• Sihtkohad
  • Ameerika Ühendriigid
  • San Francisco

San Francisco

Ameerika Ühendriigid

Linna patrioodid ütlevad esimest korda San Franciscosse saabujatele kõhklemata kohe alguses välja, et tõenäoliselt on see linn maailma kõige ilusam.

Põhja-California keskuse San Franciscoga seostuvad alati esmajoones tuntud turismiatraktsioonid Golden Gate’i sild või Alcatrazi vangla. Tegelikult viib üle San Francisco lahe kokku viis silda ning omaette elamuseks osutub hoopiski sõit üle 8kilomeetrise San Mateo silla, mis keset lahte teeb ootamatult sujuva elegantse kaare.
Garanteeritud lõbustuseks on Fishermans Wharfi külastus: tegu on kaldaäärse promenaadiga, kus asuvad lõputud poed, vahakujumuuseum, söögi- ja lõbustuskohad. Hamburgeri asemel pakutakse hiigelsuuri elusaid krabisid, mis siis su silma all keevasse vette visatakse ning punaseks kõrvetatakse.
Omalaadsete (gurmaani)elamuste armastajatele võib soovitada China Towni, mis on Põhja-Ameerika suurim.
Kunstihuviline võiks külastada San Francisco moodsa kunsti muuseumi ehk lühidalt SFMOMAt, kus korraga eksponeeritud ligi kümme erinevat näitust.
San Francisco rannikust põhja suunas jääb maailma kõrgeima puu, rannikusekvoia leviala. Need kuni 120 meetri kõrguseks kasvavad igihaljad puud pakuvad suisa maantee ääres uskumatut vaatepilti.

San Fransisco: linn 40 mäe peal

17.03.2003
Kadri Liiksaar / Estraveller

Kes meist ei oleks näinud Hollywoodis tehtud filmi, kus toimub autode tagaajamine mööda järske, peaaegu püstloodis langevaid tänavaid. Autode hüpped kiirel mäest alla tulemisel on muljetavaldavad ja tundub, et kohekohe lagunevad sõiduvahendid tükkideks. Kuid Kadri Liiksaar koges 2002. aastal, et see on pea igapäevane elu San Franciscos. Mäest üles, mäest alla Ei oska öelda, kas […]

Loe edasi...

San Fransisco lähedusse jäävad kuulsad Sonoma ning Napa veiniorud, kust läbisõit on ka kiirteel ilus: nimelt valmivad eri viinamarjasordid erineval ajal.

San Franciscost lõunasse, San Jose poole sõites jäävad tee äärde kõrgtehnoloogia poolest tuntud Silicon Valley ning hulganisti teadus- ja õppeasutusi, teiste seas näiteks Stanfordi eraülikool. San Franciscost lõunas saab ka nii täiskasvanute kui laste huvi rahuldada Ränioru tehnoloogiakeskustes, kus on huvitavat kõigile.

Kui aga silm hoopis avarust ihkab, võiks ida suunas sõita. Päevateekonna kaugusel San Franciscost laiub kuulus kõrbeline kaitseala Surmaorg, kus asub läänepoolkera madalaim punkt (86 meetrit allpool merepinda).