ne majutus al 509 € in
2-ne majutus al 549 € in
74* € erihind alla 2-aastasele lapsele, kes reisib koos vähemalt kahe täiskasvanuga ja tal ei ole voodi- ega bussikohta

REISIPAKETI HIND SISALDAB:

laevasõidud Tallinn-Helsingi-Tallinn,
sõit kõigi mugavustega bussis,
ööbimine 3 ööd Kemi hotellis, saab ka basseinis ujuda,
3 hommikusööki rootsi lauas,
lõunasöök Ranuas,
Jõuluvana töökoja ja postkontori külastus,
üllatuskingitus,
ekskursioonid vastavalt programmile ja vahva lastesõbralik giid,
käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi): hinnad 2022. a. seisuga

tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest), peredele perekindlustused,
sõit põdrarakendiga (300m) 3. päeval 12 € täisk, 9 € (4-14a),
sõit koerarakendiga (500m) 3. päeval 14 € täisk, 11 € (4-14a),
hommikusöök laevas (16 € täisk, 8 € 12-17a, 5 € 6-11a),
õhtusöök laevas (27 € täisk, 16 € 12-17a, 9 € 6-11a),
võimalus tellida laevas Helsingi-Tallinn suunal ülesõidukajut.

KAASA: kehtiv ID-kaart või EV pass, ujumisriided, kelgud, soojad riided (kahed kindad) ja jalanõud, veidi toitu ja termos, punane päkapikumüts, soovi korral jõulukaarte, mida saata oma sõpradele, sõprade aadressid.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

MÜÜDUD: 26.12 – 29.12 talveseklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale (GRUPP 2 Tensi-Reisid)

Jõulurõõmu ja romantikat nii väikestele kui suurtele – sõit virmaliste maale külla Jõuluvanale, päkapikkudele ja põhjapõtradele, saani- ja kelgusõidud, Arktika muuseum, jalutuskäik Euroopa kõige põhjapoolsemas loomaaias Ranuas, ühe sammuga külmast sooja – nautima spaad.

1. PÄEV

Väljasõit Tartust kl. 03.30 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas meie bussi juures 06.00.

Sõidame Viking Line’i “Viking XPRS” laevaga Helsingisse kl. 07.00-09.30. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!)

Mõnus laevareis üle Soome lahe. Võimalus osta hommikusööki laevas (lisatasu eest). Helsingit kutsutakse ka Läänemere tütreks, kuna linn asub mere süles. Põgus bussiekskursioon jõuluehtes Helsingis – näeme Katajanokka poolsaart oma vanade sadamakaide ja ladudega, Helsingi ilusaim ja koledaim maja, uhke Uspenski kirik, presidendi palee, kaubaturg, Senativäljak võimsa Toomkirikuga troonimas Helsingi kohal. Esplanaadi park – helsinglaste elutuba. Havis Amanda, Mannerheimi tänav, parlamendihoone, Finlandia palee, rahvusmuuseum, ooperimaja.

Alustame sõitu Helsingist Lapimaa suunas. Lahti lähedal paistavad meile suusavõistlustelt tuntuks saanud hüppemäed. Sõidame üle Tähesilla, mis on Soome üks kõige enam fotografeeritud sildadest ja teeme selle pildistamiseks peatuse. Soome kuulsad 187 888 järve on enamasti koondunud Kesk-Soome. Soome järvi liigendavad neemed ja lahed ja neis on palju saari. Soome järvedele on iseloomulik see, et nad on jõgede ja lahtede abil üksteisega ühendatud, moodustades nõnda pikki veeteid.

Teeme pikema peatuse Heinolas, kus soovijad saavad lõunat süüa. Et tee mõnusamalt sujuks, räägime Soomemaast ja vaatame filmi. Oleme oma reisiga jõudnud Kemimaale. Majutus järgnevad 3 ööd Kemis Scandic Kemi ****hotellis (2- 3 sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Lapimaa kütkestab juba oma nimega: metsik ja kaunis, tuttav aga samas tundmatu, ahvatlev ja ettearvamatu, täis legende ja nõidust.

VEEDAME TERVE PÄEVA ROVANIEMIS JA JÕULUVANAKÜLAS.

Ületame polaarjoone ja siseneme jõuluvana imedemaailma, kus kohtume tõelise jõuluvanaga. Kes soovivad saavad end koos jõulutaadiga pildistada. Saadame postkontorist Jõuluvana templi ja margiga tervituskirju oma sõpradele. Saab jalutada ringi, osta suveniire ja nautida jõulumeeleolu.

Lumelinnas on võimalus tuubidega liugu lasta. Vaba aeg lõunastamiseks kohvikutes ja restoranides. Seejärel külastame mitmekülgsete atraktsioonidega Santaparki või Arktika muuseumi – samaaegselt huvitav ja õpetlik.

