Dahab

Dahab on väike Ghazala lahe ääres asuv linnake Siinai poolsaarel, umbes 100 km kaugusel Sharm el Sheikhist.

Dahab, mis oli varasemalt väike beduiini kaluriküla, muutus 60ndatel ja 70ndatel väga populaarseks hipide seas. Hipisid meelitasid siia võrratud liivarannad, beduiinidele omane rahulik elutempo, mereäärsed teemajad ja kõrbe saladuslik võlu.

See hipilik hõng on linnale jäänud tänaseni ning praegugi suunduvad omapead reisivad seljakotiränduri just Dahabi. Linn on ka sukeldujate ja surfarite meelispaik. Surfaritele sobivad siinsed sagedased tuulised ilmad ning sukeldujate jaoks leidub siinsetes vetes põnevaid korallriffe. Linnast 10 km kaugusel asub kuulus sukeldumiskoht – Blue Hole´i nimeline sügavik. Linna asukoht on soodne ka retkedeks kõrbe või mägedesse.

Puhkajate jaoks leidub linnas lisaks päikesele ja merele suurepäraseid mereroogasid pakkuvaid restorane, suveniiripoode, sukeldumisklubisid jpm. Võrreldes Sharm el Sheikiga on Dahabis rahulikum oma sisseoste sooritada ning sihikindla kauplemise puhul võib endale vägagi soodsad hinnad võidelda. Väga rahulik on ka Dahabi ööelu. Diskoteekides käimise asemel eelistatakse siin mööda rannapromenaade jalutada ja mõnusas ranna-äärses kohvikus vesipiipu suitsetada.