Shanghai, Hiina

Ajalugu kordab end Shanghais, varem "Ida Pariisina" tuntud suurlinnas, millest on saanud jälle sama võluv ida ja lääne kohtumispaik kui see oli ehk parimal õitsengu ajal 1920-ndatel.

Shanghai on näinud palju ajalugu ja säilitanud palju rikkumatuid mälestisi. Huangpu jõgi eraldab vana ja uut Shanghaid, ajaloolist Bundi promenaadi ühel pool ja futuristlikku Pudongi uusmaad (Pudong New Area) teisel pool.

Vanalinnas leiduvad nii mõnedki kultuurilised naudingud – Yuyuan´i Aiad ja Turg (Yuyuan Gardens and Bazaar), samas Renmin´i väljak (Renmin Square) koondab linna kommunistlikke traditsioone ning on asupaigaks Shanghai Valitsusele.

Linna uuemad osad meenutavad ennekõike koomiksite futuristlikke suurlinnu oma pilvelõhkujatega. Siin nähtav kontrast uue ja vana vahel aitab ka paremini mõista hiinlaste ülikiireid muudatusi nende eluviisides.

Kui rääkida ostureisija Shanghaist, siis sõna “paradiis” ei ole siinkohal liigne. Linnas korraldatakse igal aastal ka kümneid rahvusvahelisi messe.

 
Huvitavad sihtkohad

Estravel soovitab

Helsingist või Stockholmist

Pakume Sulle atraktiivse hinnaga lennupileteid paljudesse põnevatesse sihtkohtadesse: Aasia al 569 € (Helsingist), Okeaania al 809 € (Stockholmist).

Lennufirma võib igal ajahetkel hindu muuta!

Cathay Pacific
Aasia ja Okeaania
al 569
või al 52 €/kuu

Aeroflotiga saab mugavalt ja hea hinnaga Aasiasse läbi Moskva.

Aeroflot
Aasia lennud
al 460
või al 42 €/kuu
Ei leia, mida otsid? Võta ühendust reisikonsultandiga ja kindlasti leiame koos hea lahenduse!
MKM register - reisiettevõtja tagatis