Bergen

Norra

Bergen on fantastiliselt kaunis linn 7 mäe vahel. Linnas on fjorde, järvi, mägesid, kõrgendikke, põlde, orge, jõgesid ja rikkalikult arhitektuuripärleid.

Bergen on Oslo järel suuruselt ja tähtsuselt teine linn Norras, endine kuulus Hansalinn.

Lugematutest tulekahjudest hoolikalt taastatud kaldapealne puitkvartal Bryggen on turistide lemmikpaik ja Bergeni tuntuim vaade. Vana ja uus arhitektuur on põnevaks taustaks rahvarohketele tänavatele ja kaide saginatele. See linnaosa kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Sealsamas lähedal sadamas peetakse kuulsat kalaturgu Torgetit. Lisaks Bergenhusi keskaegsetele kindlusele tasub külastada akvaariumit.

Pidevalt tibutav vihm ja Põhja-Atlandi hoovusest tingitud pehme kliima on soodsad rododendronite kasvuks ning tuhanded-tuhanded õied annavad linnale kordumatu kauniduse. Bergen on nagu mõnedki muud lääneranniku linnad loodud eeskätt mere poolt tulemiseks, tänapäevane maanteeühendus on suhteliselt hiljutine.

Troldhaugen, Edvard Griegi endine kodu paikneb kaunil neemel Nordasvanneti ääres. Siin asub ka väike erakla, kus küpses palju Griegi mõjukaid heliteoseid. Koopas järve kaldal on Griegi ja tema abikaasa viimne puhkepaik.

 

Huvitavad sihtkohad

Laevaga piki Norra rannikut

02.02.2008
Ingrid Maasik / Estraveller

Hurtigruten on üle 100 aasta nabanöörina ühendanud kaljust Norra rannikut ja teinud maailmale tuttavaks kohad nagu Lofoodid, Nordkapp või Geirangerfjord.

Loe edasi...