Tananarive

Madagaskar

Madagaskar on riik Aafrika idarannikul India ookeanis. Ta asetseb 12. ja 25. lõunalaiuse ning 43. ja 50. idapikkuse vahel. Suurem osa riigist paikneb Madagaskari saarel, mis on Aafrika mandrist eraldatud 400 km laiuse Mosambiigi väinaga.

Madagaskar on tänu isoleeritusele nagu Eedeni aed oma rikkaliku ja omapärase loodusega, mille sarnast ei leidu kusagil mujal maakeral: 19000 taimeliiki (u. 1000 nendest orhideed), 3000 liiki liblikaid, 35 erinevat liiki leemureid jne. 85% floorast ja faunast on endeemiline-seda ei leidu kusagil maailmas!

Seda maailmas suuruselt neljandat saart kutsutakse ka “punaseks saareks” oma suurte, Mosambiigi väina suubuvate jõgedega läänes ja “roheliseks saareks” tänu oma lopsakatele džunglitele idas, kuivadele heitlehistele metsadele läänes ja okkalistele põõsastele lõunas.

Saarel on 5000 km praktiliselt puutumatuid randu, korallrifid, 50 rahvusparki-ja kaitseala ja 6 erinevat looduslikku piirkonda. Sellel saarel võid ilma igasuguse riskita peatuda ükskõik kus ja tegevust leidub igale maitsele: tutvuda malagasside kultuuri ja külaeluga, snorgeldada ja sukelduda korallrifil, matkata džunglis jalgsi või kanuuga mööda jõge, parvetada, surfata, ronida kaljudel, uurida tundmatuid taime-ja loomaliike või siis lihtsalt nautida puhast rannaliiva ning türkiissinist vett.

Antananarivo on Madagaskari pealinn. Ta asub põhja-lõunasuunas Madagaskari saare keskel ning 145 km kaugusel saare idarannikust. Antananarivo on Madagaskari suurim linn ning haldus-, kommunikatsiooni- ja majanduskeskus. Nimi tähendab ‘tuhande inimese maa’. Antananarivos kehtib Ida-Aafrika aeg. Linnas asub Madagaskari valitsuse ja parlamendi residents.

 

Madagaskarile kuulub mitu väikest saart Madagaskari saare lähedal – Nosi Be, Nosi Mitsio, Nosi Vau, Sainte-Marie saar ehk Nosy Boraha (idaranniku lähedal), Mangabe saar ehk Nosy Mangabe, Nosy Lava, Radama ja Nosy Barren Madagaskari lähedal.

Sihvakas, 57 km pikk graniitne saar Ile Sainte Marie (saare malagassi nime, Nosy Boraha’t, kasutatakse harva)asub 8 km Madagaskari idarannikust. Viimastel aastatel on tema populaarsus kiiresti kasvanud. Saarel on üks ainus tõeline linn- pealinn Ambodifotatra. Ile Sainte Marie on siiski säilitanud oma esialgse võlu-eriti need väikesed sisemaa külakesed, ja see teeb temast mõnusa puhkuse veetmise koha. Oma pikkade randade, madala merega ja peaaegu Kariibide aroomiga, on see saar täiesti erineva atmosfääriga, võrreldes Madagaskari teise, põhjaosas asuva populaarse Nosy Be saarega. Ile Sainte Marie pakub huvi ka mitmete vanade hoonete ja piraatide külaskäikudest kubiseva ajaloo poolest. Matkajatele leidub siin mitmeid häid matkaradasid.