Aastaringne päike, soe merevesi, sukeldumine, kõrbesafari ning püramiidid - need on põhjused, mida Egiptuses hinnata oskame ning mis on selle riigi õigustatult populaarseks turismimagnetiks kujundanud! Tegemist on eestlaste hulgas palavalt armastatud talvise puhkusekohaga.
ÜLDINFO
Asukoht – Aafrika kirdeosa
Naabrid – Iisrael, Sudaan, Liibüa
Pealinn – Kairo
Pindala – 1 001 450 km2
Rahvaarv – üle 97 miljoni
Rahaühik – egiptuse nael (EGP)
Riigikeel – araabia keel
Ajavöönd – GMT+2
MIKS KÜLASTADA
Siin on olemas kõik mõnusaks puhkuseks vajalik – kaunid rannad, soe merevesi, kaasaegsed hotellid ja muidugi aastatuhandete pikkune rikas ja huvitav ajalugu. Järjest suuremat populaarsust turistide seas kogub Siinai poolsaar, mis on tuntud oma Piibliga seotud ajalooliste kohtade poolest.
SOBILIK AEG REISIMISEKS
Egiptust on hea külastada igal ajal. Kõrghooaeg on detsembrist veebruarini.
KLIIMA
Egiptuse kliima on üldiselt soe ja kuiv kus eristatakse kaht hooaega: kuum periood kestab juunist augustini ja soe periood septembrist mai lõpuni. Sealse kliima üheks eripäraks on aastaringselt puhuvad tuuled. Madalhooaeg on juunist augustini, mil temperatuurid on talumatult palavad, eriti just lõunas, ligi 40 ° C.
PÕNEVAD KOHAD
Vana-Egiptuse ajast on kaasajani säilinud lugematul hulgal vaatamisväärsusi, milledest tuntumad on mitmel pool asuvad püramiidid, Gizas asuv Suur sfinks, templid Abu Simbelis, mitmesugused ehitised piirkonna kunagises pealinnas Memphises, Kuningate org jne. Islamiajast alates on Egiptusesse ehitatud suurel hulgal islami pühakodasid, mistõttu pealinna Kairot on õigustatult nimetatud „tuhande minareti linnaks“.
HEA TEADA
Takso hinnas tuleb enne sõidu alustamist kokku leppida. Sama kehtib ka paljude muude teenuste puhul (näit. kaameliga sõitmine)
Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget või lahjat alkoholi. Kuurortide poodides müüakse vaid kohalikku alkoholi
Egiptuse kaupade ostmisel ja väljaviimisel piiranguid ei ole. Rangelt on keelatud antiikesemete väljaviimine. Samuti ei tohi välja viia rohkem kui 100 aasta vanuseid ehteid, maale või vaipu. Rangelt on keelatud on koralle korjata ja maalt välja viia
Egiptusest tasub osta papüüruseid, vürtse, lõhnaõlisid, vasktooteid, kulda, keraamikat, kalliskive, klaasi, puuvillakangaid, vaipu ja nahka.
Andke jootraha ainult vastutasuks teenuse eest peale teenuse osutamist (s.o. ca 10% summast)
Püüdke raha vahetades saada võimalikult väikseid rahatähti. Igapäeva elus on just neist on suur puudus. Reedeti on pangad suletud!
Kõikjal saab maksta dollarites ja eurodes
Kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas kerge tulema
Kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel üle pingutage
Meie kolm töötajat – reisikonsultant Krista Kaufmann, e-äri spetsialist Maya-Feliisa Poom ja piletimüügi koordinaator Anne Johanson – külastasid sügisel erinevate õppereiside raames Egiptust. Toome välja millised olid nende eelistatuimad hotellid nii Sharm El Sheikhis kui Hurghadas.
Rakvere Teatri näitleja Ülle Lichtfeldt on kõõlunud kuristike serval, sattunud turistidest puutumata paikadesse ja avastanud müstilisi paiku ka siitsamast Eestist. Seikle Üllega tema lugude kaudu kaasa! Lugu on ilmunud reisiajakirja Traveller 2023 kevad-suvises numbris.
Estraveli Facebooki lehel toimus perioodil 16.–31.05.2023 fotokonkurss teemal “Mina paradiisis”, mille peaauhinnaks on Estraveli 1500 € väärtuses kinkekaart. Konkurssi korraldas Estravel koostöös Tai Turismiametiga. Konkursil osales ligi 600 inimest. Vaata, millised pildid pääsesid paremikku.
