Turu

Soome

Turus kohtuvad Keskaeg ja tänapäev. Ajaloolist linna läbib kaunis Aura jõgi, tekitades tunde, et oled sattunud hoopis mõnesse keskaegsesse keskeuroopa linna.

Turku linn asub Soome läänepoolsemal rannikul. Linnal on pikad jõulupühade traditsioonid. See võib tunduda imelik kuna Turku ei asu Põhja Soomes, kus on tavaliselt hooajad, aga Turku on olnud vanim Soome linn kus on sajandeid olnud jõulutraditsioonide filter üle Euroopa ja mis ühendab neid edasi Soome kultuuri.

Aura jõe kaldal, Rettingi lossis asuvas Aboa Vetus & Ars Nova muuseumis, saab vaadata arheoloogilistel kaevamistel leitud väärisesemeid, vana ja kaasaegset ehtekunsti. Lossikeldris, 7 m maa all, avaneb keskaegse linna müstiline maailm. Lossi suursugustes ruumides võid osa saada 1900ndate kunstist.

Aura jõe kaldal on veel palju vaatamisväärsusi: Suomen Joutsen, Turu Linnateater, Turu vangla ja Toomkirik. Võid ronida linnaväljakult mööda treppi üles mäe otsa, kus ootab Kunstimuuseum oma põnevate eksponaatidega.

Õhtul on siin ilus niisama jalutada või põigata sisse mõnesse õdusasse restorani või baari. Turu on väike, ilus ja armas linnake, kus kõik on käe-jala ulatuses.

Päris-Soome pealinn Turu

09.08.2013
Karl-Kristjan Nigesen / Estraveller

Soome edelanurk pole just koht, kuhu eestlane väga sageli satuks. Varsinais-Suomi maakond ehk eesti keeles Päris-Soome ei jää oma uhkest nimest hoolimata iseenesest tee peale nagu näiteks Tampere, nii et Karl-Kristjan Nigesen pidi sinna ekstra sammud sättima.

Loe edasi...

Suvine Edela-Soome ja laste lemmik Muumimaa

07.08.2013
Svea Lillepalu

Suvisel perioodil on paljude lastega perede reisisihiks kindlasti Muumimaa, kus tervet pere tervitavad multikatest tuttavad Muumimamma, Muumipapa ja teised tegelased. Meie turundus- ja kommunikatsioonidirektor Janika Ritson võttis oma pere sappa ja käis nii Muumimaad, kui ka seal läheduses asuvaid Naantalit ja Turu linna oma silmaga kaemas.

Loe edasi...

Turu lähedal Naantali saarel asub Muumimaa, mis on muinasjutt, milles saab ise osaleda. Võimalus on käia ära kohtades, mis on kõigile tuttavad Muumi-raamatutest.