Helsingi

Soome

Helsingi on Soome suurim teemapark kogu perele! Olgu suvi või talv, tegevust leidub siin paljudeks päevadeks.

Helsingi on tunnistatud maailma üheks turvalisemaks linnaks. Pőhjanaabrite pealinn pakub palju nii kultuurihuvilisele kui ostuhimulisele. Helsingisse on tore tulla lihtsalt päevaks, ent Helsingis korraldatakse palju huvitavaid näitusi, kontserte ja etendusi, seal on palju muuseume ja erinevaid meelelahutusvõimalusi, mistõttu väärib Helsingi ka pikemaajalist peatumist.

Arvukate muuseumide seast väärivad kindlasti külastamist kunstimuuseum Ateneum, moodsa kunsti muuseum Kiasma, tarbekunstimuuseum, välismaise kunsti muuseum Sinebrychoff, Arabia-tehasemuuseum jpt.

Otse linna südames asuvad soosituimad ostukohad:  Stockmanni ja Forumi kaubamajad ning saginat täis ostutänavad. Kui jalutad  sadamast linna poole, jõuad Kauppatorile – Helsingi turule, mis on põnev paik, kui soovid osta kohalikku sööki või suveniire.

Nii väikestele kui suurtele kogu päevaks lustimisrőőmu pakkuv Linnanmäe lőbustuspark jääb kesklinnast ainult kümneminutilise trammisőidu kaugusele. Sealsamas asub ka meremaailm SeaLife. Populaarsesse Heureka teaduskeskusesse Vantaa Tikkurilas pääseb raudteejaamast lähirongiga. Serena veelőbustusparki Espoo Korpilammel viib aga buss Helsingi autobussijaamast.

 

Huvitavad sihtkohad

Tallinki säravaim täht MyStar on saabunud

13.12.2022
Estravel

Läänemere säravaim täht, uhiuus ja kaasaegseim laev MyStar alustas esimest reisi 13. detsembril Tallinnast Helsingisse.

Loe edasi...

Viking Line’i kutsel laevade, Rootsi ja Soomega tutvumas

06.10.2022
Estraveli töötajad Maris Talve, Marika Mikko, Eleen Janus, Inna Timofejeva, Riina Klaus, Liina Tollimägi ja Marge Alber.

Estraveli töötajad käisid augustis Viking Line´i kutsel erinevate laevadega tutvumas. Üle sai vaadatatud Gabriella, uhiuus Viking Glory ja Viking XPRS. Õppereisi programmi raames külastati Rootsis ka mitmeid muuseumeid ja sai veidi vaba aega Soomes nautida.

Loe edasi...

Helsingi turu juurest väljuvad paadid meeleolureisile nii saarestikku kui ka saarerestoranidesse, loomaaeda, Suomenlinna kindlusesaarele ja Seurasaari vabaõhumuuseumisse.