Ahvenamaa

Soome

Ahvenamaa on Põhjamaade päikeserikkaim paik. Saarestik pakub igaühele midagi: mõnusale linnaelule lisaks saab siin harrastada kalapüüki ja paadiga sõudmist, mängida golfi, peatuda kämpingus või korraldada põnev jalgrattamatk.

Ahvenamaa saareriigis valitseb rahu, mis meelitab rändurit ikka uuesti tagasi pöörduma saarestiku omapärase looduse rüppe. Siin on käänulised teed, sulnid puumajad, õunapuud, lehtpuusalud ning sillerdavad meremaastikud pea iga nurga ja künka taga.

Reisisihtpunktina on Ahvenamaal mitmeid eeliseid. Mitmekülgne loodus pakub valikuvõimalusi nii saarestiku ääreala saarte karmide tingimuste kui ka sõbralike lehtmetsade sõpradele.

Peamised vaatamisväärsused on purjelaev Pommern, mis on üks maailma viimastest suurtest purjelaevadest ja ainuke algupärasel kujul säilinud neljamastiline parklaev. Pommerni kõrval on Meremuuseum, kus saab tutvuda Ahvenamaa meresõidu ajalooga. Kastelholma loss, mis asub Sundis, ehitati 13. sajandil Rootsi kuningavõimu tugevdamiseks.  Ahvenamaa kirikud on Soome vanimad ja mõned neist on pärit 12.-13. sajandist. Kirikud on ehitatud looduslikest kividest (põllukividest) ja seepärast kutsutakse neid hallist graniidist kirikuteks.

 

Huvitavad sihtkohad