24/7 klienditeenindus
(+372) 6 266 266

Genf

Šveits

Reis Šveitsi Genfi linna pakub ennekõike võimalust nautida mägede ilu ja heaoluühiskonna sujuvat elukorraldust, hingata Alpide värsket ja puhast õhku, mis linnaski tuntav, ning muu hulgas imetleda kesklinna järves purskavat 80meetrist purskkaevu.

Genfis asuvad paljud rahvusvahelised organisatsioonid – alates ÜROst kuni Punase Ristini.

Igal riigil, ka Eestil, on seal oma saatkond või missioon. Genf on seega üks Šveitsi pealinnadest, panganduskeskustest, kellalinn ja Šveitsi aken maailma. Aken on muidugi avatud – 44 protsendil Genfi ela­nikest on taskus teise riigi pass. Rahvusvaheline aura hõljub ennekõike ÜRO Genfi territooriumil, mida nimetatakse Genfis Nationiks.

 

Huvitavad sihtkohad

Reisiidee: Maailma kõige aeglasem kiirrong

28.10.2008
Estravel

Rattad teevad rat-tat-taa… Tegelikult Šveitsi rongide rattad veerevad imevaikselt, relsijätkudel kolisemata. Rong ronib kindlalt mäest üles ja laskub rahulikult orgu, läbib lühikese tunneli ja vonkleb üle mäestikujõe silla.

Loe edasi...

Kellele pakub Genf vähe, võib teha ühe- või kahetunnise ringsõidu laevaga Genfi järvel. Kes tahab kaugemale, sõidab Yvoire’i – hästi säilitud keskaegsesse linnakesse (www.yvoiretourism.com) või Lausanne’i (www.lausanne-tourisme.ch), kus asub Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja selle muuseum.