Montenegro

Montenegros on kõik, mida reisihuviline otsib: suurepärane kliima, ajaloohõngulised paigad, puutumata ja võimas loodus, kutsuv meri ja lõputud liivarannad, toredad inimesed, turvaline keskkond ja hea söök. Minge ja vaadake järele!*

ÜLDINFO
Asukoht – Balkani poolsaar
Naabrid – Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia, Kosovo, Albaania,
Pealinn – Podgorica
Pindala – 13 812 km2
Rahvaarv – üle 600 000
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – montenegro keel
Ajavöönd – GMT+1

MIKS KÜLASTADA
Väga hea kliima, imeilus loodus, liivased rannad, maitsvad toidud.

Vaata reisipakkumisi Montenegrosse pakettreiside otsingust või viimase hetke reisipakkumiste hulgast.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Parim aeg reisimiseks on maist septembrini, mil ilmad on päikesepaistelised ja temperatuur võib küündida 40 kraadini. Kõrghooaeg juulist augustini, mil vesi on juba mõnusalt soe ja rannad on turistide poolt vallutatud.

KLIIMA
Montenegros on vahemereline kliima. Talved ja sügised on pehmed ja vihmased ning suved kuumad ja päikesepaistelised.

PÕNEVAD KOHAD
Üks maagilisemaid vaateid Montenegros on kindlast Kotori laht, mis on üks maailma ilusamaid. Kotori laht koosneb neljast ühendatud väinast, teda ümbritsevad suured kaljud ja vesi on ilus helesinine ja peegelsile. Looduslikest vaatamisväärsustest võiks välja tuua veel Skadari järve, mis on Balkani suurim järv ning selle ilu peitub rikkalikus taimestikus ja loomastikus. Üle tasub vaadata ka Montenegro kuulsad mustad männid. Ehitistest tähelepanuväärsemad on näiteks Ostrogi klooster. Kaljude vahele ehitatud võimas klooster on kõige külastatum pühamu kristlikus maailmas.

HEA TEADA

  • Montenegrosse saabumisel tuleb end registreerida 24 tunni jooksul, hotellis peatumisel teeb seda hotell, muudel juhtudel tuleb minna politseijaoskonda välismaalaste inspektori (inspector for foreigners) juurde.
  • Politseis registreerimise korral antakse turistile registreerimiskaart, mis tuleb riigist lahkumisel piiril ette näidata. Väiksemates informaalsetes majutuskohtades/kodumajutuses peatudes ei pruugi majutuskoha omanik politseis oma külalisi registreerida, sest siis peab ta riigile ka maksu maksma. Seega on riigist lahkumisel probleemide vältimiseks mõistlik end ise politseis registreerida.

 

* Sissejuhatus laenatud Pille Trummi Estraveli blogi postitusest “Montenegro – 260 päikeselist päeva aastas”

 

Huvitavad sihtkohad

Kolm päeva sügiseses Montenegros

10.11.2023
Estraveli digitaalse arenduse projektijuht Sirje Laidvee

Estraveli digitaalse arenduse projektijuht Sirje Laidvee käis oktoobri viimasel nädalal Montenegro turismiorganisatsiooni kutsel sihtkohaga tutvumas. Loe, millised olid Sirje reisimuljed.

Loe edasi...

Annely lemmikud hotellid Montenegros

28.07.2023
Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Annely Meidra

Estraveli MTC (Master Travel Consultant) Annely Meidra külastas maikuus Coral Traveli kutsel maalilist Montenegrot. Loe, millised olid Annely lemmikud hotellid Montenegros.

Loe edasi...