Jordaania

Jordaania on sajandeid rõõmustanud külalisi oma maailmapärandi paikade, sõbralike linnade ja inspireerivate kõrbemaastikega

ÜLDINFO
Asukoht – Lääne-Aasia
Naabrid – Saudi-Araabia, Iraak, Süüria, Iisrael, Palestiina
Pealinn – Amman
Pindala – 89 342 km2
Rahvaarv – üle 9 miljoni
Rahaühik – jordaania dinaar (JOD)
Riigikeel – araabia keel
Ajavöönd – GMT+3

MIKS KÜLASTADA
Reis Jordaanias on unustamatu. Tutvuge kivist nikerdatud Petra linnaga, külastage kohta, kus Jeesus ristiti, avastage kõrbede kanjoneid ja nautige suurepärast külalislahkust igal sammul.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Parim aeg Jordaania külastamiseks on kevadel ja sügisel, mil ilmad ei ole veel nii kuumad vaid meeldivalt soojad. Rannapuhkuseks sobivad ajad aprillis ja oktoobri keskpaigast novembri keskpaigani. Suved Jordaanias on liiga kuumad, et nautida rannapuhkust.

KLIIMA
Jordaanias on kuiv subtroopiline kliima. Talved on üsna külmad kõrguse tõttu ning suved päikeselised ja soojad, kuid kohati võib tundu karget mäeõhku. Sademeid on Jordaanias vähe, kõige rohkem sademeid on talvel detsembrist veebruarini ja keskmine sademete hulk aastas jääb 250-450 mm vahele.

PÕNEVAD KOHAD
Jordaanias saab avastada mitmeid maailmapärandi paiku, laiuvaid kõrbeid ja loodusparke. Üks põnevamaid uudistamisi on liivakivist ehitatud Petra linn. Külastamist väärivad samuti erinevad pühapaigad, mis on suur osa Jordaania kultuurist. Jordaaniast leiab samuti lastele mõeldud muuseumi, kus eksponaatide katsumine on lubatud ja isegi soovitatud. Jordaania loodusega tutvumiseks sobib külastada Shaumari looduskaitseala või näiteks Dana biosfääri looduskaitseala.

HEA TEADA

  • Jordaania kohalikud seadused ja tavad lähtuvad islami traditsioonist. Külalisena riigis on soovitav järgida kohalikke tavasid, et vältida vääritimõistmist, eriti Ramadani ajal
 

Huvitavad sihtkohad

Reisimuljed Jordaania õppereisist

19.07.2023
Estraveli müügitoe osakonna juhataja Triin Mõlder

Estraveli müügitoe osakonna juhataja Triin Mõlder käis Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu ja Turkish Airlines’i õppereisil Jordaanias ning jagab reisimuljeid ja soovitusi.

Loe edasi...

Lenda soodsalt Türki suvitama ja võida reis Jordaaniasse!

07.06.2023
Estravel

Vali kuni 29. juunini Estraveli pakettreiside otsingust suvine soodusreis Türgi Vahemere rannikule ning võid võita pakettreisi Jordaaniasse.

Loe edasi...