Korfu

Kreeka

Korfu on väidetavalt Joonia mere kauneim saar, mis hiilgab smaragdina keset türkiissinist merd.

Korfu saarel on palju rohelust – põhjaosas haljendavad oliivisalud, keskosas kõrguvad metsaga kaetud mäetipud, lõunas võib aga nautida puutumatut mägist loodust.

Korfu saarel olevad kuurordid ei ole liiga suured ega tihedalt kõrghooneid täis pikitud. Nende hulgas on nii aktiivse ööeluga piirkondi kui ka privaatsust võimaldavaid paiku. Kuurordid, kuhu saab mugavalt Eesti reisikorraldajate otselendudega, asuvad saare idarannikul pealinn Korfust kahes suunas: lõunas ja põhjas.

Korfu rahvusvahelises atmosfääris võib tunnetada saart möödanikus valitsenud veneetslaste, prantslaste ja brittide mõjutusi, millest on tekkinud põnev kultuuriline sümbioos. Kohalikud kutsuvad saart hoopis Kerkyraks, Korfuks nimetasid saare itaallased. Räägitakse, et Korfu linna arhitektuur meenutab rohkem Veneetsiat kui Kreekat.

 

Huvitavad sihtkohad

Reisilainele Estraveliga: kuhu suvel reisile minna?

08.03.2023
Estravel

Meie reisipodcasti 7. osas räägime lähemalt suvepuhkuse planeerimisest ja anname selleks omapoolseid soovitusi.

Loe edasi...

Merle ja Madlena reisimuljed Korfu saarelt

14.09.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Merle Kullamaa ja vene kliendisegmendi müügikoordinaator Madlena Grintshak

Estraveli vanemreisikonsultant Merle Kullamaa ja vene kliendisegmendi müügikoordinaator Madlena Grintshak käisid juuni alguses Novatoursi korraldatud õppereisil Korfu saarega tutvumas. Loe reisimuljeid ja põhjalikku hotellide ülevaadet.

Loe edasi...

Tänu selgele ja puhtale mereveele on Korful head sukeldumisvõimalused. Korraldatakse erinevaid sukeldumisretki näiteks koobastesse ja laevavrakkide juurde.

Veepark Aqualand Village Veepark asub Korfu linnast u 10 km kaugusel Agios Ioannise külas. Saare südames paiknevas veepargis on mitmesugused veeatraktsioonid nii suurtele kui väikestele. Päris pisikestele on oma basseiniala ning mitmesugused veelõbustused. Veepargis on tasuta lamamistoolid ja päikesevarjud, riietusruumid, dušid, seifid, söögikohad, piknikuala, poekesed.

Korfult on võimalik lisaks lähedalasuvatele väikesaartele ning mandri-Kreekale külastada ka Albaaniat, mis asub vaid 25 minutilise praamisõidu kaugusel.