Väiksematele lastele sobivas Santapargis saab osaleda päkapikukoolis ja õppida võlusõnu, sõita rongiga läbi Lapimaa aastaaegade ja jõulumaa, vaadata suurel laval jõuluprogrammi. Suurematele lastele sobivas Arktikumi muuseumis on lisaks Lapimaa elu-olu tutvustavale näitusele ka liikuvaid pilte, helisid, arvutiprogramme, et külastajatele Lapimaa kultuurist ja omapärasest loodusest vahetut ettekujutust luua.

Võimalusel külastame Rovaniemi suurimat kaubanduskeskust toiduvarude täiendamiseks. Õhtul kelgutame Ounasvaara mäenõlval – lustimist lastele ja täiskasvanutele. Pärast kelgutamist soojendame end kuuma glögiga. Sõit tagasi öömajja.

3. PÄEV

Hommikusöök. Ainulaadne võimalus külastada Euroopa kõige põhjapoolsemat loomaaeda – RANUA LOOMAAEDA.

Siin saab jalutada ja kelgutada härmas loomaaias ja imetleda teiste loomade hulgas suudlevat põtra Elvist, lehvitada jääkarule nimega Manasse, kui on õnne, siis kuulda ka rääkivat kaarnat. Soovijatel võimalus sõita põdrarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisel) või koerarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisel).

Külastame “Fazeri” maiustustepoodi, kus saab oma kommivarusid täiendada. Ühine lõunasöök rootsi lauas (hinna sees). Sõit tagasi öömajja.

4. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame läbi talvise Soomemaa Helsingisse. Teeme peatuse “Vaskikellos”, kus on Euroopa unikaalseim kellakogu.

Siin on võimalus kohvi juua ja vaadata sadu erinevaid kelli alates pisikestest aisakelladest kuni võimsate kirikukelladeni. Jyväskylä lähedal on soovijatel võimalus süüa lõunat. Bussisõidu ajal saavad lapsed värvida toredaid pilte ning koos ema-isaga nuputada Soomemaa kohta käivate lõbusate ja asjalike küsimuste kallal.

Laev “Viking XPRS” väljub Helsingist 20.30. Tallinnas A-terminalis oleme kl. 23.00. Sõit Tartusse.

SOODUSHIND:

3-ne majutus al 509 € in
2-ne majutus al 549 € in
*74 € erihind alla 2-aastasele lapsele, kes reisib koos vähemalt kahe täiskasvanuga ja tal ei ole voodi- ega bussikohta

REISIPAKETI HIND SISALDAB:

laevasõidud Tallinn-Helsingi-Tallinn,
sõit kõigi mugavustega bussis,
ööbimine 3 ööd Scandic Kemi ****hotellis,
3 hommikusööki rootsi lauas,
lõunasöök Ranuas,
Jõuluvana töökoja ja postkontori külastus,
üllatuskingitus,
ekskursioonid vastavalt programmile ja vahva lastesõbralik giid,
käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi): hinnad 2022. a. seisuga

tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest), peredele perekindlustused,
sõit põdrarakendiga (300m) 3. päeval 12 € täisk, 9 € (4-14a),
sõit koerarakendiga (500m) 3. päeval 14 € täisk, 11 € (4-14a),
hommikusöök laevas (16 € täisk, 8 € 12-17a, 5 € 6-11a),
õhtusöök laevas (27 € täisk, 16 € 12-17a, 9 € 6-11a),
võimalus tellida laevas Helsingi-Tallinn suunal ülesõidukajut.
KAASA: kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, kelgud, soojad riided (kahed kindad) ja jalanõud, veidi toitu ja termos, punane päkapikumüts, soovi korral jõulukaarte, mida saata oma sõpradele, sõprade aadressid.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

MÜÜDUD: 27.12 – 30.12 talveseiklus Lapimaal ja külla päris jõuluvanale (Tensi-Reisid)

Jõulurõõmu ja romantikat nii väikestele kui suurtele – sõit virmaliste maale külla Jõuluvanale, päkapikkudele ja põhjapõtradele, saani- ja kelgusõidud, Arktika muuseum, jalutuskäik Euroopa kõige põhjapoolsemas loomaaias Ranuas, ühe sammuga külmast sooja – nautima spaad.

1. PÄEV

Väljasõit Tartust kl. 03.30 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas meie bussi juures 06.00.

Sõidame Viking Line’i “Viking XPRS” laevaga Helsingisse kl. 07.00-09.30. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!) Mõnus laevareis üle Soome lahe. Võimalus osta hommikusööki laevas (lisatasu eest).

