Heraklion

Kreeta saare suurim linn ning suuruselt neljas linn Kreekas. Väga populaarne ja armastatud reisisihtkoht Kreetal.

Heraklionis on mitmeid kihavaid ja intensiivse ööeluga kohti nagu näiteks Malia, Hersonissos, Ammoudara ja Agia Pelagia, kuid seal on ka mitmeid rahulike peresõbralike kohti, eriti lõuna pool. Kindlasti tasuks külastada Minose paleesid Knossos ja Phaestos, sest just Heraklionis läks Minose kultuur õitsema. Ringreis Heraklionis toob teid lähemale traditsioonilistele Kreeka küladele, kaasaegsetele lossidele, Bütsantsi kloostritele ja ilusatele randadele, kus lõõgastuda.

Kreekas Heraklioni piirkond saab suvel väga populaarseks, kuna see on Kreeta peamine transpordikeskus. Tegelikult saabuvad Heraklioni linna mitmed tšarterlennud välismaalt ja praamid, mis kannavad miljoneid külastajaid.  Piirkonna põhjapoolsem külg on arenenud turismipiirkond, kus on palju turistidele mõeldud asutusi. Lõuna pool on rohkem eraldatud ja seal käib vähem külastajaid, kuid ka seal on kuulsaid kohti, nagu Matala.

Reisilainele Estraveliga: kuhu suvel reisile minna?

08.03.2023
Estravel

Meie reisipodcasti 7. osas räägime lähemalt suvepuhkuse planeerimisest ja anname selleks omapoolseid soovitusi.

Loe edasi...

Suur ülevaade: milline hotell Kreetale reisides valida?

15.07.2022
Estraveli vanemreisikonsultant Hille Järve

Estraveli vanemreisikonsultant Hille Järve käis maikuus Kreeta saarel hotellide ja erinevate piirkondadega tutvumas ja jagab nüüd reisimuljeid, pilte ja hotellisoovitusi.

Loe edasi...