Brüssel

Belgia

Europealinn on üks maailma suurimaid kultuurikatlaid, kus asuvad nii NATO peakorter kui ka Euroopa Liidu parlamendihoone.

Brüssel on tänapäeval koduks erinevatele rahvustele üle maailma, mis on muutnud linna atmosfääri tõeliselt kosmopoliitseks. Seda atmosfääri täiustavad omakorda maalilised keskaegsed tänavad, elavad väljakud, ilusad puiesteed, muljetavaldavad monumendid, loodusküllased pargid, õdusad kohvikud, huvitavad restoranid ja loomulikult ka aktiivne kultuurielu.

Brüssel on linn täis äärmusi – ajalooline vs modernne, kõrgklass vs boheemlus. Linnale annab tähtsust ja ametlikkust juurde tõik, et Euroopa Liidu Nõukogu, Euroopa Komisjoni ja ka Euroopa Parlamendi töökohaks on just Brüssel.

Lisaks poliitikale leiab Brüsselist ka väga arenenud ja hinnatud restoranikultuuri ning päevadeks tegevust andvad muuseumid. Kui siseruumides näituste vaatamisest juba küllalt on, siis tasub ringi jalutada ka linnatänavatel, kust leiab imekauneid hooneid ja omapäraseid vaatamisväärsusi.

Brüsseli tähtsust Põhja-Euroopa ajaloos peegeldab linna arhitektuur, mis ulatub uhketest keskaegsetest tornidest kuni Euroopa valitsusasutuste säravalt postmodernsete hooneteni. Euroopa pealinnas on säilinud mõned Brabanti gootika näited, kuid tähtsaimad on siin leiduvad maailma kaunimad flaami renessanssehitised ning elegantsed klassitsistlikus stiilis kirikud ja elamud.

Estravel soovitab:

  • Parlamentarium on Euroopa Parlamendi külaliskeskus, kus saab tutvuda selle suure institutsiooni igapäevaste tegevustega. 360 kraadise ekraaniga saalis saab tunda end kui päris parlamendisaalis ning tutvuda inimestega, kes seal igapäevaselt töötavad.
  • Väikestele ja suurtele mootorihuvilistele sobiks külastamiseks Brüsseli automuuseum. Pidevalt on väljas üle 250 erineva sõiduki, mis annavad ülevaate mootoritemaailma ajaloost. Lisaks tavapärastele sõidukitele saab muuseumis näha ka kuninglikke autosid.
  • Loodusmuuseumitest ei saa kunagi ei läbi ega ümber ning see kehtib ka Brüsseli puhul. Lisaks elusuuruses dinosauruse skelettidele leiab Belgia Loodusloomuuseumist ka muid loomi ning isegi tükikesi otse kuult. Lisaks pidevale väljapanekule peatuvad muuseumis ka mitmed loodus- ja teadusteemalised rändnäitused.
  • Üheks Brüsseli sümboliks olev Atomium on omamoodi kummardus modernsele arhitektuurile ja teadusele. 1958. aastal ehitatud hoone kujutab endast 165 miljardit korda suurendatud metallikristalli osakest. Lisaks pidevale väljapanekule hoone ajaloost, toimuvad Atomiumi siseruumides ka mitmed teaduse, ühiskonna ja disaini näitused.
  • Märkimisväärne vaatamisväärsus on ka Manneken Pis. Eesti keelde tõlgituna “Pissiv poiss” on kuulus pronksskulptuur ja Brüsseli sümbol, mis seisab raekoja taga ja kergendab end aastast 1691. Ühele väiksele põiktänavale on juurde tekkinud ka tütarlaps nimega Jeanneke Pis ehk “Pissiv tüdruk”, mille lasi 1985. aastal teha üks ärimees.

airBaltic avab kolm uut otseliini

16.08.2018
Estravel

Lennufirma airBaltic alustab 2019. juunis otselende Tallinnast Malagasse, Brüsselisse ja Kopenhaagenisse.

Loe edasi...

Ooper – reisile lipsu ja õhtukleidiga kohvris

15.02.2014
Helen Ennok / Estraveller

Ooperikülastus võib iseenesest ollagi mõne reisi põhieesmärk, kuid ka neil, kes nii suured kultuurigurmaanid ei ole, tasub oma (linna)puhkust rikastada õhtuga mõnes rohkem või vähem kuulsas ooperimajas.

Loe edasi...

Central stationi (keskraudteejaama) juurest väljuvad punased kahekordsed sightseeing tour bussid. Sõidab läbi peaaegu kõik tähtsamad kohad. Igas peatuskohas võib maha minna ja järgmise bussiga edasi sõita, pilet kehtib 24 tundi.