Kuhu ja kuidas saab praegu reisida? »
Rohkelt suvepuhkuse ideid Eestis ja lähiriikides! »
24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Helsingi

Soome

Helsingi on Soome suurim teemapark kogu perele! Olgu suvi või talv, tegevust leidub siin paljudeks päevadeks.

Helsingi on tunnistatud maailma üheks turvalisemaks linnaks. Pőhjanaabrite pealinn pakub palju nii kultuurihuvilisele kui ostuhimulisele. Helsingisse on tore tulla lihtsalt päevaks, ent Helsingis korraldatakse palju huvitavaid näitusi, kontserte ja etendusi, seal on palju muuseume ja erinevaid meelelahutusvõimalusi, mistõttu väärib Helsingi ka pikemaajalist peatumist.

Arvukate muuseumide seast väärivad kindlasti külastamist kunstimuuseum Ateneum, moodsa kunsti muuseum Kiasma, tarbekunstimuuseum, välismaise kunsti muuseum Sinebrychoff, Arabia-tehasemuuseum jpt.

Otse linna südames asuvad soosituimad ostukohad:  Stockmanni ja Forumi kaubamajad ning saginat täis ostutänavad. Kui jalutad  sadamast linna poole, jõuad Kauppatorile – Helsingi turule, mis on põnev paik, kui soovid osta kohalikku sööki või suveniire.

Nii väikestele kui suurtele kogu päevaks lustimisrőőmu pakkuv Linnanmäe lőbustuspark jääb kesklinnast ainult kümneminutilise trammisőidu kaugusele. Sealsamas asub ka meremaailm SeaLife. Populaarsesse Heureka teaduskeskusesse Vantaa Tikkurilas pääseb raudteejaamast lähirongiga. Serena veelőbustusparki Espoo Korpilammel viib aga buss Helsingi autobussijaamast.

 

Huvitavad sihtkohad

Kuhu saab hetkel Tallinnast lennata?

27.05.2020
Mauri Saarend, Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor

Vaata, kuhu ja milliste lennufirmadega saab 27. mai seisuga Tallinnast lennata.

Loe edasi...

Millega üllatad, Helsingi?

03.04.2018
Riina Jussila (Kroonika)

Veel mõne aja eest tähendas Helsingi paljudele eestlastele üksnes ühe kiirmoe rõivaketi kaupluste külastamist. Samas leiab sellest 85 kilomeetri kaugusel asuvast suurlinnast veel palju enamatki, mis reisiks põhjust annab ning nii õndsal suvepäeval kui ka näpistaval talvel olemise rõõmsamaks muudab.

Loe edasi...

Helsingi turu juurest väljuvad paadid meeleolureisile nii saarestikku kui ka saarerestoranidesse, loomaaeda, Suomenlinna kindlusesaarele ja Seurasaari vabaõhumuuseumisse.