Helsingit kutsutakse ka Läänemere tütreks, kuna linn asub mere süles. Põgus bussiekskursioon jõuluehtes Helsingis – näeme Katajanokka poolsaart oma vanade sadamakaide ja ladudega, Helsingi ilusaim ja koledaim maja, uhke Uspenski kirik, presidendi palee, kaubaturg, Senativäljak võimsa Toomkirikuga troonimas Helsingi kohal. Esplanaadi park – helsinglaste elutuba. Havis Amanda, Mannerheimi tänav, parlamendihoone, Finlandia palee, rahvusmuuseum, ooperimaja.

Alustame sõitu Helsingist Lapimaa suunas. Lahti lähedal paistavad meile suusavõistlustelt tuntuks saanud hüppemäed. Sõidame üle Tähesilla, mis on Soome üks kõige enam fotografeeritud sildadest ja teeme selle pildistamiseks peatuse. Soome kuulsad 187 888 järve on enamasti koondunud Kesk-Soome. Soome järvi liigendavad neemed ja lahed ja neis on palju saari.

Soome järvedele on iseloomulik see, et nad on jõgede ja lahtede abil üksteisega ühendatud, moodustades nõnda pikki veeteid. Pikema peatuse teeme Heinolas, kus soovijad saavad lõunat süüa. Et tee mõnusamalt sujuks, räägime Soomemaast ja vaatame filmi.

Oleme oma reisiga jõudnud Lapimaale. Majutus järgnevad 2 ööd Jõuluvana küla lähistel Rovaniemis Santasport hotellis (2 – 4-sed toad).

2. PÄEV

Hommikusöök. Lapimaa kütkestab juba oma nimega: metsik ja kaunis, tuttav aga samas tundmatu, ahvatlev ja ettearvamatu, täis legende ja nõidust.

VEEDAME TERVE PÄEVA ROVANIEMIS JA JÕULUVANAKÜLAS.

Ületame polaarjoone ja siseneme jõuluvana imedemaailma, kus kohtume tõelise jõuluvanaga. Kes soovivad saavad end koos jõulutaadiga pildistada. Saadame postkontorist Jõuluvana templi ja margiga tervituskirju oma sõpradele. Saab jalutada ringi, osta suveniire ja nautida jõulumeeleolu.

Lumelinnas on võimalus tuubidega liugu lasta. Vaba aeg lõunastamiseks kohvikutes ja restoranides. Seejärel külastame mitmekülgsete atraktsioonidega Santaparki või Arktika muuseumi – samaaegselt huvitav ja õpetlik. Väiksematele lastele sobivas Santapargis saab osaleda päkapikukoolis ja õppida võlusõnu, sõita rongiga läbi Lapimaa aastaaegade ja jõulumaa, vaadata suurel laval jõuluprogrammi.

Suurematele lastele sobivas Arktikumi muuseumis on lisaks Lapimaa elu-olu tutvustavale näitusele ka liikuvaid pilte, helisid, arvutiprogramme, et külastajatele Lapimaa kultuurist ja omapärasest loodusest vahetut ettekujutust luua.

Võimalusel külastame Rovaniemi suurimat kaubanduskeskust toiduvarude täiendamiseks. Õhtul kelgutame Ounasvaara mäenõlval – lustimist lastele ja täiskasvanutele. Pärast kelgutamist soojendame end kuuma glögiga.

3. PÄEV

Hommikusöök. Ainulaadne võimalus külastada Euroopa kõige põhjapoolsemat loomaaeda – RANUA LOOMAAEDA.

Siin saab jalutada ja kelgutada härmas loomaaias ja imetleda teiste loomade hulgas suudlevat põtra Elvist, lehvitada jääkarule nimega Manasse, kui on õnne, siis kuulda ka rääkivat kaarnat.

Soovijatel võimalus sõita põdrarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisel) või koerarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisel).

Külastame “Fazeri” maiustustepoodi, kus saab oma kommivarusid täiendada. Ühine lõunasöök rootsi lauas (hinna sees). Sõidame läbi puhta talvise Lapimaa looduse Rokuasse ja imetleme teel päikeseloojangut. Majutume hotelli. Seejärel lõbutseme hotelli juures asuvas spaas.

Soovijatele õhtusöök hotellis (lisatasu eest, ettetellimisel). Öömaja Rokua Health & Spa hotellis (2 – 4-sed).

4. PÄEV

Hommikusöök. Sõidame läbi talvise Soomemaa tagasi Helsingisse.

Teeme peatuse “Vaskikellos”, kus on Euroopa unikaalseim kellakogu. Siin on võimalus kohvi juua ja vaadata sadu erinevaid kelli alates pisikestest aisakelladest kuni võimsate kirikukelladeni. Jyväskylä lähedal on soovijatel võimalus süüa lõunat.

