Adelaide

Austraalia

Adelaide on ühe miljoni elanikuga Lõuna-Austraalia osariigi pealinn, asub Mägede ja St Vincent'i lahe vahel, vahemerelises kliimavöötmes. Adelaide südameks on City'ks kutsutav linnaosa. City't ümbritseb parkide ala.

Elegantne Adelaide on tuntud koloniaalarhitektuuri, festivalide ja parkide linnana.
Adelaide keskusest lõuna suunas jäävad peamiselt madalad elumajad ja suvitusasutused, City’st põhja poole jäävad tehased ja tööstused.

Adelaide on kuulus festivali- ja kultuurilinn. Mägede ja ookeani vahele surutud miljonilinn pakub kultuurielamuste kõrval ka rohkelt silmailu ja rannamõnusid. Veinisõbrad leiavad kindlasti palju avastamisväärset ümbruskonna väikelinnade veinikeldritest.
Adelaide on ka alguspunktiks karmi ja kõrbelise sisemaa avastamisel. Siit 400 km põhja poole jäävat Port Augusta linnakest võib pidada piiriks, kus tsivilisatsioon meile harjumuspärasel kujul lõpeb ja Outback algab.

 

Huvitavad sihtkohad

TOP 5 reisikogemust – Kaisa-Liisa Lilloveeri meenutused ja pildid – Austraalia eri

01.10.2020
Estraveli reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer

Estraveli reisikonsultant Kaisa-Liisa Lilloveer jagab oma TOP 5 reisikogemust. Fookuses on Austraalia. Loe lähemalt ja vaata pilte.

Loe edasi...

Austraalia: Unistused on täitmiseks

03.12.2003
Meelis Luiks / Estraveller

Meelis Luiks oli Austraaliast unistanud pea kogu oma teadliku elu. Lihtsalt tema, seljakott ja suur unistus, mis kõike seda tagant tõukas.

Loe edasi...

Miljonilinn Adelaide pakub külastajale samasugust kunsti- ja kultuurielamust nagu „kultuuripealinn” Melbourne. Kompaktses kesklinnas on harmooniliselt kokku sobitatud pilvelõhkujad ja sajandivanused ehitised, muuseumid ja restoranid. Torrensi jõe kaldal jalutades püüab pilku omapärase arhitektuuriga festivalikeksus. Rannamõnusid saab nautida 10-minutilise trammisõidu kaugusel asuvas Glenelgi rannas.