Kuhu ja kuidas saab praegu reisida? »
Reisi rohkem, aga vastutustundlikult »

Phan Thiet

Vietnam

Saigonist mõnesaja kilomeetri kaugusel asuv rannakuurort Phan Thiet on eelkõige tuntud ja hinnatud aktiivset rannapuhkust nautivatele rändajatele. Saigoni elanike seas on piirkond tuntud ka oma isuäratavate meresaaduste poolest.

Phan Thiet on Binh Thuani provintsi pealinn, mis asub 200 km kaugusel Saigonist, Cam Ranhi lahe lõunaosas. Binh Thuan kuulus kunagi Chami kuningriigi koosseisu. Aastal 1692 vallutas Nguyen Phuc Chu ala ning nimetas Binh Thuan Dinhiks.

Phan Thiet on olnud läbi aegade üks Vietnami tähtsamaid kalastusalasid. Siin valmistatakse Vietnami kuulsaimat nuoc mami kastet, mis sobib hästi kokku kohalike kalahõrgutistega.

Regiooni tähtsus turismisihtkohana hakkas hoogsalt tõusma alles pärast aastat 1995, kui siia kogunes tuhandeid inimesi, et jälgida täielikku päikesevarjutust.

Regiooni suurim ja populaarseim rand Mui Ne, 10 km kaugusel Phan Thieti asulast, meelitab oma suurepäraste veespordivõimalustega.

 

Huvitavad sihtkohad

10 põhjust minna Põhja-Vietnami

16.11.2013
Silvia Pärmann, Diivan / Estraveller

Silvia Pärmann leidis, et Põhja-Vietnami kannatab minna ka siis, kui kui Rambo, kommunistid ja kevadrullid kunagi meeldinud pole.

Loe edasi...

Suurepärased võimalused on harrastada golfi kahel väljakul. Mui Ne rannaalal on hea võimalus harrastada lohesurfi. Rannikul on mitmeid surfikeskuseid.

Phan Thietis on levinud tänavaköögid, kuid leidub ka baare ja restorane. Küllalt levinud on karaoke-baarid.