Sharjah

Araabia Ühendemiraadid

Sharjah's on suurepärased rannad ja hotellid igale maitsele ja rahakotile, maa kõige ilusamad idamaised basaarid, kalaturg, ajaloomuuseum ja vapustavate, lausa kujutlusvõimet rabavate atraktsioonidega lõbustuspark.

Sharjah on suuruselt kolmas emiraat. Linna nimetatakse „Šeherezade muinasjuttude linnaks”, kuna just selles linnas on säilinud kõige enam erilist linnaarhitektuuri stiili esindavaid vanu hooneid. Vanad turud rikkaliku kangaste, puuviljade, kala ja vürtside valikuga on minevikust muutumatult tänapäeva üle tulnud.

Kuid mitte ainult basaaride, randade ja hotellide poolest ei ole kuulus see linn, mida nimetatakse araabia maailma kultuuripealinnaks. See on muuseumide linn. Siin on Rahvusliku pärandi muuseum, kunsti, arheoloogia ja teadusmuuseum.
Sharjah’s asub ka suurim, kuningas Feisali mošee, mis mahutab üheaegselt 3000 usklikku, memoriaal „Ühendus”, pühale Koraanile pühendatud monument, mälestusmärk progressile.

Kilomeetrite kaupa fantaasiarikkaid abstraktseid skulptuure, purskkaevusid ja reklaamide tulevärki – see on idamaise koloriidiga väga kaasaegne linnapilt. Mineviku, oleviku ja tuleviku sulandumine väljendub mošeede, muuseumide, kaasaegsete supermarketite, idamaiste basaaride, õppeasutuste, kunsti- ja kultuurikeskuste rahulikus kooseksisteerimises.

Viimased 300 aastat valitseb seda emiraati Al Kazimi, kunagi kogu Pärsia lahe piirkonna mõjuvõimsaim perekond. Viimase 20. aastaga on linn tugevasti laienenud, haarates enda alla ka linnalähedased külakesed. Praegu laiub Sharjah 70km², tööstuskvartalid ja äärelinnad on veninud kilomeetrite kaugusele kõrbe suunas põhja ja itta, kusjuures Sharjah on väga hooldatud ja roheline linn. Iga Sharjah’i tänav, iga väljak jätab mällu oma kustumatu jälje – ebatavalise kujuga puu Rolla väljakul, torn Burdj avenüül ning linnas rikkalikult laiuvaid aedu ja parke. Mis siis veel rääkida paadisõidust kohalikul „doul” lausa luksuslikult maalilisel laguunil.

 

Huvitavad sihtkohad