Hainan

Hiina

Hainan on üsna suur troopiline saar Hiina lõunaosas, pindalaga 34000 km2. Elanikke on saarel ligi 7 miljonit. Kuna saar asub samal geograafilisel laiuskraadil Hawaii saartega, nimetatakse Hainani tihti "idamaiseks Hawaiiks".

Hainani saar asub Lõuna-Hiina meres, aasta keskmine õhutemperatuur – +24°С, merevee temperatuur- +26°С.
Pealinn Haikou asub saare põhjaosas. Saare kesk-ja lõunaosa on kaetud tihedate metsadega, siinkandis kasvavad ka mango-, banaani-, ananassi- , kohvi-, tee- ja kookose suuristandused.

Hainanis on üle 300 päikeselise päeva aastas, head sukeldumisvõimalused ja maalilised lahesopid, kus on säilinud rikkalik vee-alune maailm, unikaalne loodus, suurepäraselt kokku seatud radooni- jm termaalallikad,

Kagu-Aasias parimate hulka kuuluvad golfiväljakud, rahvusvaheline Olümpia lasketiir, mitmekesised ringreisid, suurejoonelised maastikud ja pargid, etnograafilised Li ja Miao väikerahvaste külad, lähedale jäävad Hong Kong ja Macau.

Kõik saart tutvustavad ringreisid algavad ´Mereväravast´- pealinnast Haikoust. Viimase 20 aasta jooksul on Haikou kasvanud endisest provintsilinnast kaasaegseks 1,5 mln elanikuga suurlinnaks. Haikou infrastruktuurid on hästi välja arendatud, linnas on mitmete rahvusvaheliselt tuntud nimega hotellikettide hotelle, mis tähendab, et ka teenindustasemes võib kindel olla.

 

Huvitavad sihtkohad

Guangzhou peibutavad võlud

21.04.2006
Maisa Lappi / Estraveller

Pärlijõe deltas paiknev Guangzhou (Kanton) on kiirelt muutunud populaarseks sihtkohaks. Ent tänagi võib pilvelõhkujate vahelt leida ehedat Hiinat.

Loe edasi...

Saarel korraldatakse järgmisi ekskursioone: Tutvustav ekskursioon Sanya-s, Tianya Haijiao park, Ahvide saar, Budismi keskus, Liblikate kuristik ja Merekarpide muuseum, ekskursioon Li-de ja Miyao-de küla, Sin Lun botaanikaaed, Nyan Tanj kuumaveeallikad, Rafting, Lasketiir, Yalong Bay allveemaailm, Piraatide saar, teetseremoonia