Bussisõidu ajal saavad lapsed värvida toredaid pilte ning koos ema-isaga nuputada Soomemaa kohta käivate lõbusate ja asjalike küsimuste kallal. Laev “Viking XPRS” väljub Helsingist 20.30. Tallinnas A-terminalis oleme kl. 23.00. Sõit Tartusse.

HIND:

4-ne majutus al 469 € in
3-ne majutus al 519 € in
2-ne majutus al 559 € in
*74 € erihind alla 2-aastasele lapsele, kes reisib koos vähemalt kahe täiskasvanuga ja tal ei ole voodi- ega bussikohta

REISIPAKETI HIND SISALDAB:

laevasõidud Tallinn-Helsingi-Tallinn,
sõit kõigi mugavustega bussis,
ööbimine 2 ööd Jõuluvana küla lähedal Rovaniemi hotellis,
ööbimine Rokua Spa-hotellis koos spaa külastusega,
3 hommikusööki rootsi lauas,
lõunasöök Ranuas,
Jõuluvana töökoja ja postkontori külastus,
üllatuskingitus,
ekskursioonid vastavalt programmile ja vahva lastesõbralik giid,
käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi): hinnad 2022 a seisuga

tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest), peredele perekindlustused,
sõit põdrarakendiga (300m) 3. päeval 12 € täisk, 9 € (4-14a),
sõit koerarakendiga (500m) 3. päeval 14 € täisk, 11 € (4-14a),
3. päeva õhtusöök Rokua hotellis 16.50 € täisk, 8 € (4-14a), alla 4a tasuta (koos vanemaga),
hommikusöök laevas (16 € täisk, 8 € 12-17a, 5 € 6-11a),
õhtusöök laevas (27 € täisk, 16 € 12-17a, 9 € 6-11a),
võimalus tellida laevas Helsingi-Tallinn suunal ülesõidukajut.
KAASA: kehtiv ID-kaart või EV pass, ujumisriided, kelgud, soojad riided (kahed kindad) ja jalanõud, veidi toitu ja termos, punane päkapikumüts, soovi korral jõulukaarte, mida saata oma sõpradele, sõprade aadressid.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objetidele.

5 vaba kohta: 19.12 – 22.12 Soome – Lapimaale külla jõuluvanale (Germalo Reisid)

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU

Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit Helsingisse laevaga Viking XPRS kell 07:00-09:30.

Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas.

Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe. Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees).

Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees.
Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis Scandic Oulu City*** või sarnases. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ – POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE – KUUSAMO

Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid.

Lapimaale jõudes suundume jõuluvana juurde. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem. Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Rovaniemi keskusesse, kus saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi.

Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber. Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga.
Suundume edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – RUKA – KELGUKOERTEFARM – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA – TROOPIKA VEEPARK

Hommikusöök. Hommikud on siin karged ja ilusad.

Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme.

Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Tõelise elamuse lumisel Lapimaal pakub kelgukoerte farmi külastus, vahva on koerte saani juhtides end proovile panna. Kelgukoerte farmis on pea 200 koera. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. nendel on võimalik teha jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.
Seejärel korraldame heas seltskonnas mõnusa jõulusöömise (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.

Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud.

Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas.

Aeg suunduda sadamasse, kust kell 20:30-23:00 on laevasõit Viking XPRS laevaga Tallinnasse.
Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

REISI HIND
Täiskasvanu: 499 €*/ 525 €
Laps kuni 3a: 79 €* / 83 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)
Laps kuni 4a: 199 €* / 209 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 239 €* / 252 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 399 €* / 420 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas)
Laps 5-12a: 449 €* / 472 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. septembrini.

Hind sisaldab:

laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn ( Viking Line Viking XPRS);
sõit kõigi mugavustega bussis;
majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök ;
majutus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega;
lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis;
mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk;
ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht;
meeleolukas programm lastele bussisõidul.

Lisatasu eest on võimalik:

tervisekindlustus 4 päevaks;
hommikusöök laeva buffet restoranis liinil Tallinn-Helsingi – täiskasvanu 15 €, noorukid 12-17a 8 €, lapsed 6-11a 5 €.
Palume söögitellimus esitada hiljemalt 2 nädalat enne reisi. Hilisemad muutused ei ole võimalikud!

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele

Santa Park 42 € / täiskasvanu ja 36 € / laps (3-12a)
Arktikum täiskasvanu 15 €, 7-15a 5 €, seeniorid ja tudengid 9 €
Jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 45 €
Koerarakendiga sõit 5 km ring 84 € täiskasvanu, lapsed 4-11a 65 € või soovi korral vaid koertefarmi külastus täiskasvanu 20 €, 2-14a laps 10€. Koerarakendiga sõidu puhul ei ole vaja tasuda eraldi farmi külastustasu.
Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu 23 €, laps 4-14a 17 €, perepilet 60 €. Perepilet kehtib peredele 2 täiskasvanut + 2 last või 1 täiskasvanu + 2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.

