Moskva

Vene Föderatsioon

Moskva on Venemaa pealinn, riigi tähtsaim poliitiline, majanduslik ja kultuuriline keskus ning üks maailma suurimaid linnu.

İstanbuli arvestamata on Moskva elanike arvult Euroopa suurim linn, seda nii halduspiirides kui ka linnastus elavate inimeste arvult.
Moskvas ei ole kunagi igav. Uue Venema pealinn on pidevas liikumises pakkudes rohkelt elamusi nii kultuuris, arhitektuuris kui ka meelelahutuses.
Kunagisest soome-ugrilaste asulast kujunes tänu soodsale asukohale järkjärgult “venemaa süda” nii poliitilises, kultuurilises kui ka majanduslikus mõttes. 15 sajandil kuulutas Ivan III Moskva “Kolmandaks Roomaks” ja Itaalia kuulsad arhitektid ewhitasid välja suursuguse Kremli, katedraalid, kirikud jne. Kremli ja tema ees laiuv majesteetlik Punane väljak ning seda ääristavad kirikud ja suurehitised on ka tänase Moskva peamised vaatamisväärsused.

Peamised vaatamisväärsused: Kreml, Punane väljak, Relvapalat, Tretjakovi galerii, Idamaade Rahvaste Kunsti Muuseum, Ajaloomuuseum, Suur Teater.
Moskva Kreml on üks suuremaid ja kauneimaid arhitektuurikomplekse maailmas mitmete huvitavate muuseumite ja kirikutega. Selle territooriumil asuvad Uspenski katedraal 15.sajandist, Arhangelski kirik kui endisaegne matmispaik, Blagovestsenski kirik, samuti Tsaar-suurtükk ja Tsaar-kell.
Relvapalat: ülemaailmselt tuntud aaretemuuseum-tsaaride paraadriietus 16.-17.saj, Vene käsitöömeistrite kuld-ja hõbe-ehted 12-20.saj. Teemandihoidla: revolutsiooni-eelsed vene ordenid, tsaariperekondade väärtesemed, Venemaalt leitud kulla-ja plaatinanäidised, erilised juveelitooted.

 

Moskva. 6 põnevat kohta, kuhu turist naljalt ei satu

22.05.2012
Tiina Jurjeva

Kui Moskva peamine turismimarsruut – Kreml, Punane väljak, Tretjakovi galerii, Arbat – on läbitud, on aeg külastada teistsuguseid kohti, kus turiste palju ei käi. Need on kohad, kus kohtud tavaliste moskvalastega.

Loe edasi...