Jordaania

Jordaania on sajandeid rõõmustanud külalisi oma maailmapärandi paikade, sõbralike linnade ja inspireerivate kõrbemaastikega

ÜLDINFO
Asukoht – Lääne-Aasia
Naabrid – Saudi-Araabia, Iraak, Süüria, Iisrael, Palestiina
Pealinn – Amman
Pindala – 89 342 km2
Rahvaarv – üle 9 miljoni
Rahaühik – jordaania dinaar (JOD)
Riigikeel – araabia keel
Ajavöönd – GMT+3

MIKS KÜLASTADA
Reis Jordaanias on unustamatu. Tutvuge kivist nikerdatud Petra linnaga, külastage kohta, kus Jeesus ristiti, avastage kõrbede kanjoneid ja nautige suurepärast külalislahkust igal sammul.

SOBILIK AEG REISIMISEKS
Parim aeg Jordaania külastamiseks on kevadel ja sügisel, mil ilmad ei ole veel nii kuumad vaid meeldivalt soojad. Rannapuhkuseks sobivad ajad aprillis ja oktoobri keskpaigast novembri keskpaigani. Suved Jordaanias on liiga kuumad, et nautida rannapuhkust.

KLIIMA
Jordaanias on kuiv subtroopiline kliima. Talved on üsna külmad kõrguse tõttu ning suved päikeselised ja soojad, kuid kohati võib tundu karget mäeõhku. Sademeid on Jordaanias vähe, kõige rohkem sademeid on talvel detsembrist veebruarini ja keskmine sademete hulk aastas jääb 250-450 mm vahele.

PÕNEVAD KOHAD
Jordaanias saab avastada mitmeid maailmapärandi paiku, laiuvaid kõrbeid ja loodusparke. Üks põnevamaid uudistamisi on liivakivist ehitatud Petra linn. Külastamist väärivad samuti erinevad pühapaigad, mis on suur osa Jordaania kultuurist. Jordaaniast leiab samuti lastele mõeldud muuseumi, kus eksponaatide katsumine on lubatud ja isegi soovitatud. Jordaania loodusega tutvumiseks sobib külastada Shaumari looduskaitseala või näiteks Dana biosfääri looduskaitseala.

HEA TEADA

  • Jordaania kohalikud seadused ja tavad lähtuvad islami traditsioonist. Külalisena riigis on soovitav järgida kohalikke tavasid, et vältida vääritimõistmist, eriti Ramadani ajal
 

Huvitavad sihtkohad

Halli passiga reisimine

19.11.2018
Estravel

Kuna halli passiga reisimine võib olla keerukas, siis oleme otsinud välja populaarsemad talvesihtkohad ja nende viisatingimused halli passiga reisijatele.

Loe edasi...

Overlanding – veeredes üle kontinentide

19.04.2013
Kristina Mänd / Estraveller

Kristina Männile meeldib reisida üksi ja pikka aega, sõita mööda maad või piirkonda ringi, käia kohtades, kuhu tavaline turist ei pääse, ning reisijuhiga, kes teab ja tunneb olusid, kuid ei sega teda. Inglise keeles on niisugusel säästlikul “organiseeritud üksireisimisel” lausa oma nimi – overlanding.

Loe edasi...