• Esileht
  • Eesti suurima reisivideote konkursi võitjad on selgunud!

Eesti suurima reisivideote konkursi võitjad on selgunud!

Estraveli 30. aasta juubelile pühendatud reisivideote konkurss näitas Eesti videoloojate meisterlikku taset. Konkursile saadetud 91 võistlustöö hulgast valis žürii võitjaks Priidu Nulli Indoneesias Mentawai saartel filmitud reisivideo, publikuhääletusel kogus kõige enam hääli Kert Kalviku Kreeka saare Zakinthose puhkusevideo.

Esireas (vasakult): videokonkursil teise koha saanud Georg Tulver, parima video autor Priidu Null elukaaslase Merliga ning rahvahääletusel enim hääli kogunud Kert Kalvik ja Roland Teeäär. Teises reas konkursi korraldajad Sten-Erik Unt Õhtulehest ning Airi Ilisson-Cruz ja Maris Talve Estravelist.

“Seda, et Eesti inimesed armastavad maailma avastada, teadsime Estravelis juba ammu, aga et nad ka niivõrd andekad videomeistrid on, tuli suure üllatusena,” kommenteeris tulemusi žüriiliige Airi Ilisson-Cruz. Õhtulehe esindaja Sten-Erik Unt lisas, et rõõm on näha, et meie hulgas on nii palju laiemale üldsusele tundmatuid videomeistreid, kelle loomingut kannatab võrrelda videomaailma tipptegijatega.

Žürii poolt esikohale valitud video autor Priidu Null võitis oma videosarjaga kõigi žüriiliikmete südamed – viiest žüriiliikmest neli hindas tema Mentawai saarestikus filmitud videot esikoha vääriliseks. Žürii esindajad tõid välja, et kuigi võitjaks valiti üks konkreetne video, siis Priidu Null esitas konkursile mitu tööd ja kogu sari oli ühtlane, korralikult tehtud, vaheldusrikas ja läbimõeldud, samas kindla formaadiga ja on näha, et inimene on hingega asja juures.

Publikuhääletusel kogus kõige enam punkte kuulmispuudega videomeister Kert Kalvik, kes tõestas, et tänapäeva tehnika abil ja oma andeid rakendades on võimalik igaühel oma reisidest mälestuseks tõeliselt vahvaid videoid luua. “Teisele kohale tuli rahvahääletusel aga hoopis siseturismi video, seega puhkamiseks ja hea videomaterjali saamiseks ei pea tingimata kaugele sõitma,” sõnas Ilisson-Cruz.

Eesti parimad reisivideod žürii hinnete alusel:

  1. koht – Priidu Null  https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14746
  2. koht – Georg Tulver https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14708
  3. koht – Rene Küüsvek https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14759

Rahvahääletuse võitjad:

  1. koht – Kert Kalvik https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14781
  2. koht – Roland Teeäär https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14764
  3. koht – Mia Lotta Luise Marquardt https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14742

Võidutööde ja kõigi osalenud reisivideotega saab tutvuda aadressil https://konkurss.ohtuleht.ee

Peaauhinna ehk žürii poolt esikohale valitud võitja saab valida 114 Turkish Airlinesi sihtkoha hulgast ja minna koos sõbraga reisile uut videoinspiratsiooni koguma. Teise koha võitja saab auhinnaks Playluggage kohvri. Rahvahääletusel esikohale tulnud video autor saab auhinnaks Photopointi poolt välja pandud DJI drooni Mavic Air. Lohutusauhinnad antakse välja ka žürii hinnangul kolmandaks ja rahvahääletusel teiseks ning kolmandaks tulnud videote autoritele.

Žüriisse kuulusid professionaalsed videomeistrid Juhani Särglep ja Roman “Vanaisa” NeimannAiri Ilisson-Cruz Estravelist, Jürgen Veerme Photopointist ja Sten-Erik Unt Õhtulehest.

Reisivideote konkursi korraldajateks on Eesti suurim reisibüroo Estravel ja Õhtuleht. Auhinnad panevad välja Turkish AirlinesPhotopointEstravel ja Õhtuleht. Kampaania lisainfoga ja reeglitega saab tutvuda siin.

Reeglitega tutvu SIIN.