Novembri lõpus käis Estraveli tellimiskeskuse reisikonsultant Annika Tralla Tez Touri korraldatud õppereisil Sharm el Sheikh’is, kus 6 päeva jooksul sai külastatud 42 hotelli.
Estraveli podcasti Reisilainele Estraveliga kolmandas osas räägime, millised on mugavaimad ja populaarseimad sihtkohad talviseks puhkuseks, mida kohapeal teha saab ning mida soovitada eksootikahuvilistele. Räägime lähemalt Tenerifest, Araabia Ühendemiraatidest, Egiptusest jt puhkusesihtkohtadest.
Tutvustame kahte uusimat viietärnihotelli Sharm El Sheikhis: Meraki Resort Sharm El Sheikh ja White Hills Resort, mis asuvad unikaalse iseloomuga, ideaalse asukohaga ja maagilise veealuse maailmaga sukeldumiskohas Ras Nasranis.
Estraveli Platinum Club osakonna vanemreisikonsultant Piret Randmaa käis novembris Coral Traveli korraldatud Hurghada õppereisil. Loe Pireti kommentaare külastatud hotellidest.
Estraveli reisikonsultant Laura Kalve käis novembri alguses Novatoursi korraldatud Egiptuse õppereisil. Loe Sharm el Sheikhi reisimuljeid ja hotellisoovitusi nii peredele kui paaridele.
Estraveli vanemreisikonsultant Külli Kivi käis novembris Tiketa Touri korraldatud Egiptuse õppereisil. Loe, millised hotelle Külli Hurghadas nägi ja millised olid tema lemmikud.
Kuna meie kliendid uurivad igapäevaselt, kuidas praegusel ajal reisile saab minna ja millised tingimused selleks on vaja täita, et midagi olulist ära ei ununeks, siis otsustasime teha reisiloo, kus räägime täpselt lahti, mida vaja teada ja kuidas valmistuda. Ja seda nii enne reisi kui reisi ajal Egiptuses.
Galina: “Jaanuari lõpus tegin endale sünnipäevakingituse ja sõitsin tütrega kahekesi Egiptusesse. Huvitav on see, et olen väga palju mööda maailma käinud, aga ei ole kunagi varem reisibüroo poole pöördunud. See reis pööras mu elu tagurpidi – tunnen end lõpuks välja puhanuna!”
Helis soovitab kruiisi aktiivse puhkuse otsijale: “Kruiisi tavalisele puhkusepaketile eelistades näeb mitut erinevat linna, kuhu oleks tavareisijal hotellist keeruline liikuda. Programmis on piisav osa puhkust, aga ringiseiklemist on rohkem.”
Egiptuse teemal arutlesid “Minu Egiptuse” autor Sandra Peets, kirjanik ja maailmarändur Inga Raitar ning Estraveli rühmareiside toote- ja müügijuht Terje Tellis.
Kuna halli passiga reisimine võib olla keerukas, siis oleme otsinud välja populaarsemad talvesihtkohad ja nende viisatingimused halli passiga reisijatele.
Kuhu küll tänavu puhkusele sõita, kui stammvalik Egiptus on Soome reisikorraldajate plaanidest sel hooajal maas? Pakume väikese valiku meenutusena, et maailmas on teisi sooje kohti ka, kuigi ehk mitte nii soodsalt. Ja Egiptusse saab tegelikult Eesti reisikorraldajatega edasi ju küll.
Oli aeg, mil Aleksandria vaimuvalguse poole olid suunatud kogu hellenistliku maailma pilgud. Teed merelinna sadamasse juhatas maailmaime, Pharose tuletorn ja linnas asus maailma läbi aegade kuulsaim raamatukogu. Markus Järvi heidab pilgu linnale, mis on oma imed ja kuulsuse kaotanud ajaloohämarusse. Vanad kultuurrahvad armastasid korda. Nii sumerite, egiptlaste kui kreeklaste maailmapildis mängis olulist rolli korrastatud maailma […]
Enamiku Egiptuses käinud eestlaste jaoks seostub maa eelkõige Hurghada, Nuweiba või Sharm El Sheikhi kuurortide, basseinide helesinise vee ja pikkade mererandadega.