Egiptus

Aastaringne päike, soe merevesi, sukeldumine, kõrbesafari ning püramiidid - need on põhjused, mida Egiptuses hinnata oskame ning mis on selle riigi õigustatult populaarseks turismimagnetiks kujundanud! Tegemist on eestlaste hulgas palavalt armastatud talvise puhkusekohaga.

ÜLDINFO
Asukoht – Aafrika kirdeosa
Naabrid – Iisrael, Sudaan, Liibüa
Pealinn – Kairo
Pindala – 1 001 450 km2
Rahvaarv – üle 97 miljoni
Rahaühik – egiptuse nael (EGP)
Riigikeel – araabia keel
Ajavöönd – GMT+2

MIKS KÜLASTADA
Siin on olemas kõik mõnusaks puhkuseks vajalik – kaunid rannad, soe merevesi, kaasaegsed hotellid ja muidugi aastatuhandete pikkune rikas ja huvitav ajalugu. Järjest suuremat populaarsust turistide seas kogub Siinai poolsaar, mis on tuntud oma Piibliga seotud ajalooliste kohtade poolest.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Egiptust on hea külastada igal ajal. Kõrghooaeg on detsembrist veebruarini.

KLIIMA
Egiptuse kliima on üldiselt soe ja kuiv kus eristatakse kaht hooaega: kuum periood kestab juunist augustini ja soe periood septembrist mai lõpuni. Sealse kliima üheks eripäraks on aastaringselt puhuvad tuuled. Madalhooaeg on juunist augustini, mil temperatuurid on talumatult palavad, eriti just lõunas, ligi 40 ° C.

PÕNEVAD KOHAD
Vana-Egiptuse ajast on kaasajani säilinud lugematul hulgal vaatamisväärsusi, milledest tuntumad on mitmel pool asuvad püramiidid, Gizas asuv Suur sfinks, templid Abu Simbelis, mitmesugused ehitised piirkonna kunagises pealinnas Memphises, Kuningate org jne. Islamiajast alates on Egiptusesse ehitatud suurel hulgal islami pühakodasid, mistõttu pealinna Kairot on õigustatult nimetatud „tuhande minareti linnaks“.

HEA TEADA

 • Takso hinnas tuleb enne sõidu alustamist kokku leppida. Sama kehtib ka paljude muude teenuste puhul (näit. kaameliga sõitmine)
 • Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget või lahjat alkoholi. Kuurortide poodides müüakse vaid kohalikku alkoholi
 • Egiptuse kaupade ostmisel ja väljaviimisel piiranguid ei ole. Rangelt on keelatud antiikesemete väljaviimine. Samuti ei tohi välja viia rohkem kui 100 aasta vanuseid ehteid, maale või vaipu. Rangelt on keelatud on koralle korjata ja maalt välja viia
 • Egiptusest tasub osta papüüruseid, vürtse, lõhnaõlisid, vasktooteid, kulda, keraamikat, kalliskive, klaasi, puuvillakangaid, vaipu ja nahka.
 • Andke jootraha ainult vastutasuks teenuse eest peale teenuse osutamist (s.o. ca 10% summast)
 • Püüdke raha vahetades saada võimalikult väikseid rahatähti. Igapäeva elus on just neist on suur puudus. Reedeti on pangad suletud!
 • Kõikjal saab maksta dollarites ja eurodes
 • Kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas kerge tulema
 • Kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel üle pingutage
 • Sööge vaid kooritavaid puuvilju
 • Vältige piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu
 • Jooge ainult pudelivett

Ülle Lichtfeldti 5 vaimustavat reisi

03.10.2023
Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2023 kevad-suvises numbris.

Rakvere Teatri näitleja Ülle Lichtfeldt on kõõlunud kuristike serval, sattunud turistidest puutumata paikadesse ja avastanud müstilisi paiku ka siitsamast Eestist. Seikle Üllega tema lugude kaudu kaasa! Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2023 kevad-suvises numbris.

Loe edasi...

Uus atraktsioonide tänav Midway Street Hurghadas

20.07.2023
Estravel

Hurghadas asuvas teemapargis Neverland City avati uhiuus atraktsioonide tänav Midway Street, kus jagub lusti ja rõõmu nii suurtele kui väikestele.

Loe edasi...