St. Maarten

Netherland Antilles

Saar, kus Kariibi päikese all on omavahel põimunud Prantsuse patisserie, vürtsikas kreooli kana ja autentne hollandi õlu.

Hollandi Antillid koosnevd viiest Kariibi mere saarest. Saared jagunevad kahte gruppi – Hollandi Leewardi ja Hollandi Windwardi saared.

Leewardi saared on Bonaire ja Curacao ning nad asuvad Caracasest (Venezuela) loodes. Windwardi grupp asub Puerto Ricost idas ning sinna kuuluvad Saba, St. Maarteni saare lõunapoolne osa (teine pool kuulub Prantsusmaale) ja St. Estasias. Kuigi saari seostatakse Hollandiga on nad tegelikult iseseisvad.

Saint Martin/St. Maarten on troopiline saar, mis asub Kariibi mere idaosas, umbes 300 kilomeetrit Puerto Ricost idas. 87 km² suurune saar on jagatud umbes pooleks Prantsusmaa ja Hollandi Antillide vahel ja on üks väikseima asustusega saari, mis sarnaselt jaotatud on.
St. Maarteni suurim linn on Philipsburg, kuhu ka kõik kruiisilaevad randuvad. Saare prantsusepoolses osas on valdavalt luksuslikud butiigid ja uhked restoranid, hollandi poolel aga elav atmosfäär ja tax-free kaubandus ning ostumelu.

 

Huvitavad sihtkohad

Värsked reisimuljed otse Kariibidelt

16.07.2020
Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor Mauri Saarend.

Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor Mauri Saarend puhkab hetkel Kariibi paradiisisaarel St Maartinil. Kuidas ta sinna üldse praegu reisida sai? Loe Mauri reisilugu.

Loe edasi...

Kruiisile maailma suurimate laevadega!

30.07.2013
Marika Mikko

Kruiis on juba iseenesest nii äge puhkus, et paneb silmad särama. Aga kruiis maailma suurimatel laevadel Allure ja Oasis of the Seas – see on elamus omaette! Tegemist on peaaegu identsete laevadega, mille välimus ja ka sisemus on äravahetamiseni sarnased. Kuid siiski on Allure umbes 5 cm pikem, kui tema aastapäevad vanem sõsar Oasis of the Seas.

Loe edasi...

Põhilisteks harrastusteks saarel on sukeldumine, snorgeldamine, ujumine, jalgrattasõit, koobaste uurimine, jahisõit, kajakisõit

St. Maartenis tasub külastada Pelican Key randa, sõita kruiisile Tintamare saarele, sõita kayakiga Simpsoni lahes või matkata Guana lahesopis.