Oslo

Norra

Oslo võib uhke olla oma mitmepalgelisele laevade kollektsioonile, kuhu kuuluvad alused, mis on valmistatud papüürusest, või käinud Lõunapoolusel.

Oslo – põneva ajalooga kaasaegne pealinn, mis on säilitanud palju oma põhjamaiselt jahedast, provintslikust, kuid sõbralikust sarmist. Tänapäeval on Oslo dünaamiline linn, mille ümber on koondunud 20 % kogu Norra rahvastikust.

Vaevalt mõni teine linn Euroopas on viimastel aastatel nii õitsele löönud kui Oslo. Hilja õhtuni on kesklinna poed avatud, kõrtsid, kohvikud ja restoranid piki Aker Brygges on alati puupüsti täis ja teatrid mängivad väljamüüdud saalidele. Ometi ei ole Oslo, Euroopa üks kallemaid linnu, ehkki elustandard on seal kõrge.

Siin on nii mõndagi vaatamisväärset. Linn peegeldab oma värviküllast ajalugu läbi põneva viikingimuuseumi Viking Ships Museum ning naabruses asuvate muuseumide, mis käsitlevad kahe kuulsa norraka, Thor Heyerdahli ja Roald Amundseni seiklusi. Bygdoy poolsaarel paiknevad Oslo tuntuimad muuseumid – Norra vabaõhumuuseum, meremuuseum, Fram ja Kon – Tiki.

Kindlasti väärib külastamist ka Vigelandi skulptuuripark – vabameelse õhkkonnaga park, kus on üle 200 Gustav Vigelandi loodud kuulsa inimskulptuuri. Oslo äärelinnas asub Holmenkolleni suusahüppemägi, kust avaneb suurepärane vaade kogu linnale.

Oslos toimub suviti palju kontserte ja vabaõhuetendusi. Samuti on Oslo lähtekohaks paljudesse Norra mäesuusakeskustesse.

 

Huvitavad sihtkohad

Värskeid muljeid uhiuuelt kruiisilaevalt Norwegian Prima

13.10.2022
Estraveli vanemreisikonsultandid Riina Kõllo ja Piret Randmaa

Estraveli vanemreisikonsultandid Riina Kõllo ja Piret Randmaa käisid septembris uudistamas Norwegian Cruise Line´i kruiisilaeva Prima. Kruiisi marsruut oli Kopenhaagen-Oslo-Kristiansand-Bergen-Geiranger-Ålesund- Amsterdam. Loe reisimuljeid ja vaata pilte.

Loe edasi...

Kuhu saab hetkel Tallinnast lennata?

27.05.2020
Mauri Saarend, Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor

Vaata, kuhu ja milliste lennufirmadega saab 27. mai seisuga Tallinnast lennata.

Loe edasi...