Peking

Hiina

Harva ükski  pealinn maailmas suudab anda  nii hea läbilõikega ülevaate oma maa ajaloost kui Peking. Lisaks sellele pakub see värske olümpialinn piiramatuid ostuvõimalusi.

Reisil võite tutvuda Pekingi tuntuimate vaatamisväärsustega nagu Hiina müüri, Keelatud linna, Taevase rahu väljaku, Taevatempli, Keisrite suvepalee ja Pekingi loomaaia pandamajaga.

Keisrite Suvepalee asub 20 km kaugusel Pekingi kesklinnast ning on üks suuremaid (290 ha) ja paremini säilinud keiserlikke aedu maailmas.

Taevase Rahu Väljakule mahub korraga miljon inimest. Siin samas on ka Mao Zedongi maoseleum, kus tihti võib näha kilomeetri pikkust järjekorda. Taevase Rahu väljakult saab siseneda ka Keelatud Linna, mis on Hiina suurim ja kõige paremini säilinud ajalooliste ehitiste kompleks. Keelatud Linn on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse.

Pekingis asub ka maailma kõrgeim Budhha kuju (26 m ja kantud Guinessi Rekordite raamatusse).
Pekingi sümbol Taevatempel on hea näide Hiina kuldaja ehituskunstist. Taevatempli ehitas 1420.a Mingide dünastia kolmas keiser Youngle. Taevatempli park on armastatud kogunemispaik. Siin vőib näha, kuidas inimesed vőimlevad, tantsivad, laulavd, mängivad pilli. Siin on ka vabatahtlikud őpetajad neile kes soovivad tegelda tai-chi, chi-gong tehnikatega.

Pekingi ööelu ja meelelahutused teevad praegu läbi revolutsiooni, kuna kaasaegsed pekinglased, kes on ennast äkitselt avastanud teenimas korralikku palka ja elamas üsnagi vaba elustiili, otsivad uusi viise enese lõbustamiseks. Läbi viimaste aastate on avatud arvukalt ööklubisid, et toitlustada šikke ja rikkaid kliente, ja aina uusi lõbustusasutusi avatakse iga päev.

Taliolümpiamängud Pekingis – kuula vestlust Hiina Saatkonna esindajaga

01.02.2022
Estravel

Juba sel reedel, 4. veebruaril algavad taliolümpiamängud Pekingis.

Loe edasi...

Ring ümber järve Yunnani provintsis

16.05.2013
Silvia Pärmann, Diivan / Estraveller

Bai rahva külades Yunnani provintsis Erhai järve ääres on kõik leebem kui Hiina suurlinnades: inimesed, politseinikud, vihm, päike, hääled, tempo, naeratused.

Loe edasi...