​Lisainfo kelgukoerte farmi külastuse kohta:

Kelgukoerte farmis on pea 200 koera, farmi külastus koos meie giidi ja kohaliku giidiga. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid.

Juhul kui soovite koerarakendiga sõita, siis 5 km ring maksab täiskasvanule 84 € ja lastele 4-11a 64 €. Koerarakendiga sõidu puhul istub enamasti laps rakendis ja lapsevanem juhib rakendit seistes rakendi taga kelgu jalustel. Safaril on erinevad rakendid teineteise järel rivis, eksimine on võimatu ning rakendi juhtimine on jõukohane igale osalejale.

Omalt poolt võime küll kinnitada, et tegemist on kahtlemata ühe reisi kõrghetkega. Väga soovitame!

Juhul kui valite koerarakendiga sõidu, siis eraldi farmi külastustasu ei ole vaja tasuda. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. Koerafarmi külastus ning safari on vaid ettetellimisel ja tasumisel koos reisi lõpliku maksega.

4 vaba kohta: 25.12 – 28.12 Soome – Lapimaale külla jõuluvanale (Germalo Reisid)

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU

Koguneme kell 09:30 Tallinna Reisisadama D-terminalis. Laevasõit Helsingisse laev kell 10:30-12:30 (Tallink). Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas.

Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe.

Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees.

Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis Scandic Oulu City*** või sarnases.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ – POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE – KUUSAMO

Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid.

Lapimaale jõudes suundume jõuluvana juurde.

Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem.

Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Rovaniemi keskusesse, kus saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi. Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber.

Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga.

Suundume edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – RUKA – KELGUKOERTEFARM – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA – TROOPIKA VEEPARK

Hommikusöök. Hommikud on siin karged ja ilusad.

Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme.

Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Tõelise elamuse lumisel Lapimaal pakub kelgukoerte farmi külastus, vahva on koerte saani juhtides end proovile panna. Kelgukoerte farmis on pea 200 koera. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. nendel on võimalik teha jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.

Seejärel korraldame heas seltskonnas mõnusa jõulusöömise (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud. Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas.

Aeg suunduda sadamasse, kust kell 20:30-23:00 on laevasõit Viking XPRS laevaga Tallinnasse.

Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

REISI HIND

Täiskasvanu: 549 €*/ 578 €
Laps kuni 3a: 79 €* / 83 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)
Laps kuni 4a: 249 €* / 262 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 289 €* / 304 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 449 €* / 473 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas)
Laps 5-12a: 499 €* / 525 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. septembrini.

Hind sisaldab:

laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn (Tallink ja Viking Line Viking XPRS);
sõit kõigi mugavustega bussis;
majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök;
majutus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega;
lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis;
mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk;
ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht;
meeleolukas programm lastele bussisõidul.

Lisatasu eest on võimalik:

tervisekindlustus 4 päevaks;
hommikusöök laeva buffet restoranis liinil Tallinn-Helsingi (Tallink) – täiskasvanu 20 €, noorukid 12-17a 12 €, lapsed 6-11a 11 €.

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele

Santa Park 42 € / täiskasvanu ja 36 € / laps (3-12a)
Arktikum täiskasvanu 15 €, 7-15a 5 €, seeniorid ja tudengid 9 €
Jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 45 €
Koerarakendiga sõit 5 km ring 84 € täiskasvanu, lapsed 4-11a 65 € või soovi korral vaid koertefarmi külastus täiskasvanu 20 €, 2-14a laps 10€. Koerarakendiga sõidu puhul ei ole vaja tasuda eraldi farmi külastustasu. Koerarakendiga sõit vaid ettetellimisel!
Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu 23 €, laps 4-14a 17 €, perepilet 60 €. Perepilet kehtib peredele 2 täiskasvanut + 2 last või 1 täiskasvanu + 2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.

​Lisainfo kelgukoerte farmi külastuse kohta:

Kelgukoerte farmis on pea 200 koera, farmi külastus koos meie giidi ja kohaliku giidiga. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Juhul kui soovite koerarakendiga sõita, siis 5 km ring maksab täiskasvanule 84 € ja lastele 4-11a 64 €.

Koerarakendiga sõidu puhul istub enamasti laps rakendis ja lapsevanem juhib rakendit seistes rakendi taga kelgu jalustel. Safaril on erinevad rakendid teineteise järel rivis, eksimine on võimatu ning rakendi juhtimine on jõukohane igale osalejale.

