Riia

Läti

Napoleon nimetas Riiat "Londoni eeslinnaks", kus kohtuvad mitmete rahvaste traditsioonid.

Riias on selle 806 000 elanikuga rohkem suurlinna võlu kui mõnes teises Baltimaade linnas.

Asudes Daugava suudmes Läänemeres Riia lahe kaldal on Riia suurepärane õhu-, raudtee- ja maanteeliikluse keskus, mis muudab ta suurimaks turismikeskuseks kogu riigis. Riia on rikas oma ajaloo ja kultuurimälestiste poolest ja pakub arvukaid meelelahutusvõimalusi. Turistid võivad rõõmustada silmapaistvate gootika-, barokk-, klassitsismi- ja juugenstiili hoonete üle. Nende stiilide mitmekesisust ja küllust on tunnistanud ka Ühendatud Rahvaste Organisatsiooni ekspertiis ja 1997. aastal lülitati Riia keskosa UNESCO Maailmapärandi nimekirja.

Riias toimub aktiivne kultuurielu. Riia Toomkirik on tuntud kogu maailmas oma akustika ja suure oreli poolest ja soovitame Teil külastada mõnda orelimuusika kontserti, mis seal tihti toimub. Riias (eriti suvel) toimuvad erinevad muusikafestivalid, klassikalisest muusikast ja ooperimuusikast kuni jazz- ja rockmuusikani. Riias saab külastada ka mitmeid huvitavaid ekspositsioone ja kaasaegseid kunstigaleriisid.

 

Huvitavad sihtkohad

Kuhu saab hetkel Tallinnast lennata?

27.05.2020
Mauri Saarend, Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor

Vaata, kuhu ja milliste lennufirmadega saab 27. mai seisuga Tallinnast lennata.

Loe edasi...

Nädalavahetus Lätis – lõputult tegevust

31.05.2018
Airi Ilisson-Cruz

Naabervabariik Läti tähistab tänavu samuti 100. juubelit. Lätisse tasub minna: see on lähedal, hinnad on mõistlikud ning riik õitseb. Kaunid muuseumid ja kontserdimajad või lihtsalt mõnus, veidi Eestit meenutav ja samas rahvusvaheline õhustik on väärt avastamist.

Loe edasi...