Morzine, Prantsusmaa

Morzine suusakeskus koosneb 12 suusakülast, millest 7 asuvad Prantsusmaal ja 5 Šveitsis. Kuna Morzine on orienteeritud peredele, siis leidub siin palju erinevat tegemist ka peale suusapäeva.

Tegemist on tõeliselt suure ja hästi ligipääsetava rahvusvahelise suusapiirkonnaga, mis jääb Genfist vaid tunniajase sõidu kaugusele.

Portes du Soleil ehk Päikeseväravad võistleb Kolme Oruga maailma suurima suusapiirkonna tiitli pärast. Siinsed nõlvad laiuvad hiiglaslikul maa-alal: suurem osa nõlvu on omavahel ühenduses ja kodukülast päeva alustades on võimalik piirkonda avastama minna nii päri- kui vastupäeva. Rajad on ideaalsed neile, kes naudivad matkamist, et liueldes läbida pikki vahemaid ja erinevaid külasid. Selge ilma korral paistavad kätte nii Mont Blanc’i alati valge tipp kui kevadine Genfi järv, mis mõlemad tunduvad justkui käeulatuses olevat.

Tõstukiparki on viimastel aastatel tublisti uuendatud, kuid Šveitsi pool on võimalus külastada nö tõstukite vabaõhu-muuseumi, kus mitmed vanemad eksemplarid jätkuvalt edukalt kasutust leiavad.

Päikseväravad pakuvad puudrihuntidele heade lumeolude korral tohutuid sõiduvõimalusi. Lumelaudurite ja off-piste fännide seas on eriti populaarsed Morzine’i ja Avoriazi ümbrus, kuna siin on avarad nõlvad, enamasti tooltõstukid ning vähem laugeid üleminekuradu.
Piirkonnas on kokku tervelt 9 parki, 5 neist asuvad mõnusalt Avoriazi lähedal.
Ankurtõstukite allergikud peaksid eemale hoidma Šveitsi kaugematest küladest, kuna seal neid vältida ei õnnestu.

AFTER-SKI
Morzine’i after-ski on üks prantsuse suusakuurortide elavamaid. Päeva lõpetamiseks ideaalsed päikeseliste terrassidega pubid on olemas nii mäel kui külas. Mitmes kohas kõlab elav muusika, mille saatel tundub lausa kohustuslik olevat suusasaabastega tantsu keerutamine.

SUUSAKÜLA
Morzine on meeldiv, saginat täis, armsa keskusega linnake, kus esimene suusatõstuk avati juba 1934. aastal. Kuna Morzine on orienteeritud peredele, siis leidub siin palju erinevat tegemist ka peale suusapäeva. Küla keskväljakul on korralik liuväli ja lapsi meelitav karussell. Siin on palju erinevaid häid restorane ja baare, kaks kino ning võimalus külastada juustuvabrikut. Kui olete otsustanud ilma basseinita majutuse kasuks, siis osade hotellide basseinid on avatud ka mitteresidentidele. Ostuhuviliste rõõmuks on siin ka tavalisest enam prantsusepäraseid poekesi.

Estravel soovitab

Varajase tellija soodustused

Siit leiad Alpiexpressi suusareisid Austria, Itaalia ja Prantsusmaa parimatele suusanõlvadele. Lisaks uudisena USA ja Šveitsi reisid.

Hooaeg kestab 21.12.2019–21.03.2020.

Alpiexpress
Alpidesse Tallinnast
al 790
või al 72 €/kuu
UUS!

Mainor Traveli suusareisid Austriasse, Itaaliasse, Andorrasse ja Prantsusmaale. Lisaks uued sihtkohad Slovakkia, Sotši ja Colorado USA-s.

Reisid vahemikus 28.12.2019–18.03.2020.

Mainor Travel
Suusareisid Tallinnast
al 600
või al 54 €/kuu
Millega arvestada Soome suusapuhkuse planeerimisel?
Veebruari keskelt kuni märtsi lõpuni on soomlaste endi suusatamise kõrghooaeg, seevastu detsembris enne jõule ja jaanuaris pärast uutaastat saab majakese palju odavamalt.
Soome
Suusakeskused
Milline Prantsusmaa suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Kanada suusakeskused
Milline USA suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
USA suusakeskused
Loe lähemalt
Milline Prantsusmaa suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Prantsusmaa
Suusakeskused
Milline Itaalia suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Itaalia
Suusakeskused
Milline Austria suusakeskus Sulle kõige paremini sobib?
Austrias asuvad Euroopa parimad suusakeskused. Loe lähemat erinevate keskuste kohta ning leia endale sobivaim!
Austria
Suusakeskused
Millega arvestada Rootsi suusapuhkuse planeerimisel?
Rootsi on suurepärane koht suusapuhkuse planeerimiseks. Seal on enam kui 200 suusakeskust, millest suur osa asub riigi põhja- või keskosas.
Rootsi
Suusakeskused
Selleks, et suusareisi planeerimine oleks veelgi lihtsam, toome Sinuni mõned näpunäited, mida on igal suusahundil kasulik (et mitte öelda kohustuslik) teada.
Hea teada suusareiside kohta
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis