Shanghai

Hiina

Ajalugu kordab end Shanghais, varem "Ida Pariisina" tuntud suurlinnas, millest on saanud jälle sama võluv ida ja lääne kohtumispaik kui see oli ehk parimal õitsengu ajal 1920-ndatel.

Shanghai on näinud palju ajalugu ja säilitanud palju rikkumatuid mälestisi. Huangpu jõgi eraldab vana ja uut Shanghaid, ajaloolist Bundi promenaadi ühel pool ja futuristlikku Pudongi uusmaad (Pudong New Area) teisel pool.

Vanalinnas leiduvad nii mõnedki kultuurilised naudingud – Yuyuan´i Aiad ja Turg (Yuyuan Gardens and Bazaar), samas Renmin´i väljak (Renmin Square) koondab linna kommunistlikke traditsioone ning on asupaigaks Shanghai Valitsusele.

Linna uuemad osad meenutavad ennekõike koomiksite futuristlikke suurlinnu oma pilvelõhkujatega. Siin nähtav kontrast uue ja vana vahel aitab ka paremini mõista hiinlaste ülikiireid muudatusi nende eluviisides.

Kui rääkida ostureisija Shanghaist, siis sõna “paradiis” ei ole siinkohal liigne. Linnas korraldatakse igal aastal ka kümneid rahvusvahelisi messe.

 

Huvitavad sihtkohad

Moodne ja elav Shanghai

02.12.2015
Eliine Rannajõe

Sombusel novembripäeval suundus seltskond Estraveli reisikonsultante Shanghaisse, et linna ja erinevate hotellidega tutvuda. Jagame nende muljeid ka Sinuga!

Loe edasi...

Ring ümber järve Yunnani provintsis

16.05.2013
Silvia Pärmann, Diivan / Estraveller

Bai rahva külades Yunnani provintsis Erhai järve ääres on kõik leebem kui Hiina suurlinnades: inimesed, politseinikud, vihm, päike, hääled, tempo, naeratused.

Loe edasi...