Türgi

Türgis on kõik olemas kvaliteetseks ja mitmekülgseks puhkuseks - kaunid liivarannad, erksinine meri, maalilised mäed, omanäoline kultuur, tasemel köök ja rohkesti ajaloolisi vaatamisväärsusi.

ÜLDINFO
Asukoht: Euroopa, Edela-Aasia
Naabrid: Bulgaaria, Kreeka, Gruusia, Armeenia, Aserbaidžaan, Iraan, Iraak, Süüria, Küpros
Pealinn: Ankara
Pindala – 783 562 km2
Rahvaarv – 80 miljonit
Rahaühik: türgi liir
Riigikeel – türgi keel
Ajavöönd: GMT+2

MIKS KÜLASTADA
Türgis on olemas kõik mõnusaks puhkuseks vajalik – külalislahke rahvas, tasemel köök, kaunis loodus, maalilised mäed, erksinine meri, kaunid liivarannad ja muidugi suur hulk ajaloolisi vaatamisväärsusi. Türgi on kuulus oma rikkalike turgude, mosheede ja ostukohtade poolest.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Parim külastusaeg on kevadel ja sügisel, sest siis on Vahemere ja Egeuse mere kallastel imeilusad ilmad. Musta mere kuurortide parim külastusaeg on aprillist septembrini.

KLIIMA
Sisemaal on väga külmad talved ning palavad ja kuivad suved, rannikul seevastu pehmemad talved ning palavad ja niisked suved. Türgi peamistes rannikukuurortites on suvepäevade õhk parajalt soe (keskmine temperatuur 30°C–34°C) ning veetemperatuurid õhu omast vaid 3–6 kraadi jahedamad. Seetõttu on loomulik, et Türgi on paljude turistide jaoks eeskätt rannamõnude nautimise piirkond.

PÕNEVAD KOHAD
Istanbul kuulub aga kogu maailmas kõige populaarsemate turismilinnade hulka. Riigi ajaloolised vaatamisväärsused on seotud nii Vana-Kreeka, Vana-Rooma, Bütsantsi keisririigi, araablaste Kalifaadi kui ka Ottomani impeeriumiga.
Kultuurilised objektid on Trooja ajaloolise linna ala, Safranbolu linn, Divriği suur moshee, kunagise hetiidide riigi pealinna Hatuða varemed, Nemrut Dağ ehk Nemruti mägi koos sealsete suuremõõtmeliste mälestussammastega Türgi kaguosas.
Tuntuimateks kuurortiteks on Alanya, Antalya, Belek ning Marmaris.

HEA TEADA

  • Türgis viibides on soovitav juua ainult pudelivett
  • Antiigi väljavedu riigist ilma ostudokumendi ja eriloata ei ole lubatud
  • Türklased suhtuvad oma maasse ja lippu väga lugupidavalt – turistidelt oodatakse sama
  • Soovitav on suhtuda viisakalt kohalike religiooni
  • Tuntumad Türgi müügiartiklid on õunatee, türgi kohvi, erinevad vürtsid, ehted, nahktooteid, Anatooliale iseloomulik keraamika, ehted – nii hõbedast kui kullast

Oktoober 2023 TOP sihtkohad

02.11.2023
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad 2023. aasta oktoobris Estraveli era- ja äriklientide hulgas.

Loe edasi...

Külli lemmikud hotellid Bodrumis

26.10.2023
Estraveli Äriklienditeeninduse reisikonsultant Külli Kivi

Estraveli Äriklienditeeninduse reisikonsultant Külli Kivi käis oktoobris Coral Traveli kutsel Türgis Bodrumis hotellidega tutvumas. Loe, millised olid Külli lemmikud hotellid.

Loe edasi...