Omalt poolt võime küll kinnitada, et tegemist on kahtlemata ühe reisi kõrghetkega. Väga soovitame!

Juhul kui valite koerarakendiga sõidu, siis eraldi farmi külastustasu ei ole vaja tasuda. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. Koerafarmi külastus ning safari on vaid ettetellimisel ja tasumisel koos reisi lõpliku maksega.

MÜÜDUD: 27.12 – 30.12 Soome – Lapimaale külla jõuluvanale (Germalo Reisid)

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU

Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit Helsingisse laevaga Viking XPRS kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas.

Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe.

Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees.

Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis Scandic Oulu City*** või sarnases. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ – POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE – KUUSAMO

Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid.

Lapimaale jõudes suundume jõuluvana juurde. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata.

Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem. Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi.

Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Rovaniemi keskusesse, kus saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi. Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber.

Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga.

Suundume edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – RUKA – KELGUKOERTEFARM – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA – TROOPIKA VEEPARK

Hommikusöök. Hommikud on siin karged ja ilusad.

Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme.

Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Tõelise elamuse lumisel Lapimaal pakub kelgukoerte farmi külastus, vahva on koerte saani juhtides end proovile panna. Kelgukoerte farmis on pea 200 koera. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. nendel on võimalik teha jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.

Seejärel korraldame heas seltskonnas mõnusa jõulusöömise (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.

Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud.

Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas. Aeg suunduda sadamasse, kust kell 20:30-23:00 on laevasõit Viking XPRS laevaga Tallinnasse.

Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

REISI HIND

Täiskasvanu: 549 €*/ 578 €
Laps kuni 3a: 79 €* / 83 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)
Laps kuni 4a: 249 €* / 262 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 289 €* / 304 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 449 €* / 473 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas)
Laps 5-12a: 499 €* / 525 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. septembrini.

Hind sisaldab:

laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn ( Viking Line Viking XPRS);
sõit kõigi mugavustega bussis;
majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök ;
majutus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega;
lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis;
mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk;
ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht;
meeleolukas programm lastele bussisõidul.

Lisatasu eest on võimalik:

tervisekindlustus 4 päevaks;
hommikusöök laeva buffet restoranis liinil Tallinn-Helsingi – täiskasvanu 15 €, noorukid 12-17a 8 €, lapsed 6-11a 5 €.
Palume söögitellimus esitada hiljemalt 2 nädalat enne reisi. Hilisemad muutused ei ole võimalikud!

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele

Santa Park 42 € / täiskasvanu ja 36 € / laps (3-12a)
Arktikum täiskasvanu 15 €, 7-15a 5 €, seeniorid ja tudengid 9 €
Jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 45 €
Koerarakendiga sõit 5 km ring 84 € täiskasvanu, lapsed 4-11a 65 € või soovi korral vaid koertefarmi külastus täiskasvanu 20 €, 2-14a laps 10€. Koerarakendiga sõidu puhul ei ole vaja tasuda eraldi farmi külastustasu.
Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu 23 €, laps 4-14a 17 €, perepilet 60 €. Perepilet kehtib peredele 2 täiskasvanut + 2 last või 1 täiskasvanu + 2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.

​Lisainfo kelgukoerte farmi külastuse kohta:

Kelgukoerte farmis on pea 200 koera, farmi külastus koos meie giidi ja kohaliku giidiga. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid.

Juhul kui soovite koerarakendiga sõita, siis 5 km ring maksab täiskasvanule 84 € ja lastele 4-11a 64 €. Koerarakendiga sõidu puhul istub enamasti laps rakendis ja lapsevanem juhib rakendit seistes rakendi taga kelgu jalustel. Safaril on erinevad rakendid teineteise järel rivis, eksimine on võimatu ning rakendi juhtimine on jõukohane igale osalejale.

Omalt poolt võime küll kinnitada, et tegemist on kahtlemata ühe reisi kõrghetkega. Väga soovitame!

Juhul kui valite koerarakendiga sõidu, siis eraldi farmi külastustasu ei ole vaja tasuda. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. Koerafarmi külastus ning safari on vaid ettetellimisel ja tasumisel koos reisi lõpliku maksega.

MÜÜDUD: 02.01 – 05.01 Soome – Lapimaale külla jõuluvanale (Germalo Reisid)

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU

Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit laevaga Viking XPRS Helsingisse kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas.

Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele.

Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe.

Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees.
Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis Scandic Oulu City*** või sarnases. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ – POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE – KUUSAMO

Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid.

Lapimaale jõudes suundume jõuluvana juurde. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem.

Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Rovaniemi keskusesse, kus saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi. Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber.

Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga.
Suundume edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – RUKA – KELGUKOERTEFARM – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA – TROOPIKA VEEPARK

Hommikusöök. Hommikud on siin karged ja ilusad.

Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme.

Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Tõelise elamuse lumisel Lapimaal pakub kelgukoerte farmi külastus, vahva on koerte saani juhtides end proovile panna. Kelgukoerte farmis on pea 200 koera. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid.

Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. nendel on võimalik teha jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.

Seejärel korraldame heas seltskonnas mõnusa jõulusöömise (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks.

Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud.

Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas.

Aeg suunduda sadamasse, kust kell 20:30-23:00 on laevasõit Viking XPRS laevaga Tallinnasse. Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

REISI HIND

Täiskasvanu: 499 €*/ 525 €
Laps kuni 3a: 79 €* / 83 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)
Laps kuni 4a: 199 €* / 209 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 239 €* / 252 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 399 €* / 420 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas)
Laps 5-12a: 449 €* / 472 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. septembrini.

Hind sisaldab:

laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn ( Viking Line Viking XPRS);
sõit kõigi mugavustega bussis;
majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök ;
majutus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega;
lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis;
mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk;
ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht;
meeleolukas programm lastele bussisõidul.

Lisatasu eest on võimalik:

tervisekindlustus 4 päevaks;
hommikusöök laeva buffet restoranis liinil Tallinn-Helsingi – täiskasvanu 15 €, noorukid 12-17a 8 €, lapsed 6-11a 5 €.
Palume söögitellimus esitada hiljemalt 2 nädalat enne reisi. Hilisemad muutused ei ole võimalikud!

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele

Santa Park 42 € / täiskasvanu ja 36 € / laps (3-12a)
Arktikum täiskasvanu 15 €, 7-15a 5 €, seeniorid ja tudengid 9 €
Jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 45 €
Koerarakendiga sõit 5 km ring 84 € täiskasvanu, lapsed 4-11a 65 € või soovi korral vaid koertefarmi külastus täiskasvanu 20 €, 2-14a laps 10€. Koerarakendiga sõidu puhul ei ole vaja tasuda eraldi farmi külastustasu.
Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu 23 €, laps 4-14a 17 €, perepilet 60 €. Perepilet kehtib peredele 2 täiskasvanut + 2 last või 1 täiskasvanu + 2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.

​Lisainfo kelgukoerte farmi külastuse kohta:

Kelgukoerte farmis on pea 200 koera, farmi külastus koos meie giidi ja kohaliku giidiga. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Juhul kui soovite koerarakendiga sõita, siis 5 km ring maksab täiskasvanule 84 € ja lastele 4-11a 64 €. Koerarakendiga sõidu puhul istub enamasti laps rakendis ja lapsevanem juhib rakendit seistes rakendi taga kelgu jalustel.

Safaril on erinevad rakendid teineteise järel rivis, eksimine on võimatu ning rakendi juhtimine on jõukohane igale osalejale. Omalt poolt võime küll kinnitada, et tegemist on kahtlemata ühe reisi kõrghetkega. Väga soovitame!

Juhul kui valite koerarakendiga sõidu, siis eraldi farmi külastustasu ei ole vaja tasuda. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. Koerafarmi külastus ning safari on vaid ettetellimisel ja tasumisel koos reisi lõpliku maksega.

04.01 – 07.01 Soome – Lapimaale külla jõuluvanale (Germalo Reisid)

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU

Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit laevaga Viking XPRS Helsingisse kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas.

Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas.

Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe. Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees.

Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis Scandic Oulu City*** või sarnases. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ – POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE – KUUSAMO

Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid.

Lapimaale jõudes suundume jõuluvana juurde. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus jõuluvanaga koos pilti teha ja jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem.

Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning pärast seda kui kõik on jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Rovaniemi keskusesse, kus saab valida, kas külastada Santa Parki või Arktikumi muuseumi.

Santa Park on mäe sisse ehitatud laste võlumaailm, kus toimetamist just väiksematele. Võlukoopas tegutseb päkapikukool, meisterdamistuba, jõuluvanakamber. Saanisõit viib läbi värviküllase Lapimaa looduse, põnevust pakub jäägalerii ning Angri Birdsi ronimis-ja mänguala. Arktikumi muuseumis saab tutvuda Lapimaa looduse ja saamide eluoluga.

Suundume edasi Kuusamosse, kus ööbime majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – RUKA – KELGUKOERTEFARM – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA – TROOPIKA VEEPARK

Hommikusöök. Hommikud on siin karged ja ilusad.

Reisi kõrghetkeks on kindlasti ka lõbus jõuluprogramm põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme.

Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele.

Tõelise elamuse lumisel Lapimaal pakub kelgukoerte farmi külastus, vahva on koerte saani juhtides end proovile panna. Kelgukoerte farmis on pea 200 koera. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. nendel on võimalik teha jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.

Seejärel korraldame heas seltskonnas mõnusa jõulusöömise (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks.

Lapsed saavad nautida veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski ning emad-isad Soome sauna või aurusauna mõnusid.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud.

Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas.

Aeg suunduda sadamasse, kust kell 20:30-23:00 on laevasõit Viking XPRS laevaga Tallinnasse.

Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

REISI HIND

Täiskasvanu: 499 €*/ 525 €
Laps kuni 3a: 79 €* / 83 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)
Laps kuni 4a: 199 €* / 209 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 239 €* / 252 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 399 €* / 420 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas)
Laps 5-12a: 449 €* / 472 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. septembrini.

Hind sisaldab:

laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn ( Viking Line Viking XPRS);
sõit kõigi mugavustega bussis;
majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök ;
majutus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega;
lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis;
mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk;
ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht;
meeleolukas programm lastele bussisõidul.

Lisatasu eest on võimalik:

tervisekindlustus 4 päevaks;
hommikusöök laeva buffet restoranis liinil Tallinn-Helsingi – täiskasvanu 15 €, noorukid 12-17a 8 €, lapsed 6-11a 5 €.
Palume söögitellimus esitada hiljemalt 2 nädalat enne reisi. Hilisemad muutused ei ole võimalikud!

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele

Santa Park 42 € / täiskasvanu ja 36 € / laps (3-12a)
Arktikum täiskasvanu 15 €, 7-15a 5 €, seeniorid ja tudengid 9 €
Jõuluvanaga koos pildistamine 1 pilt A4 – 45 €
Koerarakendiga sõit 5 km ring 84 € täiskasvanu, lapsed 4-11a 65 € või soovi korral vaid koertefarmi külastus täiskasvanu 20 €, 2-14a laps 10€. Koerarakendiga sõidu puhul ei ole vaja tasuda eraldi farmi külastustasu.
Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu 23 €, laps 4-14a 17 €, perepilet 60 €. Perepilet kehtib peredele 2 täiskasvanut + 2 last või 1 täiskasvanu + 2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.

​Lisainfo kelgukoerte farmi külastuse kohta:

Kelgukoerte farmis on pea 200 koera, farmi külastus koos meie giidi ja kohaliku giidiga. Koerad, keda saab paitada ja pildistada, on sõbralikud ning lisaks saab pai teha ja mõnikord sülle võtta ka koerakutsikaid.

Juhul kui soovite koerarakendiga sõita, siis 5 km ring maksab täiskasvanule 84 € ja lastele 4-11a 64 €. Koerarakendiga sõidu puhul istub enamasti laps rakendis ja lapsevanem juhib rakendit seistes rakendi taga kelgu jalustel. Safaril on erinevad rakendid teineteise järel rivis, eksimine on võimatu ning rakendi juhtimine on jõukohane igale osalejale.

Omalt poolt võime küll kinnitada, et tegemist on kahtlemata ühe reisi kõrghetkega. Väga soovitame!

Juhul kui valite koerarakendiga sõidu, siis eraldi farmi külastustasu ei ole vaja tasuda. Need, kes ei soovi kelgukoerte farmi külastada, toob buss puhkuseks tagasi Kuusamo majutuskohta. Koerafarmi külastus ning safari on vaid ettetellimisel ja tasumisel koos reisi lõpliku maksega.

NB! Ootelehe märge tähendab, et vabad kohad on selleks reisiks hetkeseisuga välja müüdud. Kohtade saadavus on ajas muutuv ning kehtib pakkumise avaldamise seisuga. Hinnad on dünaamilised. Reisihuvi korral helista täpsema info saamiseks meie 24/7 tellimiskeskuse numbril 626 6266.

 • Hinnad ja kohtade saadavus on 30.11.2023 seisuga.
 • Hinnad kehtivad ühe inimese kohta majutusega kaheses toas.
 • Tegemist on reisikorraldajate Tensi-Reisid ja Germalo Reisid pakkumistega. Estravel on reisikorraldajate ametlik edasimüüja.
 • Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 • Mida kiiremini esitate meile ostusoovi, seda tõenäolisem on reisiteenuse kättesaadavus pakkumises toodud hinna ja tingimustega.
 • NB! Hinnas sisalduvad maksud võivad muutuda ja võivad kaasa tuua pileti lõpphinna muutuse. Samuti võivad muutuda ka lisaekskursioonide ja sissepääasutasude hinnad.
 • Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo ja tellimine

Reisi tellimiseks või lähema info saamiseks helista telefonil 626 6266 või saada e-kiri aadressile estravel@estravel.ee. Pakkumises toodud hinnad eeldavad vabade kohtade olemasolu tellimise hetkel.