Vilnius

Leedu

Muuseumite, kohvikute, kontserdi- ja näitusesaalidega UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Vilniuse vanalinn on turistide seas väga populaarne.

Ida-Euroopa üks suurimaid vanalinnu võlub oma kultuurilise ja ajaloolise pärandiga. Kauni pildi Leedu pealinnast loovad Vilniuse ülikoolile kuuluvad hooned 16.-19. sajandist, samuti aga linna sümboliks peetav linnusemäel asuv Gediminase torn.

Imetlemist väärivad kindlasti barokne Püha Peetruse ja Pauluse kirik, hilisgooti ehituskunsti pärliks peetav Püha Anna kirik, renessansiajastust pärit Püha Miikaeli kirik ning kaunis Vilniuse Katedraal. Tänapäevasest Leedu pealinnast annavad tunnistust kesklinna ehitatud kõrghooned, mis kõrvuti just vanaaegsete kirikutornidega huvitava panoraamvaate loovad.

Lähiajalugu on meenutamas KGB muuseum, mis küll judinaid tekitav ja ehk brutaalselt süngena tunduv, ent aitab heita pilgu nõukogude okupatsiooni tumedale küljele. Loomulikult on kultuuripealinnas toimumas aastaringselt rohkelt kultuurisündmusi, nii et igaühele peaks leiduma miskit meelepärast.

 

Huvitavad sihtkohad

TOP sihtkohad Estraveli klientide hulgas 12.12 seisuga

13.12.2021
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad Estraveli klientide hulgas 12. detsembri seisuga. Arvestatud on möödunud nädala avatud reisitellimusi nii era- kui äriklientide hulgas.

Loe edasi...

TOP sihtkohad Estraveli klientide hulgas 15.11 seisuga

16.11.2021
Estravel

Toome välja populaarseimad reisisihtkohad Estraveli klientide hulgas 15. novembri seisuga. Arvestatud on möödunud nädala avatud reisitellimusi nii era- kui äriklientide hulgas.

Loe edasi...