Jurmala

Läti

Jūrmala on suurim Baltimaade kuurort ja suuruselt teine linn Lätis.

Jūrmala asub 25 km kaugusel Läti pealinnast Riiast ja 15 km kaugusel Riia rahvusvahelisest lennujaamast.  Kuurortlinna on ajalooliselt jagatud väikesteks piirkondadeks: Priedaine, Lielupe, Bulduri, Dzintari, Majori, Dubulti, Jaundubulti, Pumpuri, Melluži, Asari, Vaivari, Sloka, Kauguri, Jaunķemeri ja Ķemeri.

Linna kordumatu veetlus peitub 33 km pikkuses liivarannas, rannaäärsetes männimetsades, kuurortravi traditsioonides, mis põhinevad kohalikel loodusallikatel – mineraalveed, ravimudad, tervislik õhk ja soodne kliima. Jūrmala erilise miljöö loob rikas arhitektuuripärand, mille moodustavad puitnikerdustega ja värviliste vitraažidega kaunistatud puitehitised.

 

Huvitavad sihtkohad

Kui kunagi – pisikese seljakotiga Riias

13.09.2007
Martin Sookael / Estraveller

Kui kunagi lapsepõlveaegadel oli nii, et teise lapse sai kergesti ära hirmutada uudisega, et marmelaadi tehakse vetikatest, siis nüüd noorukieas hirmutavad mind hoopis need kommid, mille sisse vetikaid ega ühtegi teist päris asja ei panda. Vetikad tunduvad kui midagi väga ausat. Head ja ausat. Ja kui Riia võiks olla komm, siis ta võiks olla marmelaadikomm. […]

Loe edasi...