Kiiev

Ukraina

Ukrainlaste pealinn Kiiev on vastuoluline paik. Pööraselt kaunid kesklinnahooned ja promenaadid, väärikas Dnepr ühel pool ja äärelinna kummaline viletsus teisal. «Kassipirukad» ja elav telefoniputka. Suurlinna asi, siin leidub kõike.

Üllatavalt roheline Kiiev on täidetud põnevate elamuste ja vastuoludega. Igale arenevale suurlinnale kohaselt võib Ukraina pealinna tänavapildis näha ehedaid kontraste. Kõrvuti seisavad „babuškad“ ja uhkete maasturitega oligarhid, idüllilised pargid ja autodest pungil kiirteed, tippklassi supermarketid ja talunike turuletid…

Dnepri jõe kallastel asuv linn ei lase igavusel ligi hiilida, kuna ajaloolisi vaatamisväärsusi, toiduelamusi ja põnevaid avastusi jätkub tükiks ajaks.

Kiiev sai oma nime Kyi järgi, kes oli üks neljast kuulsast Kiievi asutanud tegelasest. Arvatavasti kuskil 5. sajandil postiteede ristmikuna loodud Kiiev on praegu koduks rohkem kui 2,5 miljonile inimesele. Dnepri jõe kaldal asetsev Kiiev on läbi aegade olnud Ukraina poliitilise ja majandusliku elu kese. 1240. aastal hävitasid mongolid linna täielikult ning arusaadavalt kaotas see oma mõjuvõimu ning muutus tulevaste suurriikide äärealaks.

 

Huvitavad sihtkohad

Nordica soovitab – Kiiev

15.08.2018
Estravel

Kiiev üllatab esmakülastajaid oma siiruse ja aususega, pakkudes vapustavaid elamusi kõikidele kultuurigurmaanidele. Vapustav arhitektuur, kirev ajalugu, imemaitsev rahvusköök ja lootus helgele tulevikule teevad sellest Ida-Euroopa ühest vanimast linnast omanäolise ja huvitava reisisihtkoha.

Loe edasi...

10 soovitust: KIIEV

07.05.2015
Ivan Lavrentjev / Estraveller

5. sajandil asutatud Kiiev on olnud Vana-Vene riigi, Vene õigeusu kiriku ja hiljem veel mitme riigi keskus. XX sajandil elas Kiiev üle kaks maailmasõda ja mitu revolutsiooni. Sellest hoolimata säilitab Kiiev oma ilu ja pakub külastajale endiselt väga palju huvitavat. Ivan Lavrentjevi kümme soovitust.

Loe edasi...
  • Kiievi keskuseks peetav Iseseisvusväljak on üks kaunimaid keskväljakuid – see on majesteetlik, suursugune ning eksklusiivne. Ning seda isegi palju rännanud reisihundile. Väljakut ümbritsevad majad ning eriti nende paiknemine eri tasanditel annab juurde rippaedade tunnetuslikku jõukusemõistet. Väljaku kõige omapärasem agregaat on aga vaieldamatult helesinine maakera, mis kullatud valitsejakepi otsas mõnusalt ringi keerleb. Täiesti planeediväline nähtus, kuid sobib sellesse kooslusesse imetabaselt. Väljak on ise palistatud, sarnaselt kogu kesklinnaga, kõrtside ja kohvikutega.
  • Kiievi vanim kirik on Püha Sofia katedraal,mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Katedraalil on kolmteist sibulkuplit, siseseinad on kaetud 11. sajandi freskode ja mosaiikidega. Sofia katedraalis on ka Jaroslav Targa haud.
  • Kiievi Planetaarium on interaktiivne ja kaasahaarav huvipark, kus on võimalik õppida maailmaruumi saladuste, tähtede ja universumi olemuse kohta. Avastamisrõõmu jätkub nii suurtele kui väikestele.
  • Mõnusa ilmaga tasub sammud seada Kiievi Loomaaeda, mis on üks piirkonna suurimaid zooparke. Pargis jalutades saad tutvuda enam kui 2000 loomariigi esindajaga ning nende toimetusi jälgida. Juba 1908. aastal avatud loomaaed tegeleb ka haruldaste loomaliikide säilitamisega.
  • Spotikatši restoran proovib taasluua kogemust, kuidas käis kodune elu ja söögi valmistamine 1960ndate Ukrainas. Interjöör meenutab nõukaaegset elamist ja pakub nostalgiat sel ajal elanud inimestele ning noorematele tõsielulist ajalootundi.