Ras Al Khaimah

Araabia Ühendemiraadid

Ras al-Khaymah emiraat asub Ühendemiraatide põhjaosas, Hormuse väina kaldal. Ras al-Khaymah emiraadi kaguosas asuv turismipiirkond Khaat on tuntud oma ravivate mineraalveeallikate poolest.

Ras al-Khaymah-on Araabia Ühendemiraatide põhjapoolseim emiraat, mis rabab oma eredate kordumatute maastike iluga.

Ras al-Khaymah vanalinna peetakse araabia vanimaks linnaks, seda meenutatakse Araabia kroonikates alates islami ajaloo 76.aastast(695.m.a.j.), kui siin asus Julfari sadam. Vanalinna kitsukesed liivased tänavad, pooleldi varemetes kindlus, valvetorn, vana mošee ning korallidest, palmitüvedest ja mangroovipuudest ehitatud külamajad loovad araabia linna ainulaadse maailma.

Emiraadile kuulub mitu tähtsat saart, tuntumad neist Bigger Tunub ja Smaller Tunub. Emiraadi pealinna Ras al-Khaymah jagab kahte ossa Khor Ras al-Khaimah laht. Linnaosad on omavahel ühendatud üle al-Khor lahe ehitatud sillaga. Ras al-Khaymah paistab silma lopsaka roheluse ja märkimisväärsete mageveevarudega. Rikkalikud veevarud lubavad siin edukalt põllumajandust arendada – piirkond on kuulus oma küllusliku puuvilja- ja juurviljakasvatuse poolest.

Emiraadi lääneosa on tuntud kui Vana Ras al-Khaymah. Siin asub kohalik rahvusmuuseum ja mitmed riigiasutused, samal ajal kui emiraadi ida-osas, mis on tuntud kui al-Nahil, asub valitseja residents, riigiasutused ja äriettevõtted.

Teine piirkond on al- Hamran, kus asub rahvusvaheline Ras al-Khaymah lennuväli, emiraadi kaguosa turismipiirkond Khaat, mis on kuulus oma mineraalvete poolest, kus arvukad turistid ennast ravivad ja Masafi piirkond, tuntud oma mageveevarude poolest. Linna hea asukoht tegi sellest juba iidsetel aegadel tuntud kaubanduskeskuse. Kuna neil aegadel ründasid linna pidevalt mereröövlid, siis nimetati seda kohta mereröövlite rannikuks.

 

Huvitavad sihtkohad

Ras al-Khaymah oma puhkuseks valinud turistidele pakub kindlasti huvi koonusekujuline kindlusetorn, mis leidis iidsetel aegadel vaenlase rünnakute ajal tihedat kasutamist.

Vana sadam, mis oli 20. sajandi keskpaigani valitseva perekonna residentsiks, on nüüd muudetud muuseumiks, kus hoitakse hulgaliselt selliseid huvitavaid eksponaate nagu iidsed olmetarbed, arvukad arheoloogilised leiud ja suurepärased Hadjari mägede fotod.