Guilin

Hiina

Guilini ei leia igalt kaardilt, sest Hiina kohta on see väikelinn. Guilin asub umbes Vähi pöörijoonel, Põhja-Aafrika laiuskraadidel. Linnas ja selle ümbruses elab 12 väikerahvust, neil on Guilinis oma keskus, kus nad tegelevad rahvakunsti ja käsitööndusega.

Hiina lõunaosas Guanxi provintsis mägisel looduslikult kaunil karstialal asub umbes poolemiljoniline Guilini linn. Karstikünkaid leidub isegi linna sees.

Metsa ja taimestikuga kaetud küngaste sees asuvad terved maa-alused paleed ja koridorid, voolavad jõed, leidub mineraalveeallikaid. Koobaste vetes elavad silmitud koobaskalad. Kogu karstiala läbib Li jõgi. Valgustatud, kaunis ruumikas karstikoopas, nn Pillirooflöödi koopas, moodustavad stalaktiidid ja stalagmiidid kõige erinevamaid vorme, tulemuseks on visuaalsed ja akustilised efektid. Emake Loodus on loonud imelise loodusliku kunsti palee.

Üks tähtsaim koht, mida Guilinis külastada on kruiis mööda Li jõge Yangshousse. Yangshou asub Guilinist 83 km kaugusel. Kiirevoolulisel Li jõel sõites saab imetleda möödalibisevaid rippuvaid kaljusid vaheldumisi maaliliste küladega, paljudes neis elavad veel lõplikult assimileerimata vähemusrahvused (neist suurim huangid) oma traditsioonilisel viisil. Naxide juures näiteks pesevad mehed jões pesu, naised aga püüavad kala.
Kaljumäed on alt metsased, ülaltpoolt paljanduvad, väga mitmeid ehib tipus inimkätega ehitatud pagood või tempel. Hiina väiksemate linnade keskused, eriti turud on väga liikuvad, pakkudes nii kauplemiselamusi kui ka võimalust teed juues lihtsalt rahvast silmitseda.

 

Huvitavad sihtkohad