Paphos

Küpros

Armastatud rannapuhkuste piirkond, kuid ka palju enamat

Sarnaselt teistele Küprose linnadele on ka Paphos armastatud rannapuhkuste piirkond, kuid vaatamata oma kuulsusele kui mereäärne kuurort on sellel linnal pakkuda palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, millega sisustada oma aega kui rannal lesida enam ei jaksa.

Paphos jaguneb kaheks: Kato Paphos asub all sadamapiirkonnas, kus on enamik arheoloogilisi paiku ning Ktima, kus on muuseumid.

Kõige külastatum vaatamisväärsus Paphosel on Dionysuse maja. Dionysuse maja mosaiik kõnniteed (sillutis) on üks kaunemaid Vahemere piirkonnas. Majas on hästi säilinud mosaiikpildid, millel on eredad looduslikud lubjakivid ning piltidel on kujutatud Kreeka mütoloogiast pärit stseene.

Paphosel on säilinud varemed Rooma perioodist, nagu näiteks Agora ja Odeon. Odeon on väike teatriplats, mida kasutatakse tänaseni. Seega tasub kindlasti külastada neid varemeid ning kui võimalus, siis nautida ka mõnda etendust.

Muuseumidest tuntuim on Paphose Arheoloogia muuseum, kus on hästi läbi mõeldud väljapanek ajaloolistest esemedest Antiiksest Küprosest Ottomani aegadeni.

Ja siis need lõputud kaunid ranna, kus lihtsalt jalg sirgu lükata.

 

Huvitavad sihtkohad

17 kohta, kuhu sõita aastal 2017

30.11.2016
Silvia Pärmann, Eliine Rannajõe / Estraveller

Reisiajakiri Estraveller teab, kus on kõige valgemad liivarannad, kus kõige põnevam kultuur või maalilisem loodus ja kuhu just järgmisel aastal sõitma peaks.

Loe edasi...

Küpros – legendi järgi armastusjumalanna Aphrodite sünnipaik

23.07.2009
Annekreet

Küprosel on olemas kõik tingimused suurepäraseks puhkuseks – tervendav kliima, esmaklassilised hotellid, erakordselt rõõmsameelne ja külalislahke kohalik rahvas ja suurepärane valik vaatamisväärsusi.

Loe edasi...