Caracas

Venezuela

Venetsueela - lummav Kariibi meri, troopiline džungel, vihmametsad, mäed, puutumatu ja ehe loodus, pikim Kariibi merega ühendatud rannajoon, Lõuna-Ameerikale omane manajana-elurütm ...

Venetsueela on äärmiselt põnev ja kontrastiderohke riik, mis pakub kõigile midagi. Rannapuhkuseaustajaid ja surfareid ootab aastaringselt soe ja päikesepaistelina Margarita, seiklejaid kutsub aga hoopiski ürgne loodus koos võrratute loodusvaadete ning avastusretkedega.

Elamusi pakub kindlasti ka ööpäevaringselt temperamentne Caracas koos oma rikkaliku kultuurilise ning poliitiliselt põneva taustaga. Venetsueela pealinn Caracas ei ole küll sadamalinn, ta paikneb tuhat meetrit kõrgemal merepinnast Ranniku-Kordiljeeride orus, kuid Kariibi mereni jääb vaid kolmteist kilomeetrit.

Selles linnas elab 1946. aastast Harry Männil, kes jõudis sinna Rootsist, kümme dollarit taskus, ning tõusis Venetsueela ühe suurima tööstus-majanduskorporatsiooni juhiks.

Venezuela pealinn Caracas on UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud kui 20. sajandi modernistliku linnaplaneerimise musternäide.

Venetsueelale kuuluv Margarita saar (La Isla de Margarita), tuntud kui “Kariibi pärl”, paikneb 38 km kaugusel Lõuna-Ameerika mandrist. Tema soodne asukoht Kariibi mere saarena pakub avastamiseks ohtrasti idüllilisi randu. Margarita saar on ideaalse kliimaga- aasta keskmine temperatuur on +27 C ja saarel sajab üpris vähe. Idaosas asub saare pealinn Asuncion ning ööklubide ja poeparadiis Porlamar. Lääneosa (Macanao poolsaar) aga on metsik, mille randu külastavad põhiliselt kohalikud kalurid. Populaarsemad rannad on Playa el Agua, Playa Guacuco ja Playa el Tirano. Purjelauduritele sobib aga kõige paremini Playa el Yaque tänu oma rahulikule merele aga samas püsivatele tuultele.