Antalya

Türgi

Omanimelise lahe ääres asuv omanimelise provintsi pealinn Antalya on rahvaarvult Türgi 8. linn. Linna elanike arv on ligi 900 000.

Antalya on Türgi Riviera administratiivne keskus ja üks kogu riigi ilusamaid linnu, millele annavad kordumatu ilme palmide ja subtroopiliste taimedega ääristatud bulvarid, hooldatud pargid, otse sadama lähistel asuv vanalinn, luksuslikud hotellid, kaunid villad, jahisadam, ajaloolised mälestusmärgid, kindluse müürid, seldžukkide ja osmanite aegsed mošeed ning minaretid.

Linna sümboliks on kuulus Yivly minarett, mis on ehitatud seldžuki sultani Allaeddin Keykubati valitsemisajal.

Antalya ja teised provintsi kuurortlinnad asuvad rannikutasandikel Tauruse mäeaheliku ja mere vahel.
Loodus on imekaunis ja vaheldusrikas. Legendi kohasel saatis Pergamoni kuningas Attalos 2000 aastat tagasi välja eelväed leidmaks paika, millele võrdset ei leidu – tõelist paradiisi maa peal. Antalyasse jõudnud väed selle siit ka leidsid. Koha ilust pimestatud Attalos käskis siia rajada linna, mille ta nimetas enda järgi Attaleiaks. Sellest on sajandite jooksul arenenud Antalya.

Jana käis Türgi hotellidega tutvumas – loe reisimuljeid ja vaata pilte

04.07.2023
Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand

Estraveli tellimiskeskuse nooremreisikonsultant Jana Liivrand käis Coral Traveli kutsel Türgi õppereisil, kus külastati 34 hotell ja tutvuti piirkondadega.

Loe edasi...

Reisilainele Estraveliga: kuhu suvel reisile minna?

08.03.2023
Estravel

Meie reisipodcasti 7. osas räägime lähemalt suvepuhkuse planeerimisest ja anname selleks omapoolseid soovitusi.

Loe edasi...